Herna Boyz na tripu ve Vídni

Vydáno: 20.12.2022

 

Ke skateboardingu patří neodmyslitelně cestování a objevování nových míst. Tohle moc dobře ví i partička Herna Boyz, která si alespoň jednou ročně svoje bytí zpestří nějakým tím skejtovým výletem za hranice naší země. Letos se vyrazili mrknout do Vídně, která toho nabízí mnoho a je přitom relativně blízko. Následující řádky a video tak můžete brát i jako tip na výlet, kterej udělá dobře a zároveň nezruinuje kapsu.

Jak už bylo řečeno, HB cestují za hranice pravidelně. Letošní Vídeň vybrali nejen podle doporučení, ale protože už tam kdysi byli, věděli, že výběrem téhle destinace nešlápnou vedle. Jedním z hlavních důvodů byla i cesta, pro kterou si zvolili vlak, který jede z Prahy do Vídně jen pár hodin a během cesty se dá věnovat ledasčemu, třeba čtení, pivu nebo hledání spotů a přípravě itineráře na následující dny.

Termín padnul na konec září, protože většina osazenstva HB je už trošku starší a dost z nich má buď rodinu nebo náročný zaměstnání, který během léta nelze opustit. Jako ideální se jevil formát prodlouženýho víkendu, takže ve čtvrtek ráno odjezd a návrat domů v neděli večer. Naštěstí na konci září ještě pořád panuje rozumný počasí a tak se dá ještě pořád skejtovat v tričku, maximálně v mikině.

Ubytování měla parta posichrovaný nedaleko centra v příjemným hostelu Wombat City Hostel. Jelikož se celý trip nesl samozřejmě v lowcost duchu, jednalo se o jednu místnost s palandama pro osm lidí a jednou koupelnou, což se dá pár dní s přehledem vydržet. Co se týče míst na ježdění, tak vzhledem k věkovýmu průměru bandy se neplánovalo nijak válčit na streetu, ale spíš si užít pohodu a počádně si zajezdit, takže byly v plánu hlavně plazy, skateparky a diy místa. Mezi ty hlavní patří určitě betoňák Wahringer, mega diy spot Sankt Marx, potom další betoňák Copa beach, který má tu výhodu, že se nachází pod mostem stejně jako diy spot Brigittenauer Brucke. 

Za celý trip se odehrálo spousta historek, z nichž, jak už to tak bývá, je většina nepublikovatelná. Velká sranda se odehrála poslední noc, kdy šéfik HB, Pavel Abrahám slavil narozky a tak s bandou vyrazili na party do jednoho klubu v místním squatu. Tam probíhaly koncerty různých kapel, ale až na místě hoši zjistili, že tohle místo se nese v dost feministickým duchu. V rozjetý diskotéce si jeden šáhnul na rakouskej zadek, ta si myslela, že to udělal někdo jinej, kterej byl ale taky součástí výpravy. V tu chvíli vypuklo hrozný haló, proběhlo okamžitý vyhození z klubu a týpek mohl být rád, že z toho vyváznul bez škrábanců, protože to brali jako hroznou újmu. Tohle byla asi jediná kaňka na celým, jinak vydařeným tripu. 

Parta spolu takhle cestuje už dobrých patnáct let a už se mezi sebou dobře znají a chemie funguje skvěle. Důvody pro cesty jsou prostý. Ať už samotný objevování, tak hlavně přísun nových zážitků, vzpomínek a hlavně společný skateboarding.

Když si člověk odpustí restaurace a živí se kebabem, čínou, pizzama a různými fastfoody, dá se prodlouženej víkend i s cestou zvládnout za cenu okolo tří tisíc, což je celkem rozumná suma. K tomu potom ještě připočti kapesný na tekutiny a más výlet jak vyšitej.

 

Video + střih: Pavel Abrahám