Letošní Karolinskou Lagunu nezastavilo ani počasí

V neděli 6. 10. 2019 se v Karolince konal již druhý ročník závodu Karolinská Laguna.
Závod byl již přesunutý ze soboty kvůli nepříznivého počasí. Počasí nám nepřálo ani v neděli, nízké teploty nás trápily celý den a proto u nás mají organizátoři i riders největší respekt.

 

Foto: Pepa Plíšek

Video: Matěj Višňa

 

 

Závod se jel na streetu i v bowlu, kde se kategorie dělily na mladší a starší. Mladých bylo tentokrát o hodně víc, než starších. Závodu se zúčastnilo celkem 34 závodníků, z toho 23 mladších a 11 starších. Přijeli kluci ze všech koutů Moravy, ze Vsetínska, od Havířova až po Karolinku a dokonce i kluci z Polska! Začalo se okolo dvanácté hodiny mladšíma na streetu, poté mladšíma v bowlu. Po jejich vyhlášení jsme se vrhli na street starších, kde kluci ukázali, že i v tak nízkých teplotách jim to na skejtu jde.

Po skončení streetu se jel ve skateparku hned besttrick contest o peníze na ruku, kde se za každý dobrý trik rozdalo 100,-. Triky padaly fakt pořádné. Po besttricku se jel závod v bazénu, který měl ze všeho nejlepší atmosféru a právem. Kluci se toho nebáli a ve vláčcích za sebou ukázali dobrou show.

 

 

Celý den jsme měli možnost si dát občerstvení v podobě sendvičů, polévky, teplého čaje a kafe. DJ hrál skvělou muziku a všichni jsme se cítili příjemně. Děkujeme  především všem sponzorům, bez kterých by se tenhle závod neuskutečnil, paní starostce, která nám nadšeně pomáhala a zprostředkovala vše, co bylo potřeba, klukům z Fiveramps za tenhle skvělý skatepark a tak stejně patří velké dík městu Karolinka. Rozdaly se ceny v hodnotě 40 tisíc korun a dalších 10 tisíc se rozdalo jako prize money. Níže si můžete na fotkách a ve videu prohlédnout, jak to celý den probíhalo.

 

Budeme se těšit další rok!

 

 

Sponzoři:
Picnic Skateshop
DC Shoes
Houseboard
Charge Skate co.
Fiveramps
Skaterock
Board Magazine
Jart Skateboards
Socket
Flip
Sk8Mafia
Škola Skateboardingu Ostrava
Snowpark Karolinka
Město Karolinka

 

Výsledky:

 

Mladší Bowl:
1. Štěpán Hurta
2. Jakub Palovský
3. Ondřej Nguyen

 

 

Mladší Street:
1. Jan Kotlár
2. Jakub Zackewicz
3. Ondřej Nguyen
4. Honza Zvěřina
5. Filip Stoszek

 

 

Starší Bowl:
1. Ondřej Havran
2. Honza Kesler
3. Daniel Lesniak

 

Starší Street:
1. Jiří Houka
2. Ondřej Havran
3. Michal Jež
4. Honza Kesler
5. Zdeněk Balcar

 

 

 

Video / Matěj Višňa

 

 

 

Galerie / Pepa Plíšek

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody