Jiří Bulín | Pumpcage iPhone edit + interview

Jirka Bulín už nějakou dobu žije v Manchesteru a lokální park Pumpcage je jeho druhým domovem. Na stejné místo vyrazil na dobu neurčitou i náš redaktor Dan Dujsík. Toho se nedalo nevyužít a při společných pojezdech vznikl následující iPhone edit. Jako bonus jsme se Jirky zeptali i na několik otázek. Jak se daří našemu odchovanci, jaký je život a skateboarding v UK a co plánuje do budoucna se dozvíte v článku. Enjoy!

 

Text, foto, video: Daniel Dujsík

 

Photo: Daniel Dujsík

 

Čau Džordží, jak užíváš víkend? Abychom to vzali popořádku, tak nám i pověz, co jsi zač i přes to, že tě nejspíš většina čtenářů zná.

Čauvec! Víkend byl pracovní, ale dobrý. Jsem Jirka Bulín ze Znojma a jsem 28 let starej. 

 

Jak dlouho žiješ v Manchesteru a jak bys v kostce shrnul život v tomto městě?

Žiju tady už kolem 8 let a zatim mě to nepřestalo bavit. Když nejseš neschopnej, tak tu seženeš práci jak nic, levný bydlení a co se týče skateboardingu, tak je tu velká hromada možností.

 

Doporučil bys ostatním odcestovat do UK? Nějaké pro a proti?

Když mluvíme o stěhování se z Česka do Anglie, tak určitě! Asi to tak nemá každý, ale já jsem se v zahraničí našel. Taky je plus určitě to, že tu uvidíš skateboarding ze všech úhlů. Street, bowl, freestyle and everything. Pořád se něco děje. A mínus bude samozřejmě déšť haha. 

 

Shredding the streets / Photo: Daniel Dujsík

 

To jo, pravé manchestrovské počasí pomalu začínám poznávat na vlastní kůži, ale pořád je to v pohodě. Sunshinu není nikdy dost. Chybí ti něco z našich končin? Měl jsi někdy období, kdy jsi vážně přemýšlel o tom, že se vrátíš?

Chybí mi máma, táta, zbytek rodiny a pořádné roční období. Jojo, zkusil jsem se vrátit do Znojma asi 3 roky zpátky kvůli holce a byla to největší blbost, která mě kdy napadla. Jestli bych se měl vracet do Česka, tak by to musela být Praha.

 

Takový je život. Aspoň se člověk ponaučí pro příště. Cíleně jsem se zeptal na život v cizině. Prozraď, co máš v plánu v brzké době. Kde se zrodila celá myšlenka a proč?

No za dva týdny jedu zpátky do Thajska, kde budu dělat ve skatepark hostelu v horách. Docela úlet haha. Asii jsem měl vždycky rád. Našli jsme tady super zázemí, tak tam přečkáme zimu a jestli půjde všechno podle plánu, tak projedeme na motorce Cambodiu a zbytek Vietnamu. Jsem si jistej, že se skejtem v ruce potkám lidi, na které nikdy nezapomenu. A pak hádám, že skončím zpátky v Manchesteru. 

 

Wow, tam je to úplně jiný svět! Snad se ti tam bude líbit a budete spokojení. Je čas na samotný skateboarding, od kterého tu hlavně jsme. Jak bys popsal lokální skejtovou komunitu a srovnal ji s tou naší? Jezdí se víc streety nebo se většina času tráví spíše ve skateparku jako tady v ČR?

Celkově je UK all around. Hromada radiusových kouzelníků a hromada pouličních zabijáků. Ale Manchester je hlavně street až na pár vyjímek. Je tu obrovská scéna a vždycky je kde jezdit, takže nádhera! A srovnávat to s Českem asi nedokážu. Už nevím, jak to v ČR chodí. Asi to, že se tady lidi lépe vyspořádají s odporným spotem. Sleduju instagramy a vždycky jsem rád, když vidim něco pěknýho z domova. Hlavně the Darkslide boys! They are havin it!

 

Crooked grind / Photo: Daniel Dujsík

 

To máš pravdu, je tu více všestranných skaterů. Editů ze skateparku Pumpcage už vyšlo několik, ale nemohl jsem si pomoct nenatočit s tebou další. Ten park je sen! Všechno je dobře promyšlené a jde vidět, že tam jsi jako doma. Řekl bys k parku a videu něco víc?

Oh dear Cage, I love you haha! Tam trávím všechny propršené dny. Nekonečno možností, nic není v cestě, super flow a lidi co tam pracují jsou skvělí, takže je to taková moje základna. No a jinak další video z parku? Haha, no co už. Za týden na tohle video stejně všichni zapomenou, tak snad nikoho neurazí.

 

Minulý týden jsi byl s partou Blacksheep v Miláně na Vans Shop Riot. Jak jste vůbec dopadli? Viděl jsem akorát pár insta stories. Nějaká zajímavá nebo vtipná story z tripu?

Yes, Shop Riot byl zase nejlepší! Jinak comp nic moc. Dostali jsme se do semi, ale pak nás roboti rozdrtili, haha. Sharkie si vykloubil loket, tak jsme strávili první noc v nemocnici a Eddie si udělal záda, tak se máme aspoň na co vymluvit hah. Ale vyplynulo z toho, že Jacoppo Carozzi zaskočil za Sharkieho a teď nově jezdí za Black Sheep! Stoked.

 

Wow, tak to je žhavá novinka ze světa! Už tem nebudu zdržovat, máš určitě i jiné věci na práci. Hodně štěstí na tvé cestě! My se uvidíme brzo na pojezdu a rozlučce a ostatním hoď nějaký pozdrav nebo jestli máš nějaké rady a tipy do života.

Well thanks for havin me! Tip do života? Get out of your comfort zone and keep exploring. You will not regret it.