Not another Creature video aneb jak nepsat recenzi na skejtový video

Někdy minulej tejden hodil Taťka Hank do redakčního pléna link na stažení novýho Creature videa. Všichni kolem jeho recenze chodili po špičkách a nikdo se k tom neměl, až sem se toho teda napůl dobrovolně ujal já.

 

Hned na úvod musím říct, že to asi nebyl nejlepší výběr, jelikož jsem se nikdá za Creature fanouška nepovažoval. Vlastně abych byl upřímný, vím o jejich týmu úplný prd. Ale tak jak těžký může bejt napsat jednu recenzi na skejtový video, říkal jsem si minulou sobotu?

 

Takže střih, středa na krku a já to ještě neviděl samozřejmě. Tak si to pustím, ne? Takže pomalá roztmívačka a celej tým jede downhill někde uprostřed pouště a objevujou se jména riderů náseduje hodně rychlej střih veselých scének z nátáčení aka držek. Celý trošku ve stylu starších Birdhouse nebo Blind videí možná, jen to není vtipný.

 

Takže pouštím první dva profily. První je Chris Russell. Údajně 17 letej týpek, kterej ale skejtuje v bowlech tak, jako by mu bylo 30. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu.

 

Následuje Peter Raffin s lehce strýtověji laděným partem, který se odehrává hodně na ditch spotech, které jsou pro Creature tým dost typický, co jsem si jakožto nezasvěcenec stihl všimnout. Celkově se to celý víceméně odehrává buď v bowlech, vertech, ditchích nebo na hrozitánskejch railech.

 

No ale pak se moje pozornost začíná dost ztrácet. Možná je to tím, že mám špatný svědomí z toho, že koukám na video v pracovní době, možná je to trošku zastaralejším střihem a obecně trošku chybějícím konceptem videa.

 

Počítal jsem to a většina záběrů, který ve videu jsou jsou mají zhruba 4-5 vteřin (záběry s odjezdem do downhillu tak 8 vteřin max). Takže tempo je fakt zběsilý – Banger na 4 vteřiny, bum další, bum, bum, bum.

Jako jasný, ještě nedávno se takhle videa dělaly, ale mám pocit, že ačkoli se průměrná délka videí díky Instáči brutálně zkrátila, přijde mi, že se naproti tomu ubylo střihů. Různý b-sides edity a raw footage. Jejich výhodou je, že si člověk hezky prohlídne celej spot a možná si i malinko udělá představu o tom, jak ten trik musel bejt těžkej.

 

Kdežto Creature v tomhle jede furt odlschool tím, že všichni sázej jednu bombu za druhou na ditch spotech, který jsou třeba mojí velkou úchylkou, ale tady si je člověk prostě ani nestihne prohlídnout.

 

No takže skáču na part Dejva Gravetta. Tenhle člověk, kterej neumí nollie flip (viděl jsem nějaký video s ním, kde říká, že to je jeho prokletej trik, kterej prostě neumí udělat hezky), ale umí prostě všechno ostatní na světě a ještě v krásně lehkým stylu. To celý do rytmu country. Druhej song si dokonce pamatuju z dětství z kazety v český verzi od Michala Tučnýho. Kupodivu to jde všechno krásně dohromady.

 

Střih – pátek ráno. Odjíždíme s rodinkou do Zlína ke známejm na chatu, já viděl tři party z celýho videa, zejtra mám odevzdat a nemám ještě ani čárku. Takže ke snídani s pouštíme s malým Tondou Creature video. Kouká na to s otevřenou pusou a já ho mezitím krmím rohlíkem.

Už to asi nebudu rozebírat dopodrobna, ale co se musí zmínit je fakt, že Creature je jeden z mála týmů, kterej může mít ve svým videu vertařskou sekci.

 

Endery prakticky všech partů jsou dneska už standardně několikrát lámaný raily z minimálně triple setů ideálně ještě do zatáčky.

 

Střih – sobota ráno, sedím s kocovinou na chatě někde za Zlínem a konečně ze sebe potím písmenka.

 

Celkově to vlastně bylo fajn, ačkoli jak jsem psal, moc fanda Creature nejsem. Nevadilo by mi, kdyby video mělo nějakej koncept a nebylo jen prostříhaný pseudo filmovejma scénkama. Snad jsem fandy Creature neurazil svým neerudovaným názorem.

 

Další recenzi pojmu asi celkově nějak zodpovědněji….

Autor: Boardom Rubrika: Recenze, Skateboarding