Mike Mo Capaldi, exkluzivně pro Skaterock.cz

Vydáno: 24.10.2022

To je tak když řešíte zboží od Thank You skateboards a emaily chodí od Veroniky. Nic zvláštního, ale u příjmení Capaldi trochu zbystříte. Na dotaz jestli nemá něco společnýho s Mike Mo Capaldim dorazila odpověď, no jasně, to je můj brácha. A pak už to jde ráz na ráz a Veronice tedy patří velký dík za vznik rozhovoru.

Mike Mo Capaldi (32 let) se narodil kde jinde než v Kalifornii a nejvíce je spojován se značkou Girl. Ve známost pak přišel s videem Forecast a kultovním Fully Flared od Crailtapu. K dalším sponzorům patří Matix, Lakai, DC, Royal, MOB, Bones Swiss a Diamond. Aktuálně spoluvlastní značku na brýle s názvem Glassy, kterou rozjel se svým bratrem Vincem. Tolik krátké představení, i když nevěříme, že by ho někdo neznal a pojďme na rozhovor.

Mike Mo, všichni přeci vědí že ti tu přezdívku dal táta, ale co vlastně znamená?
Fakt to všichni vědí? Ok, možná u vás, he he. Hele když mi byli asi tři roky, tak jsem pořád na tátu volal místo táto, tak „Daddoo“ (v překladu nějako táátooooo), no a on na to reagoval tak, že na mě volal „Mikemoo“. A tím to vlastně začalo, celkem fajn ne?

Jo, to zní dobře. Je fakt že přezdívky si nevybíráme a tahle je dobrá. Samozřejmě nejde se nezeptat na legendární Fully Flared intro. Kdyby někdo chtěl natočit remake, nebo nový intro, víc ohně, víc výbuchů, šel bys do toho?
Ty jo, těžká otázka. Ono už ofiko intro nebyla uplně sranda. Ten switch flip ten byl v pohodě, ale ta pecka potom. V uších mi hučelo ještě nějaký pátek a to horko na zádech cítím ještě dnes, he he. Ale nedopadl jsem nejhůř. Každopádně kdybych byl zrovna zdravej, tak bych to zvážil. Ale myslím, že je nejlepší nechat novou generaci, aby to po nás přebrala a ujala se nových výzev a těžkých triků. Mají na to!

Rick Howard má kořeny v našich končinách, jak to vypadá s tebou? Zavítal jsi někdy, nebo plánuješ? Navrhuju bártr piv za Glassy matroš.
Ty jo nikdy jsem u vás nebyl, ale vždycky jsem se tam chtěl jet podívat. Spoty, pivka, jo to je legenda.

Dobrá, tak snad někdy. Prosím tě, když jsi vymyslel impossible late flip po vlastním způsobu, jak jsi na to přišel? Byla to náhoda když jsi to kopnul nohou, nebo jsi to někde viděl? Nebo jsi to prostě přivedl zpátky na svět?
No, hrál jsem zrovna Game of SKATE proti Eric Kostonovi a zadal proti mně press flip. Tak jsem to zkusil a omylem z toho vzešel impossible late flip. Samozřejmě jsem to nevrátil, ale nějak mi to uvízlo v paměti a pořád tam bylo „ty jo, ten trik vypadal dobře, musím se ho prostě naučit“. Pak jsem to párkrát zkusil  a nakonec to vyšlo. Pamatuju, jak ke mně přišel Koston a říkal mi, že si nemyslí že by podobný trik někdy předtím viděl.

Prostě NBD.
Asi jo.

Každopádně pro smrtelníky je to spíš hratelný na playstationu. Jak jsi na tom ty? Který díl z Tony Hawk Pro Skatera se tí líbí nejvíc a proč?
Myslím, že dvojka je uplně nejlepší z celý série. Tam bylo ten přelom, že přidali manuály a přibyl Eric Koston jako postava.

Souhlas, dvojka nejvíc. Hlavně tam nebolí pády, což v reálu ano. Jak jsi na tom s tvým kotníkem? Je tam nějaké světlo na konci tunelu a můžeme se těšim na Majka opět na skejtu?
Jako můžu trochu skejtovat, ale už to nikdy nebude jako dřív. Moje noha je uplně přesně popsána jako technicky paralyzována a nemůžu jí pořádně přitáhnout. Což jak chápeš je pro skateboarding naprosto zásadní. Asi bych to připodobnil jako když zpěvák může dělat jenom „hmm, hmmm“ a nedá dohromady jediný slovo. Snad, jednoho dne, až technologie pokročí, se pokusí doktoři opravit nervy v noze. A pak to snad zase půjde, ale myslím, že to budu už starej dědek, he he.

No tak to je mi líto a držím palce, aby pokrok byl zásadní. Takže sleduješ aspoň skate videa? A youtube nebo Instagram?
Jo jasně že koukám, když má někdo z kámošů full part. tak to jsem myslím nevynechal nikdy a sleduju to. Ale jak říkáš, spíš víc všechno sleduju už jen přes Instagram.

Takže jsi musel zaregistrovat na IG i Dylana. Co říkáš na nového Mike Mo a tím lidé popisují Dylana Jaeba.
Dylan je neuvěřitelnej. A mám k němu myslím super vztah, v mnoha ohledech. Vlastně když jsem se s ním poprvé setkal, okamžitě mi to přeplo do jakéhosi „Dad Mode“. Řekl jsem mu všechny věci, které jsem kdy udělal blbě, aby se jich vyvaroval a neudělal stejný kraviny. Sice to znělo fakt dost fotrovsky, ale chci aby se mu ve skateboardingu dařilo líp jak mě a myslím, že Dylan je na dobré cestě.

To zní dobře. A závěrečná, switch nebo regular?
Jestli můžeš, tak rozhodně switch!

Ok, tak to je doporučení našim čtenářům a nakonec je třeba zmínit i tvou sestru, je to anděl že?
Jasně, je uplně super!