Louie Lopez: „Když člověk chce a dá do toho 100%, může dosáhnout čehokoliv na světě.“

Vyhlášení Skater of the Year 2017 je za námi a jeden z největších adeptů na vítěze byl Louie Lopez.Proč? Poslední rok byl pro něj tak produktivní, že se dostal na špičku top skaters planety. Strávil svůj čas na Thrash n Burn tour, vydal Spitfire part z fotogenických ulic San Fransica, ukázal talent i na contestech, z nichž dva vyhrál. Dále mu vyšla colorway bot Converse CTAS Pro a závěrem roku vydal Volcom street part „West End“, kde předvedl své nadpřirozené schopnosti. Rozhodně si zaslouží pozornost a proto jsme se rozhodli přeložit pro vás rozhovor od Ewana Bowmana z Thrasher Magazine.

Co pro tebe znamená skateboarding?

Skateboarding pro mě znamená trávit skvělé časy s kámošema, bavit se a užívat si to.

 

Tvůj taťka je OG! Asi nejlepší příklad toho, jaký by měl být pravý skejtový táta. Máš nějaké rady pro nadcházející skate tatínky?

Můj taťka na mě nikdy netlačil. Vždy si byl jistý tím, že se mám dobře a užívám si. Vždy tu byl a podporoval mě. Byl to spíše takový kamarádský vztah, víc než klasický rodičovský. Moje rada je nechte děti se bavit a nevyhánějte je z vertky.

 

Kickflip wallride. Photo: David Broach

 

Kdyby jsi umřel a vrátil by ses jako osoba nebo věc. Čím by jsi byl?
Asi orel. Jen bych lítal všude kolem, vznášel se.

 
Proč sis ostříhal vlasy? Bylo ti to jedno?
Ostříhal jsem se, protože jsem měl vlasy celý život. Už mě to štvalo. Pamatuju, jak jsem byl v Barceloně na tripu, pořád mě to sralo a vypadal jsem jak hříbek. Hned, jak jsem přiletěl domů okolo půlnoci, tak jsem se taťky zeptal, jestli mě oholí.
 

Fs feeble transfer. Photo: David Broach

 

Bude tvoje ségra lepší verze tebe ve světě ledního bruslení?
Jo. Ségra je šílená a moc ji to jde. Ještě o ní uslyšíte.

 

Skejtuješ na spotech v San Franciscu, aby jsi byl na té dobré straně Thrasheru?
Myslím, že je vždy fajn mít nějaké záběry ze SF. A hlavně to není daleko. Když si odsud odneseš dobrý trik, tak to bude nezapomenutelné.

 

Halfcab heelflip na spotě v San Fransiscu. Photo: Jon Coulthard

 

Kdo jezdí líp, Jake nebo Mike Anderson?
To je těžké. Asi řeknu klasickou odpověď – oba jsou hustí. Nejde vybrat jednoho. Mike je legenda a Jake má stále co ukazovat a je na dobré cestě.

 

Nenabídl mu náhodou někdo 1000$, aby přestal kouřit?
Jo, to byl Curren Caples. Nemyslím si, že to zvládne. Musí vydržet nekouřit jeden rok.

 

Louie. Photo: Alex Papke

 

Znáš tu srandovní reklamu s klukem z Filipín, který vypadá jako malý James Bond? Jaké to bylo poprvé potkat škaredší verzi tebe? 
Haha, to byla prdel! Poprvé jsem potkal Lui Elliota (Ugly) ve skateparku. Měli jsme společné přátele. A zeptal se mě, že by bylo top, kdybychom natočili společný part na song Louie, Louie.

 

Jak jsem ho poznal já, tak mi sám řekl, ať mu říkám Ugly haha. Tak se představil. Kdyby jsi vyhrál SOTY trofej, kam by jsi chtěl jet na trip?

Kdybych si měl vybrat, tak by to bylo nejspíš někde v Jižní Americe.

 

Guatemala?
To by bylo cool.

 

Bluntslide to 50-50. Sequence: Hammeke

 

Jsou tam vůbec nějaké spoty?
Něco se tu najde. Můj taťka se pořád baví s lidmi z Guatemaly a posílají mu spoty, které bych měl někdy navštívit.

 

A vzal bych svého tátu taky na trip?
Kdybych vyhrál, tak bych ho vzal. Neměl by tam chybět. Sestavil bych mu i nového skejta, aby mohl aspoň cruisřit.

 

Přál bych si ho vidět stát na skejtu.

On skejtovat umí. Jezdíval v bazénu na dvorku, ale už je tomu nějaký pátek, co na tom nestál.
 

Fs bigspin. Photo: Cameron Strand

 

Kdy jsi naposledy brečel na veřejnosti?
Asi jak jsem vyhrál Tampu. Byl to fakt hodně silný moment až mi z něj začaly téct slzy.

 

Není na tom nic špatného. Je třeba projevit své emoce. Jak to bylo se story mezi tebou a Ryanem Lee, když jste si dali závod, kdo dřív najde spot. Prý ho hledal tak dvě hodiny a tys ho našel za pět minut. 
Viděli jsme na Insta story jeden spot, tak jsme si dali screenshot a zkoušeli ho najít. Ryan u toho strávil několik hodin, ale nenašel. Tak jsem mu řekl, jestli si dáme závod, kdo ho najde dřív. Jeho taktika – budu hledat spoty podle malých podobných věcí okolo. Koukal na okolí všech možných obchoďáků. Já si všiml jednoho barber shopu a měl jsem jakési tušení, kde by to mohlo být. No a nakonec jsem mu volal, že jsem ho dostal haha!

 

Ss backside overcrook. Photo: David Broach

 

Slyšel jsem, že jsi hrál ve filmu s Keanu Reevesem. Jak ses k tomu dostal?
Někdo se mi ozval, že bude dělat film. Viděl nějaké mé záběry na netu a chtěl, abych si zahrál menší roli. Když jsem zjistil, že ve filmu bude i Keanu Reeves a Jim Carrey, tak je to něco, co pak můžeš koukat se svými dětmi až budeš starý. Tak jsem řekl, že jdu do toho. Udělali mi na hlavě copánky a dali mi do ruky zbraň.

 
Wow, takže sis zahrál na gangstera se zbraní. Skejtoval jsi ve filmu? A setkal ses někdy předtím s Keanu?
Nene, jen jsem si zahrál jednu scénku někde uprostřed pouště. Něco jsem i říkal a dělal více věcí, ale to už tam nedali. Jinak jo, jsme dobří kámoši. Nedávno jsme se spolu sešli.
 

Heelflip crooked. Photo: Jon Coulthard

 

Co bys řekl o svém „West End“ street partu? Jaký z něj máš pocit?
Jsem moc rád, že to vyšlo. Hodně mi pomohl Ryan Lee, který šel skejtovat úplně kamkoliv. a měl plno nápadů na spoty. Nebylo to ani stresující a všude byl dobrý vibe. Prostě mě vždy nabral do auta a jelo se natáčet.

 

Měl jsi přesně daný plán na natáčení tohoto videa?
Bylo to celkem těžké, protože zrovna makáme na Converse videu. Chtěl jsem tu mít full part a stejně tak v tomto projektu. Takže vše, co jsem dal během tripů s Converse teamem, hodím tam a vše, co bude odsud, tak bude ve West End partu. Jsem rád, že to takhle vyšlo.

 

Louieho radost ze skateboardingu je znát. Photo: Michael Burnett

 

Jaký trik ti dal nejvíc zabrat? A z čeho jsi měl největší radost?

Nejvíc mě potěšil hurricane flip out. Přijeli jsme do Sacramenta, nachystaly světla, ale vyhodili nás. Další den jsme se vzbudili a zkusili to znovu. Skejtovali jsme tam tak čtyři hodiny, ale stejně jsem to nedal. Dopadal jsem to, ale nemohl ustát odjezd. Byl jsem nasraný, tak jsem si zašel na masáž. Pak jsme tam šli znovu, trvalo to asi dvě hodiny a nakonec se povedlo. Byl to boj, ale byl jsem nejvíc rád.
 
Co můžeme od Cons partu očekávat? Máš v plánu nějaké bomby?
Zrovna ho točíme a budu se snažit dát do toho co nejvíc. Hlavně být zdravý, nezranit se a do dalšího roku natočit nějakou footage.
 

Switch crook halfcab flip. Sequence: Broach

 

Tys všechny ty vraždy natočil za tři týdny / měsíc?

Nějak tak. Lee z Converse, Jake z Volcomu a všichni další mě fakt podpořili. A odpustili mi neúčast na pár tripech, abych mohl točit, když jsem byl zrovna doma.

 

Je pravda, že jsi byl na několik měsíců pescetariánem (pescetariánství = částečně bezmasá strava)? Jaké jsi měl v tomto období stravovací návyky?

Ať už jsme jeli na trip kdekoliv, všichni z Converse teamu jsou vegani kromě Jona Coultharda. Ten si musí dát pořádný steak skoro každý den. Snažíme se jíst zdravě a nejíst maso. Je to takový trend, ve kterém jsem byl taky. To jsem omezil a jedl jsem akorát ryby. Teď už si dám i kuřecí, tak jsem od toho pescetariánství opustil.

 

360 flip přes rail. Photo: Jon Coulthard

 

Jak bys vysvětlil ostatním, co je to „comfort beer“?

Pivo k potěšení Coulthard prostě musí mít. Je to pro něj něco jako flaška mléka pro miminko. Když si jde lehnout, tak si dá pivečko. Každou noc. Až ho vypije, tak jedině potom může usnout.

 

Když by jsi měl večeři s Ježíšem, kam bys ho vzal a jakou jedinou otázku by ses ho zeptal?

Asi bych ho vzal do strip baru a dal si steak. A zeptal bych se ho, co dělá a co má v plánu do budoucna.

 

Bigspin heelflip - last trick celého videa. To prostě nejde. Sequence: Jones

 

Nějaké poslední slova?

Užívejte života a pokračujte v tom, co vás baví. Když člověk chce, soustředí se na to a dá do toho 100%, tak může dosáhnout čehokoliv na světě. Tak jděte do toho!

 

Jezdit po zdech se začlo v Los Angeles a Louie Lopez hrdě tuhle tradici udržuje. Ollie in, ollie out. Photo: Coulthard

 

Louieho „West End“ part v plné kráse: