Martin Melichar překvapuje technickým partem + rozhovor

Neokoukaných tváří není na naší scéně nikdy dost, a proto jsme se rozhodli vám nyní trochu představit Martina Melichara. Ten dal dohromady technický street part za letošní rok, který určitě stojí za zhlédnutí. „Melly“ do toho poslední dobou šlape co se dá, na jeho progressu to je fakt vidět a Žďár se teď po Lesliem může chlubit dalším technikem.

 

Martin Melichar – backside bluntslide do fakie / Foto: Michal „Leslie“ Veselý

 

Čus Melly! Prosím tě, pro pořádek se nejprve čtenářům trochu představ – odkud jsi, kolik ti je, jak dlouho skejtuješ, …

Zdarec všem! Já jsem Martin Melichar, bydlím ve Žďáře nad Sázavou a je mi 25 let. Na skejtu jezdím šestnáctým rokem.

 

Za dobu, co u vás ve Žďáru vyrostl betonovej skatepark, je u tebe vidět sakra velkej progress! Kolik času tam trávíš a je něco, co ti v parku chybí?

Hehe, díky. Postavili nám ho na podzim 2017 a do letošního jara jsem z něj v podstatě nevylezl. Často jsem hned po práci šel skejtovat a byl tam až do večera. Když mám volno celej den, tak jdu jezdit i dopoledne. Do tý doby jsem tam byl fakt pořád. Všechno se zásadně změnilo s příchodem covidu, kdy přišlo taky neskutečný množství děcek na koloběžkách. Od tý doby se chodilo jezdit hlavně večer a často jsme jezdili na streetu. Co se týče samotnýho parku, je to pecka. Vyhovuje mi tam naprosto vše. Je tam každá překážka na obě strany, vše v ideální velikosti. Asi mi tam nic neschází. Možná nějaká funky překážka na vyblbnutí, ale na tu už tam není prostor.

 

Martin Melichar – backside tailslide / Foto: Jakub Šindelář

 

Tenhle rozhovor děláme k příležitosti vydání tvýho letošního street partu, který je mimochodem velká paráda. Jak dlouho jsi part točil a šlo všechno podle plánů? Nebo je něco, co jsi už dotočit nestihl?

Opět díky. Je to čistě letošní part. Prvně jsem ani neplánoval to vydat. Říkal jsem si, že se uvidí, jak to půjde, a klidně to vydám až příští rok. Každopádně většinou to šlo na pohodu a mohlo to vyjít už teď. Spousta triků mě potrápila, ale když jsem se rozhodl jít něco natočit, tak jsem to většinou vždy odjel. Teda až na fs nose inward out. Jaký triky chci natočit jsem měl trochu naplánovaný, ale kde co udělám, to převážně ne. Myslím, že jsem natočil v podstatě vše, co bych chtěl a určitě i hodně triků, o kterejch jsem z kraje ani nepřemýšlel. Některý triky bych ještě určitě vymyslel, ale příští rok snad bude taky dost času.

 

A jakej trik byl pro tebe největším trápením?

Určitě zmíněnej fs nose inward out. Tenhle trik mně dal dost zabrat. Poprvý jsem ho dělal z jara. Asi 4 návštěvy, cca 8 hodin, zlomenej skejt a devět odjetejch, ale s žádným jsem nebyl spokojenej. Ze začátku vždycky nadějný pokusy a po hodině to často přestávalo jít, ale stejně jsem to další hodinu hrotil jeden za druhým. Zídka má dost spadenou hranu, to mně docela vadilo, a pokaždý jsem nadával, že už tam nejdu a udělám to jinde. Pak jsem si na parku zranil kotník a uteklo 5 měsíců, než jsem tam šel znovu. Hodněkrát jsem si říkal, že desátej odjetej musí být právě on a naštěstí byl. Už jsem tam byl hodinu a půl a cejtil, že zas nic. A najednou mi to tam padlo, když jsem to ani nečekal.

 

Z partu je na první dobrou jasný, že se nejradši věnuješ technice na zídkách. Co tě k tomu přivedlo a kdo jsou vůbec tví nejoblíbenější skejtrs, který rád sleduješ?

Přesně tak, zídky miluju. Na každý ti jde vždycky něco jinýho a pokaždý je to originál. Jezdit jsem je začal nejvíc, když jsme udělali v roce 2012 výtrhovku, kde mám ten fs nose. Na tomhle spotu jsme jezdili každej den techniku a od tý doby mi to zůstalo. Potom jsme měli ještě spoustu DIY laviček, kde jsme skejtovali místo starýho plecháče.

Za tu dobu, co jezdím, jsem měl spoustu oblíbenejch skejtrů. Vždycky mě bavil Torey Pudwill, Tiago Lemos a Stevie Williams s celým DGK týmem. To můžu sledovat pořád. Obecně rád sleduju videa v rapovým stylu, ale kouknu skoro na všechno.

 

Martin Melichar – backside do huga / Foto: Jakub Šindelář

 

A jak to máš se závodama? Letos toho sice moc nebylo, ale i tak jsi skončil na druhým místě v Jihlavě a odvezl sis taky nějaké umístění i z jiných contestů.

Za mě bylo letos závodů dost. V podstatě, co jsem chtěl navštívit, to se konalo. Rád jezdím na menší závody, kde se sejdou kámoši a je to hlavně o pohodě. Jak říkáš, v Jihlavě jsem byl druhej a byla to pecka jako každej rok. Tyhle závody mám opravdu rád, je tam vždycky nejlepší parta. O den předtím se jela GOS taky v Jihlavským parku, kde jsem byl 3. – stejně tak jako na závodech u nás ve Žďáře, Svitavách a na otvíračce v Chrudimi. Ještě jsem navštívil i dvoje závody v Brně.

 

Jaký máš plány na příští rok? Můžeme se těšit na další pecku ze streetu?

V první řadě co nejvíc skejtovat a užívat si to. Těžko říct, jestli bude zase streetpart. Samozřejmě bych byl rád a budu se snažit, ale nechci předbíhat. Viděl bych to stejně jako letos. Pokud to půjde dobře, tak streetpart bude. Nechtěl bych si dávat nějaký ultimáta a dělat si z toho povinnosti. To určitě ne. Snad se bude moct už aspoň někam v pohodě vycestovat a natočit i něco v cizině.

 

Tak jo Melly, já už tě dýl nebudu zdržovat. Díky, že sis na mě udělal čas a tady máš teď prostor na děkovačku nebo nějaký poselství ty.

Určitě bych chtěl poděkovat tobě a celýmu Skaterocku za rozhovor. Lesliemu a všem felákům, co se podíleli na videu. Ambassadors v čele s Petrem Humplem za to, že mi nabídli support. A hlavně mojí holce za trpělivost. Skejtujte každej tak, jak vás to baví a užívejte si to. Díky všem!