Nyjah Huston a Momiji Nishiya vítězí v Lausanne

Vydáno: 17.09.2023

Je za námi další kvalifikační závod na LOH 2024, která se odjede v Paříži, a úroveň skejtování v Lausanne byla zase hodně našlapaná. Pojďme se mrknout, komu skvělý park ve Švýcarsku nakonec nejvíc seděl!

Finále

Zhruba v 16 hodin odstartovalo finále žen, kde je pořád vidět strašně rychlý progress, a jízdy nakonec nejlíp zajela Momiji Nishiya, která v jízdě udělala například transfer do lipslidu, crux nollie heelflip nebo backside lipo na railu v big sekci. 

Momiji zabíjela celý den a v best tricích odjela backside suski grind nebo bigspin fs boro a z Lausanne si tak odváží první místo! Raysse Leal se tentokrát úplně nedařilo a jelikož během best tricků získala jenom jedno skóre, veze si domů pouze sedmé místo. Celý den ale dost sedl i Yumece Oda, která skončila na druhém místě a odjela například krásný backside overcrux na největším railu nebo kickflip fs feeble na stejným místě! Na třetím místě skončila Paige Heyn z USA, která odjela například switch fs boro a switch fs grind na největším railu!

Výsledky ženy:

 1. Momiji Nishiya
 2. Yumeka Oda
 3. Paige Heyn

 

Po ženském finále byl už čas na finále mužů, které odstartoval čistou jízdou Rišo Tury. Tu odstartoval heelflipem do fs lipslidu a v jízdě přidal i kickflip bs tail, heelflip bs noseslide nebo bigspin heelflip do bora na největším railu a za jízdu dostal 78,19 (druhým pokusem odjel čistší a zvýšil na 78,87). V best tricích odjel Rišo bigspin heelflip do bora a následně přidal i heelflip fs tailslide a v Lausanne tak bral nakonec skvělé 7. místo. Obrovská gratulace!

Jízdy ale nejvíc sedly Nyjahovi, který odjel obě čisté jízdy, kde nechyběl kickflip transfer do bs lipslidu, switch frontside flip přes transfer, transfer bs noseblunt nebo halfcab backside smith revert na největším railu a bral 90,00. A jízdy skvěle zajel i Toa Sasaki nebo Giovanni Vianna, naopak Yuto zkazil v obou jízdách a nejvyšší skóre měl 75,41.

Už po prvních pokusech na best tricku bylo celkem jasný, že Nyjah má den - nollie heelflip backside lipslide (90,11), switch heelflip frontside tailslide (92,71) nebo nollie heelflip frontside noseblunt (93,23). A dohromady se skóre za jízdu bylo jasný, že Nyjahovi tentokrát 1. místo nikdo nevezme. Yuto sice vrátil nepochopitelný nollie backside 180 do switch fs feeblu za 92,35 nebo zopakoval nollie backside 270 nosl 270 ven aka Yutornado za 96,95, ale s nízkým skóre z jízdy to holt nejde. 

Na druhém místě nakonec skončil Toa Sasaki, který odjel čistou jízdu a pak přidal i nollie barley grind nebo cab backside noseblunt. A bronz si posledním pokus pro sebe urval Giovanni Vianna, který rozjel fakie šílenství a v čisté jízdě dělal například cab frontside noseslide. V best tricku potom vrátil fronstide halfcab do bs smina nebo cab noseblunt na největším railu a zajistil si tak třetí místo!

Výsledky muži:

 1. Nyjah Huston
 2. Toa Sasaki
 3. Giovanni Vianna

Záznam finále:

Kvalifikace+semifinále

Tenhle týden se ve Švýcarsku ve městě Lausanne jede další kvalifikační závod pro LOH 2024. Tam vyrazila i posádka z CZ a SK, kdy za CZ nejlepší výsledek zajela Laura Žáčková, která skončila na 31. místě (2 místa pod čarou), za kluky potom Maxim Habanec s 55. místem. Komu se ale dařilo znovu nejvíc, tak je Rišo Tury, který to totálně zabil a po postupu z kvaldy a čtvrtfinále mu potom sedlo i semifinále, kde obsadil 8. místo - za ním skončil třeba Gustavo Ribeiro, Vincent Milou nebo třeba Jagger Eaton.

Rišovi letí gratulace a držíme palce ve finále, které můžete sledovat už dnes odpoledne!

Sestava finále - ženy:

 1. Rayssa Leal
 2. Yumeka Oda
 3. Paige Heyn
 4. Funa Nakayama
 5. Momiji Nishiya
 6. Coco Yoshizawa
 7. Pamela Rosa
 8. Roos Zwetsloot

Sestava finále - muži:

 1. Nyjah Huston
 2. Giovanni Vianna
 3. Aurelien Giraud
 4. Yuto Horigome
 5. Kairi Netsuke
 6. Yukito Aoki
 7. Toa Sasaki
 8. Richard Tury

Program:

 • Finále ženy: sobota 16. 9. - 16:00
 • Finále muži: sobota 16. 9. - 17:30