Lakai – The Flare: kvalitní podívaná od začátku do konce

Lakai není zrovna firma, která by vydávala video každý rok. Dokonce ani jejich team rideři nezaplavují každý den internet. O to víc je pak ale mrda, když taková firma videa plnohodnotné video. A jak je dobře známo, videa Crailtap distribuce vždy patřili k těm nejkvalitnějším. A ani jejich nejnovější počin The Flare není výjimkou. Tak pojďme mu kouknout pod pokličku.

 

Poslední Lakai video spatřilo světlo světa v roce 2007 a neslo název Fully Flared. Není třeba říkat, jak přelomové video to bylo, ať už co se zpracováním, či levelu triků týče. Profil Marca Johnsona jen tak neomrzí!

 

Tehdy ještě vše bylo pod taktovkou Ty Evanse, který si vždy potrpěl na dokonalost všech záběrů a celkového střihu. Tomu však bohužel zavoněly peníze u jedné nejmenované korporace a tak se tentokrát o vše postaral italský kamera master Federico Vitetta. A hned na začátku je třeba říct, že se této role zhostil na výbornou.

 

Celé video začíná intrem, která byla u Crailtap videí vždy trochu jiná a ani tedy neudělali výjimku. Baví mě hlavně odkaz Davidu Bowiemu, který hraje v celém intru, kde uvidíme, na koho se následujících 60 minut můžeme těšit. Bohužel, v tu chvíli vidíte jména naposled. Je to tak. Nečekejte jméno a hned zatím začátek profilu, nic takového. Což je ve finále celkem škoda, protože Lakai za poslední nabralo poměrně dost nových amatérů, kteří ještě nejsou tak provaření a svá jména před profilem by si určitě zasloužili. Ale nebojte, já vám tady ta jména napíšu.

 

Jako první přichází na řadu Simon Bannerot. Toho jsem do teď znal pouze ze série videí Crailtap s názvem Weakdays, tak jsem byl zvědav, jak se předvede. No, lepší part bych si na začátek videa nedokázal představit. Simon má super styl a jede si hlavně raily a schody. Každopádně nabitý song od Mott the Hoople dodává celému partu super grády. Prostě začátek jak má být!

 

 

Jako další přichází na řadu mašina na triky jménem Sebo Walker. Každý, kdo Seba sleduje na instagramu asi tuší, co tento člověk umí. Jenže on toho umí ještě mnohem víc a prostě všechno, všude a na všem. Ať už je to nollie flip z triplesetu, nebo nollie bigspin noseblunt nollie bs heelflip out na DIY rádiusu. A do toho všeho Sebův chill style, no nádhera!

 

Jon Sciano začne další part hodně z ostra a po Sebo Walkerovi je to zase úplně jiný styl, než co jste do teď viděli. Připravte se na rychlé kytary a ještě rychlejší skateboarding.

 

 

Když je řeč o rychlosti, tak Raven Tershy začne svůj part neskutečným downhillem, kde podle mě musí jet aspoň 60 km/h a auta samozřejmě neřeší. Raven je takový hiphop style v bowlu, ale mega to k němu sedí a super se na to kouká. Aby ne, když tam nehorázné polety v těch nejvíc dirty bowlech a sem tam mu do toho asistuje Cody Chapman.

 

V dalším profilu Lakai představí své nejnovější amatéry a to Johnny Jonese, Nico Haragu, James Cappse a Yonnie Cruze. Tady mi trochu chyběly ta jména kdo je kdo, jak už jsem na začátku zmiňoval, ale každý z nich má poměrně jiný styl a vše dohromady do sebe skvěle zapadá.

 

Jestli sem tam sledujete Weakdays videa, tak vám určitě neuniklo jméno Tyler Pachecho. Ten krom toho, že je i takový bavič teamu taky strašně dobře skejtuje a to poměrně na všem.

 

 

Přichází hodně legendární sestava a to ve složení Jesus Fernadez, Mike Carroll, Rick Howard a anglická spojka Danny Brady. Takové legendy není možní odfláknout jen tak ledajakým songem, ale EPMD je tady víc, než na místě. Pánům už táhne na 40, ale pořád dokazují, že do důchodu ještě rozhodně jít neplánují.

 

Vincent Alvarez je taková zběsila střela, jehož skateboarding mě nikdy nějak extra neoslovil. Trochu to tady zachraňuje song od Iron Maiden, který tomu dodává super grády, ale za mě asi nic, k čemu bych se vracel.

 

Časopis Thrasher najdeš na Ambassadors.eu.

Časopis Thrasher najdeš na Ambassadors.eu.

 

Za to předposlední part patří mému oblíbenci Stevie Perezovi. Tento Mexičan má super ladný styl, který se jen tak neokouká. Stevie je takový klasický streeťák, který si támhle udělá cabalerial přes rail a tam zase fs feeble na nesmyslném railu a skvěle se na jeho skateboarding kouká.

 

No a lastpart nemůže patřit nikomu jinému než panu Hawku Jr. Na Rileym mě nejvíc baví, že nežije ve stínu svého otce a netěží z jeho slávy, ale jde kompletně vlastní cestou. Rileyho part jakoby však vystřihli z Emerica, nebo Zero videa. Kytary tady jedou o sto šest celou dobu a čím více kytary gradujou, tím graduje i Rileyho skateboarding a ke konci už je to jen jeden nesmyslný rail za druhým. Tohle je jeden z nejlepších partů, co jsem za poslední dobu viděl a rozhodně si najde místo v mých oblíbených profilech.

 

A máme tady konec. Outro už se nese v takovém klasickém duchu, kde nechybí ani skejtovačka s Tony Hawkem, jinak klasicky plno vtipných záběrl, pádů a všeho možného.

Sečteno podtrženo, Lakai opět dokázalo, že jejich video patří vždy k těm nejlepším, ať už co se zpracování, tak i triků týče a Federico Vittetta odvedl skvělou práci, za což mu tleskám. No a kde že si vlastně můžete tuhle celou pecku pořídit? Na iTunes za lidových 199 Kč, kterých rozhodně nebudete litovat.

 

Trailer Lakai The Flare:

Autor: Kopa Rubrika: Recenze, Skateboarding