Mystická sobota ve znamení kvalifikací bowlu a streetu

Vydáno: 04.09.2021

Je za námi první den závodu Mystic Sk8 Cup 2021, s pořadovým čsílem 26. a sobota je ve znamení kvalifikací jak ve streetu tak i v bowlu. Přikladáme startovky a v průběhu dne měníme za reporty a výsledky.

Dále přikládáme video od Ondry Havlíka, s pátečním sestřihem a náš páteční report najdeš i s fotogalerií na tomto odkazu. Dále máš možnost si projet souhrnný článek se všemi základními informacemi ohledně Mystic Sk8 Cupu 2021.Sobotní závodní šílenství je za náma. Počasí  opět přálo a na Štvanici přilákalo spoustu lidí. Oproti pátečním poloprázdným tribunám bylo skoro plno, což mělo jedinej výsledek, pořádnej bordel.

Na programu dne toho bylo dost a od 13 hodin se skateboarding nezastavil až do půl osmý. Všechno začalo kvalifikací chlapů, kam postoupilo 28 riderů z páteční předkvalifikace, který byly doplněný riderama, který díky výsledkům putovali do kvalifikace rovnou. Celkem nás tak čekal street s 57 ridery. Ti byli rozděleni do osmi heatů a každý měl k dispozici dvě jízdy, z nichž se počítala ta lepší. Z našich skejtrů se nejvíc dařilo Martinu Pekovi a Maximu Habancovi, kteří získali stejně bodu a do nedělního semi se probojovali z osmýho místa. Za nimi potom dál Honza Navrátil na 13. místě, Vilém Jakeš na 18. místě, Honza Malý na 26. místě a Jakub Imramovský na 27.místě. Naše česká parta rozhodně ostudu neudělala a mezi ridery z celýho světa se rozhodně neztratili.

Největší pekla dne předváděli Ivan Monteiro s bs 270 nosebluntem na railu na áčku, Mauro Iglesias s crooked nollie flip out na railu na áčku na každej nebo s bs 270 lipslidem 270 out na kratší straně railu. Na třetím postupovým místě se usadil Adrien Bulard s nadupanou flipovou jízdou ve svým typickým vyklidněným stylu. Za ním pak švýcarský rider Jan Hirt se smith grindem na dj pultu, crooked nollie flip out na railu nebo switch fs bluntslidem na railu.

K vidění toho byla spousta a vypisovat všechny highlighty by zabralo celej den a x stránek. Po klučičí kvalde nastoupily do parku holky na svou kvalifikaci. Těch bylo celkem 14 a byly po dvou rozděleny do sedmi heatů, ve kterých jeli vždy po dvou společný jam. V téhle disciplíně jela hlavně Antonie Bakošová, který se zadařilo a zařídila si postup do nedělního závodu díky trikům jako boardslide na railu do kopce, bs grind na mramoru a bs 5-0 grind tamtéž. Za tohle si zasloužila páté místo. Další želízko v ohni byla slovenská riderka Dominika Králíková, která brala 4. místo za triky jako grind na mramoru, bs 180 ollie přes roh a bs flip přes roh. Hlavní jména byly Keet Oldenbeuving s borem na railu do kopce, halfcab noseslidem na railu na áčku nebo boardslidem shuvit out na rovným railu. Druhý místo si vyjela polka Agata Halikowska a třetí postupový flek brala Daniela Terol Mendez ze Španělska za boro na railu, ollie transfer, fs ollie z double setu nebo bs 5-0 grind přes díru.

Po skončení holčičí kvalifika nastal hromadnej odliv lidí ze streetových tribun a započala bitva o místa na tribuně u bowlu, protože tam se následovně konala kvalifikace všech riderů. Kdo neměl to štěstí a na tribunu se nedostal, mohl alespoň závod sledovat v chill zóně na obrovský projekci na stagi.

V bowlu se sešlo celkem 34 riderů, kteří byli rozděleni do šesti heatů. I mezi bowlovými ridery se našli naši zástupce, kteří dorazili počechrat radiusy do štvanickýho bowlu. David Záhumenský, Filip Korbut, Martin Jurášek, Tobiáš Jírovec, Jakub Jarolím a Jan Tomšovský. V obrovský konkurenci bohužel neobstál nikdo a neděle tak bude bez český účasti. Bowlový ježdění jde hrozně rychle nahoru a co dřív byla největší bomba, je dneska skoro standart, což dokazuje spousta 540 poletů. Skateboarding to byl tak nabušenej, že tužka zůstala netknutá a namísto psaní poznámek byly ruce v neustálým potlesku a hlava v úžasu. Královská disciplína opět epesně zakončila sobotní skateboarding.

Dál už čeká návštěvníky 26. ročníku Mystic Sk8 Cupu jen mystickej mejdan, kterej na hlavní stagi odstartovala česká parta Loco Loco a po nich se na podiu ukáže americká legenda Dog eat Dog. Na programu je toho ještě pořád dost a každej si určitě přijde na svoje. My už se těším na neděli, kdy vypuknou největší boje ve všech disciplínách v rámci semifinále a následných finálí. Nedělní skateboarding bude mít i online vysílání, takže jestli nemáš možnost se na Štvanici dostat, můžeš všechno sledovat z pohodlí domova.

Výsledkové listiny:
Startovní listiny 5.10.:Zdror: Facebook Mystic Sk8 Cup


Foto: Jirka Novosád / Daniel Dujsík