Nový skatepark v Jinonicích má za sebou otvíračku!

Vydáno: 11.11.2023

 

Plácku před skateparkem kdysi předcházelo dětské hřiště. Klasika, houpačka, lavičky, pískoviště. Postupem času kdy se rozrůstala místní crew, si pamětníci pamatují jen konstrukci od houpaček a houpačky nikde. Skvělá překážka na testování ollie. Hrany pískoviště, lavičky, to byl skatepark na boardslides jak dělaný. Pak už ubývala crew, mizely lavičky a kde nic tu nic.

A ejhle skatepark.

Jenže jinonický skatepark byl doposud skatepark ne skatepark. Překážky které uplně neseděli danému prostoru, pak už jen zbytek překážek na struhadlu a světe div se, najednou se objevil hladký beton. Předtím se začal řešit projekt, realizátor a postupem času začalo být vidět světlo na konci tunelu. Pak kontajnery pracantů od Bonidee a dle návrhu U/U Studio konečně vznikl betonový skatepark.

Má své "konkurenty" v podobě nového skateparku na Lužinách, nebo v Řeporyjích, ale pevně věříme že si najde své fanoušky v podobě příznivců bedýnek, rohu, nebo dokonalé mikro. 

Svlavnostní otvíračka se neobešla bez ceremoniálu, ve kterém jsme mohli vidět paní Salajovou, radní pro sport na Praze 5, nebo pana Duška také z radnice a nechyběl ani jinonický rodát Sváťa Bartoň. Deštík dovolik také pár triků od Karla Raichla, Pašíka, Machyho a Honzy Malého. Více ve videu Boba Hausnera a na fotografiích od Pankera.