Honza Navrátil – Welcome to Ambassadors part + rozhovor

Je na čase dát prostor mladým talentům. Ti se sice neskrývají na každém rohu, ale jednoho takového mezi námi máme a jmenuje se Honza Navrátil. Ten přichází s zbrusu novým street partem jako welcome video do rodiny Ambassadors, které vám vytře zrak. Možná ho znáte ze závodů nebo z povídání, nicméně my jsme si ho při této příležitosti přizvali na kus řeči, aby jste ho blíže poznali. Pojďme na to!

Text: Daniel Dujsík

Video: Honza Hellebrand

Foto: Jirka Novosád, Michal Jirák, Martin Moucha

 

Photo: Jirka Novosád

 

Čau Gonzek! Tak co, jak se vede a co jsi dneska dělal?

Čus! Dnešek byl super, byl jsem jezdit asi na šest hodin ve Vysočanech. Po dlouhé době zase ve skateparku místo streetu.

 

Tady je nám někdo poctivec haha. Dal jsi něco nového? U tebe by to nebylo asi žádné překvapení, co tak koukám na Instagram nebo když spolu zrovna jezdíme.

Jo docela se snažím. Dnes jsem byl spíše potrénovat triky, které jsem se v poslední době naučil, takže jsem nic nového nějak nezkoušel.

 

No nicméně nebudeme předbíhat a raději se všem pěkně představ, ať ví, s kým mají tu čest. Někdo tě už nejspíš zná, někdo možná ne.

Ahoj, já jsem Honza Navrátil a je mi 16 let. Narodil jsem se v Havířově, ale poslední rok žiju v Praze.

 

Fs 5-0. Photo: Michal Jirák

 

Tím jsi mi dobře nahrál na otázku. Co studuješ a jak bys srovnal své rodné město s velkoměstem Prahou? Ať už jde o život jako takový, tak z hlediska skateboardingu.

Studuju cestovní ruch v Klánovicích. Praha je určitě o 1000% lepší ve všem, co se týče skateboardingu, zábavy i školy. V Praze je plno možnosti a lidí, kde a s kým jít skejtovat oproti Havîřovu, kde se nedá jezdit a skoro nikdo tam nejezdí.

 
To máš recht. Dvakrát jsem byl s ostatními na filming session v Havru a dopadlo to tak, že na nás pokaždé vyběhli zakomplexovaní důchodc. Takže hodláš cestovat po světě? A děláš ty něco jiného kromě skejtování? To by možná zajímalo i ostatní, co jiného baví malého Honzíka.
No chtěl bych, tak snad se to podaří. Jenom skatuju a když zrovna ne, tak jsem většinou doma. Nic jiného asi nedělám.
 
Přesuňme se k tvému street partu. Konečně je to venku! Už jsem se ho nemohl nabažit. To je pocit, což. Co bys nám o něm řekl? Přece jenom u nás nevychází videa ze streetů jak na běžícím páse. Jak dlouho a kde všude jsi ho točil? Jsi s ním spokojený?
Tyjo pocit je to nejlepší, že konečně ta práce vyjde ven. Točil jsem ho asi rok a půl s tím, že jsme polovinu záběru stejně ani nepoužili, protože ztratily hodnotu. Natáčeli jsme v Havířově, Ostravě, Praze, Berlíně a v Alicante. Jo, jsem spokojený z toho, co jsem natočil a že jsem díky tomu navštívil i jiné země.
 

Bs 5-0. Photo: Michal Jirák

 
To věřím. Tak snad to úsilí stálo za to a lidem se video bude líbit! Jak vidíš svou budoucnost? Přece jenom skejtové podmínky u nás nejsou úplně ideální a jednoduché. K tomu se váže otázka, jaký máš názor na českou scénu?
Já jsem s tím partem spokojený a to je pro mě hlavní. Budoucnost nějak neřeším, ale chtěl bych po škole odcestovat někam do zahraničí. Česká scéna je super, akorát je škoda, že už moc lidi netočí a nechodí na streety. Ale je tady i dost závodů, takže si na nic nestěžuju.
 
Haha, takže z tebe bude profík žijící v zahraničí nebo budeš pracovat v cestovce, jo? Člověk by řekl, že když jsi havířovské hovado a že budeš zabíjet zle v bazénech, ale opak je pravdou. Jsi nový přírůstkem do rodiny Ambassadors a Socket Hardware. Co to pro tebe znamená?
Řekl bych, že na profi level to určitě nebude. A v cestovce taky nebudu. Spíše bych chtěl objíždět co nejvíc závodů a aspoň trochu si vydělat. Za Ambassadors jsem hrozně rád. Točil jsem part st ím, že se tam pokusím nějak dostat a povedlo se. Za to jsem fakt šťastnej. A Socket přišel tak nějak sám. Mirek Kvapil mi napsal sám, domluvili jsme se a funguje to.
 

Kiss the rail. Photo: Martin Moucha

 
Vydal jsi part a máš dva nové sponzory. Gratulace za všechny chlopaki na deskorolce! (kdo ví, ten ví). Prozraď ostatním, co máš v plánu dál, ať se mají na co těšit. Nebo si to necháš pro sebe a pak nás zase něčím překvapíš?
Za dva nové sponzory jsem nejšťastnější. Vyjde nejspíš i b-side part a dále mám v plánu jít v blízké době zase na streety a roztočit další part.
 
V pátek dáme! Abychom nemluvili jen o skejtu, tak to téma trochu odlehčíme. Jak sis užil prázdniny? Už se jistě těšíš do školy.
Prázdniny super, ale uběhlo to hrozně rychle. Do školy se samozřejmě netěším, zase tam trávit polovinu dne hehe.
 
Po tom 6hodinovém pojezdu tě nebudu dál trápit a pomalu se rozloučíme. Pokud máš něco na srdci, chceš někoho pozdravit nebo zhejtovat, je to tvoje a můžeš to na závěr vzkázat ostatním.
Vpohodě. Určitě bych chtěl poděkovat hlavně rodičům, Ambassadors, Socket Hardwaru a Picnic Skateshopu, dále děkuju fellákům za filming a podporu, taky Hanzimu za filming a střih videa a díky tobě za rozhovor. Čau!
 
 

Honza Navratil – Welcome to Ambassadors from Ambassadors on Vimeo.