Letošní ČSP proběhne v úsporném módu

Vydáno: 05.04.2023

 

Ze začátku roku jsme přinesli informace o podobě Českého skateboardového poháru v roce 2023. Karty se ale zamíchaly a výsledná podoba letošního ČSP tak doznala podstatných změn, které mnohé nadchnou, ale také zároveň mnohé naštvou.

To největší změnou je zrušení ČSP pro všechny starší 15 let, na svoji pohárovou sérii se tak můžou těšit jenom junioři. Rozhodnutí k tomuto kroku určitě nebylo snadný a bylo ovlivněný několika faktory. Tím hlavním faktorem je zaměření se na mladou generaci, na jejíchž bedrech stojí budoucnost českýho skateboardingu. Tahle generace taky svojí loňskou účastí na pohárových závodech výrazně předčila účast starších 15 let, takže je vidět, že mladých nadějí máme spoustu a hlavně mají chuť jezdit a makat na sobě.

Dalším, podstatným důvodem, jsou vysoké finanční náklady na jednotlivé zastávky, kde byla loňská účast v kategorii 15+ podstatně nižší než účast Juniorů. K tomu si můžeme přičíst současnou situaci nejen ve skateboardingu, kde prodeje nejdou jako dřív a nedostatek potřebných prostředků například na prize money je na světě. S tím jde ruku v ruce i navýšený rozpočet na Juniorskou reprezentaci, která se rozrůstá a rozšiřuje svoje aktivity. Jestli tě zajímá, kdo je všechno členem naší repre, ať už z řad dospělých nebo juniorů a jaká je reprezentační náplň, navštiv stánku czechskateboarding.cz, kde je všechno uvedeno do posledního detailu.

Stejně jako loni, i letos pořádají jednotlivé zastávky Junior ČSP místní kluby, kterými jsou SK Jihlava, 3D Sport a Skate Academy v Praze a Skate klub Havířov, na kterém je kromě havířovských závodů i zajištění zastávky ve Frýdku Místku. 

Stejně jako loni, i letos se preferuje online registrace, aby se předešlo časovým prodlevám na místě a jediným faktorem, který může se vším zamíchat, bylo počasí. Po loňské extrémní sobotě na MČR se také rozhodlo, že letošní MČR bude třídenní, tedy od pátku do neděle. MČR bude samozřejmě pro všechny kategorie, tedy i pro holky a starší 15 let. Celý závodní systém je opět popsán na webu czechskateboarding.cz.

Aby ale nebylo tak smutno, kromě juniorské pohárové série jsou v plánu tři akce bez rozdílu věku a pohlaví. Těmi jsou Game of Skate na Výstavišti, tradiční pražský Downhill a na konec prázdnin se představí nová akce, Hit the Spot, kde se v jednom dni odehraje skateboarding na třech různých spotech, kterými budou Výstaviště, Stalin a Vltavská.

 

ČSP Junior:

20.05 - Jihlava

10.06 - Praha, Černý Most

24.06. - Havířov

19.08. - Čelákovice

02.09. - Frýdek Místek

22.09. - 24. 09. - Praha, Štvanice (MČR)

 

Další akce:

11.06. - Výstaviště SKATE GAMES vol. 2 (Game of Skate)

21.06. - Go Skateboarding Day downhill

03.09. - Hit the Spot / Praha 7 (Výstaviště, Stalin, Vltavská)