Na zastávce SLS World Tour 2018 v Los Angeles nenašel Yuto Horigome přemožitele!

Po předešlé úvodní bitvě Pro Open v Londýně, které kraloval mladý talent Yuto Horigome, se závod SLS World Tour 2018 přesunul do Los Angeles. K tradičním jménům se čerstvě připojili dva nejlépe hodnocení nováčci z minula a to Trent McClung a Vincent Milou. Aréna se otřásala v základech a zažila snad nejlepší podívanou za celou dobu. Své vítězství potvrdil Yuto Horigome, kterému patří respekt a velká gratulace! Pojďme se na závod podívat z blízka skrz tento report.


 

Text: Daniel Dujsík

 

 

FINÁLE

Z celkového počtu riderů se do finále probojovalo osm jezdců. Od začátku do konce, a to nejen finále, ale i celého dne, byli fanoušci svědkami naprosto úchvatných kousků. Level skateboardingu se rok co rok posouvá za hranice možností.

 

Své místo ve fajnlu si vybojoval Felipe Gustavo, kde udělal switch bs tailslide z hubby nebo  ss flip bs tailslide z menšího railu, ale nebylo to úplně to pravé ořechové, s čím by se dostal na bednu. Čistou práci odvedl Australan Tommy Fynn, který vrátil z desítek například fakie 360 flip. Crowd favourite jménem Manny Santiago zazářil v tom nejlepším světle během jízd i best tricků. V jízdě udělal impossible lipslide, flip fs 50-50 z hubby, flip fs 5-0 na rovné bedně a fs biggie boardslide. V jednotrikovkách nasázel z velkého railu fs pop do bs fajva, bigspin heelflip boardslide a varial heelflip 50-50 díky kterému se poprvé zapsal na seznam 9 clubu.

 

Hvězda Nyjah Huston po své lajně za 9.2 o milionu triků za sebou byl jedním z favoritů. Už to ovšem není jako bývalo a contesty se stávají čím dál více vyrovnanější. Vrátil bomby jako nollie bs 180 nosegrind a 360 flip 50-50 na největší tyčce, za který dostal 9.2 bodů. Bohužel se mu nepodařil poslední bs 270 kickflip lipslide a zůstalo mu pouze 4. místo. Z Nine clubu se těšil také brazíský tahoun Kelvin Hoefler a to za halfcab do bs suski grindu revert. Ten přišel sice náhodou, ale na to se už historie neptá. Po celý večer nepřestával překvapovat Chris Joslin, který prosvištěl parkem jako americké torpédo. Udělal kromě čisté jízdy bs kickflip přes rail až na zem, dalekosáhlý bs lipslide transfer na rail a nejlépe hodnocený trik dne v podobě cabalerial flipu z desíti. Sám přítomný Steve Cabalero musel mít radost až po uši. Chris tak skončil na druhém místě.

 

Yuto Horigome a jeho vítězství v Dew Tour nebo předešlé zastávky SLS Pro Open v Londýně mluví za vše. Talent v krvi bezpochyby má a zkrátka proti signature trikům o bodnotě okolo 9 bodů, které má na jistotu, není jednoduché bojovat. Dokonalá jízda a triky jako nollie fs 180 feeble revert, nollie cabalerial bs tailslide mu zajistilo první flek. Jako třešničku na dortu přidal nollie heelflip crooked z šikmé bedny a bylo vymalováno. Za to mu patří velká gratulace a klobouk dolů!

 

Výsledky finále:

  1. Yuto Horigome
  2. Chtis Joslin
  3. Kelvin Hoefler
  4. Nyjah Huston
  5. Manny Santiago
  6. Tommy Fynn
  7. Felipe Gustavo

Yuto Horigome – nollie heelflip crooked grind

 

ÚVOD

Na jezdce čekal zbrusu nový skatepark z dílny California Skateparks, který nabízí dvoje schody po desíti, šestky s kicker gapem, čtyři hubby a osm různorodých railů, na kterých se mohli SLS pros vyřádit a ukázat svou také kreativitu.

 

Podoba skateparku zastávky SLS World Tour 2018 v Los Angeles

Závod se jel klasickým způsobem, jaký všichni dobře znají, tedy dvě jízdy po 45 sekundách, jenž jsou doplněny o 5 jednotrikových best tricků. Do celkového skóre jsou započítány čtyři nejlépe ohodnocené kousky.

 

Pro ty, kteří zrovna nemají cestu do Kalifornie, je připraven ke sledování přímý přenos na ETN Live. Budete tak moct nasát atmosféru nejoblíbenějšího a nejznámějšího contestu, kde se střetnou nejlepší skateři planety.

 

Přímý přenos:

Sobota

23:30 – 04:30 – prelims (kvalifikace)

04:30 – 05:30 – finals

 

Trailer: