Kterak Picnic skateshop vyrazil na finále Vans Shop Riot

Během srpna hostil havířovskej skatepark jedenáctej ročník závodu týmů Vans Shop Riot. Nejvíc ze všech týmů se zadařilo domácímu Picnic týmu. Ten nedávno vyrazil na evropský finále do amsterdamskýho skateparku Noord a právě o tom jsou následující řádky.

 

Text / Foto: Vašnosta

 

Letošního finále v Amstru jsme se jako Picnic zúčastnili ve složení Aleš Jež, Arnošt Ceral a Jirka Houka. Původně měl jet Honza Navrátil, ale dva dny před odletem se zrakvil, takže jako náhradu jsme vyzvali Aleše.

 

Sraz byl na letišti v Amstru, protože někdo letěl z Prahy a někdo z Katovic. Potom následoval transport na ubytko, kde už se jsme se seznamovali s ostatníma týmama, který taky přijeli na závod a pak jsme hromadně vyrazili do krytého skateparku.

 

Picnic tým na cestě do skateparku (zleva Arnošt Ceral, Vašnosta, Katarzyna Komincz, Jirka Houka, Aleš Jež)

 

V pátek proběhl trénink a Miniramp Jam, který byl mega nabušený jezdcema, kteří šli pro prachy přes mrtvoly a dlouho jsme neviděl takové triky, ale zároveň i velké crashe, inu jelo se systémem best trick o prachy rovnou do ruky. Na večer byl přichystaný transport na večeři a malou kalbu. Součástí toho byla výstava obrazů a tvorby švédského umělce Jacoba Ovgrena, který dělá grafiku pro Polar Skate a zároveň letos dělal i grafiku pro Vans Shop Riot. Kromě toho probíhaly premiéry Vans videií a mnoho, mnoho dalšího.

 

V sobotu po snídani jsme vyrazili ihned do skateparku, kde probíhal od rána trénink. Kolem 14:00 to vypuklo a z patnácti skateshopových týmů postoupilo pouze osm do semifinále. Picnic tým v prvním kole vracel pěkně, sice se sebou nebyli úplně spokojeni, ale postup do semi se podařil. V semi, jako kdyby se Houči úplně přepnul a vracel triky, které ani za dva dny nezkusil a všechno na první. Bohužel Alešovi a Arnoštovi úplně nešla karta, což byla mega škoda, protože kluci mají rozmanité triky. Za to španělskému teamu Venero se hodně dařilo a bylo hnedka jasné, že to jsou favoriti. Ti i vyhráli první místo, za čož respekt.

Potom následovala after party s premiérou videa od Toy Machine ‘’Programming Injection’’, kde byli všichni riders.

 

Závodní trojka v Noord skateparku, která reprezentovala Picnic skateshop (zleva Aleš Jež, Jirka Houka, Arnošt Ceral)

 

Musím říct, že celý víkend byl hodně v pohodě, všichni riders spolu neustále kecali, manažeři Vansu s námi pořád o něčem mluvili a chtěli vědět jak v každé zemi funguje značka Vans a ptali se nás na různé postřehy. Bylo zde i pár profíků jako např. Chris Pfanner, který se náma bavil jako kdybychom se znali X let. Atmosféra celého víkendu byla nepopsatelná a děkujeme Vansu za tuto mega zkušenost. Bylo to TOP a doufám, že se ještě někdy na finále Vans Shop Riot s naším týmem dostaneme.

 

Děkuju naším riderům za super reprezent našeho obchodu!

 

 

Oficiální Vans edit z letošního finále Vans Shop Riot

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody