Máme za sebou historicky první závod Hit the Spot!

Vydáno: 26.09.2023


Na začátek je potřeba ocenit aktivní přístup Prahy 7, kdy paní místostarostka Hanka Třeštíková přišla s možností závod uspořádat a pak vše bylo na domluvě s Czechskateboarding, aby akce Hit the Spot mohla vzniknout.

Původně bylo zahrnuto ještě Výstaviště, kde ale ve stejném termínu probíhala jiná akce a využití skatepakru na Výstavišti v plné parádě, tak nebylo umožněno. V plánu tedy byly spoty na Praze 7. A byl jím Stalin, plus Vltavská.

Samotný Stalin byl rozdělen na tři částí a to skočka, one line a schody. S tím, že vždy na každém spotu se rozdávaly cash for tricks, plus věcné ceny, které do závody věnoval Ambassadors a U/U Studio, které se podílelo na vzniku spotu na Vltavské.

Session na skočce začala pozvolna a postupně se papír pro judges začal zaplňovat. Petr Veselý fakie flip, Jindra Peroutka nollie frontside heelflip, Marek Andrejovič backside heelflip, Adam Štika nollie backside flip, nebo Kuba Piwo a jeho forward flip, sice sketchy ale kdo z vás to dá. Gradaci přihodil Šindy s nollie hardflipem a switch hardflipem a chleba se lámal mezhi Zurisem a Willy Platonovem. Zuris tam poslal hardflip, plus bigspin flip a bigger flip. Willyho odpověď přišla v podobě nollie inward heelflipu, nollie heelflipu a samotným best trickem byl vyhlášen nollie 360 flip.

Sérky se jely na trojku a čtyřku, nebo na trojku a trojku. No push výhodou, trik mezi překážkami další výhoda plus. Zde už by vypisování zabralo moře času a lepší nechat promluvit video od Jirky Novosáda a nejlepší one lines tam nasázel Petr Veselý aka Zelí a k nim patřily nosegrind rever, fakie 360 flip a frontside flip tailslide do fakie. Nebo backside tailslide 270 out, backside flip a no push a stejně jako předtím zakončeno trikem frontside flip tailslide to fakie, což byla i vítězná sérka.

Jako schody byly vybrány klasické sedmičky a hodně překvapil Kuba Spál, který jako jediný testoval jump přes zeď, ale padaly věci jako wallie a nosebonk, který pak ještě chtěl okořenit dopadem na schod do 50 – 50. Michal Gálik vrátil luxusní nollie backside flip, Jindra Peroutka hardflip a Willy nollie heelflip. Zídku podél schodů brousil Karel Raichl a jeho frontside tailslide s vracečkou pod schody a Kiko Nguyen přidal kickfllip to backside 50 – 50 grind. Omladina přidala ollie, kde jeden vrátil vůbec svoje první ollie ze sedmi a to byla čest být u toho a best trickmanem se nakonec stal Zuris. Který sám se sebou vybojoval fakie 360 flip a bigspin flip.

Poté nastala občerstvovací pauza a přesun všeho na Vltavskou, kde proběhla session na Dvojce, tedy na spotu u Vltavy. Ze všech překážek se pozornost soustředila na áčko, kde zkoušel Kiko backside flip do 50 – 50 a předtím vrátil backside 180 do 50 – 50 a backside 180 out. Ale ten den patřil Petru Veselému, který se postaral o druhou trofej z akce Hit the Spot a na áčku vyčaroval frontside tailslide heelflip out to fakie, backside nosegrind přes celou překážkou a 360 flip z áčka na zem. Tady je třeba zmínit i přítomnost pana starosty Prahy 7, Jana Čižínského, který zde předával Zelímu ceny.

Poslední přesun celého dne směřoval na Vltavskou jedničku, kde byl poslední spot a dne a to China banks. A opět Zelí a jeho kickflip backside tailslide bigspin ut, Melly fakie nosgrind switch frontside heelflip out, Tomáš Veverka frontside nosegrind shove-it out, Már aKnytl hardflip over the gap, Kiko nollie bigsping frontside noselide a Karel Raichl nejdřív přeletěl bednu v ollie, aby pak přidal ještě kickflip a o posledním best tricku bylo rozhodnuto.

Po celý závod asistovala paní místostarostka Hanka Třeštíková, kdy plnila funkci zkušené inlfuencerky a také předávala ceny. Na závěr závodu panovala shoda o zopakování akce v roce 2024, tak dávejte vědět co vylepšit a jak. Akce to byla parádní, tak příští rok doufejme s větší účastí!Marek Knytl a Daniil Platonov po skočce.
Petr Veselý a Hanka Třeštíková po ocenění one line.
Marek Knytl to nejvíc zabil na schodech.
Petr Veselý vítězem na Vltavské Dvojce.
Karel Raichl přebírá cenu od paní Třeštíkové za Vltavskou Jedničku.
Kiko kino.
Zuris v kině.
Willy a jeho nollie.
Zuris a 5 - 0 na hraně.