Limitovaná edice vítězných desek soutěže Skaterock Design 2017 právě v prodeji!

Tento rok jste měli možnost ukázat své umělecké nadání skrz kreativní soutěž Skaterock Design 2017. Velký počet soutěžních návrhů na grafiku desky bylo pro nás překvapením a po těžkém rozhodování poroty byli vybráni tři vítězové. Ti už své vysněné desky s jejich designem dostali a vy máte možnost tuto limitovanou edici prken zakoupit na Ambassadors shopu. A co by řekli o svých dílech samotní autoři?

Text: Daniel Dujsík

 

Do redakce nám přistálo přes padesát soutěžních návrhů, z nichž jsme odměnili tři nejlepší. Ceníme si jich a tak jsme se rozhodli přinést vám na ně detailnější pohled skrz tento článek. 

 

3. místo získal nápaditý design Two Face od Martina Slávika. Ten hlubokou myšlenku a podstatu skateboardingu ukotvil do stylizovaného indiánského bojovníka. Sám autor jej líčí takto:

 

„TWO-FACE neboli dvě tváře je design, který zobrazuje indiánského bojovníka pomalovaného válečnými vzory, které u jedince dle indiánských dogmat probouzeli určité nadlidské schopnosti.  Rudá tvář symbolizuje divokou zuřivost do boje a tyrkysová zase neutuchající hněv. Tyto symboly zároveň vyvolávaly strach v srdcích všech nepřátel, a také neohroženou vůli jít za svým cílem až do zdárného konce.“ – Martin Slávik

 

3. místo: Martin Slavik - Two Face


Prostor dostali nejen talentovaní grafici, ale i ilustrátoři. Právě dílo Uhorkáč/Okurkáč, o který se postaral Marek Trebuľa nás zaujalo a vysloužilo si tak druhé místo. Jaký příběh stojí za tímto designem?

 

Na zavaření skatera potřebujeme: 
– trocha představivosti
– zmenšovač lidí
– 4 lžíce absurdity
 
Návrh vznikol úplne náhodou pri večeři, keď som sa zamýšľal ako zmenšiť celé ľudstvo, aby sa šetrilo potravinami a ako by mohol vyzerať život v zaváranine. Výsledkom je UHORKÁČ, Týmto spôsobom môžme pár ľudí zavariť pre budúce generácie. – Marek Trebuľa
 

2. místo: Marek Trebuľa - Uhorkáč

 
Procesor našich mozků dostal pořádně zabrat a nebylo vůbec jednoduché vybrat celkového vítěze. Nakonec se povedlo a 1. místo vyhrál design s názvem Antichrist, za kterým stojí Vladimír Šmída. Ten sice neměl cílenou myšlenku ztvárnit skateboarding, ale i přes jsme jej s ním mohli ztotožnit – holky, užívání si, alkohol a rock’n’roll. Vítěz svůj výtvor popisuje takto:
 
Nahota, erotika, smilstvo, kontrast, zdánlivě nespojitelné, recese. Příběh samotného procesu byl takový, že jsem chtěl nejdřív kreslit nějakou temnou “hot“ ženskou (celkem dobře se mi kreslí hehe). Nakonec se z ní vyklubala jakási jeptiška a ten kontrast mezi nahou jeptiškou se mi tak líbil, že jsem to celé trochu “zmorbidnil“. – Vladimír Šmída
 

1. místo: Vladimír Šmída - Antichrist

 

Tímto děkujeme všem zúčastněným za povedené návrhy, za které posíláme palec nahoru. Vítězům, kteří získali své vysněné prkna, gratulujeme! Pokud se vám některý z těchto designů zalíbil, můžete je zakoupit na Ambassadors shopu skrz limitovanou edici Skaterock Design 2017. Ti, kteří nevyhráli ovšem nemusí zoufat, protože pro vás chystáme další kolo, které proběhne už na jaře roku 2018. Jsme zvědaví, co si za pecky přichystáte tentokrát.

 

A co říci závěrem? Umění a skateboarding k sobě v mnoha směrech bezprostředně patří a to se opět potvrdilo.