Opět po roce se otevřely brány Mystic Sk8 Cupu

Čas utíká jako voda, párkrát se otočíš a rok je pryč. To samý platí i pro největší skejtovej svátek, kterej se koná v naší zemi, Mystic Sk8 Cup, kterej letos slaví svoje 25. narozeniny.

 

Sobotní výsledky

 


 

 

 

Podle toho se dá i tak nějak počítat ubíhající život, protože je to relativně nedávno, co jsme jako malý děti každý léto museli na Mystic, protože bez toho by to nebyly ty pravý prázdniny. Osobně jsem hrozně rád, že organizační parta kolem Tomáše Rejmana do toho pořád šlape a má tu energii se do toho každej rok vrhnout a udělat event pro masy skejtrů, díky a přeju za všchny jen to nejlepší k narozeninám.

 

Pátek se jako každej rok nesl tradičně ve znamemí předkvalifikace. Tribuny jsou ještě relativně prázdný, fronty nejsou dlouhý a natěšenost na skateboarding je maximální.

Chvíli po obědě se otevřely brány a první návštěvníci tak mohli vběhnout do areálu, oběhnout všechny stánky a v klidu si najít svoje místo na sledování skejtrů, který se budou rvát o postup do sobotní kvalifikace.

 

Samotná předkvalifikace začala přesně v 15:00 a na svoji příležitost čekala padesátka riderů, který byli rozdělení do sedmnácti heatů. Každej ridej měl k dispozici krátkej intro run a potom, co každej z heatu svoji jízdu odjel, jel se společnej organizovanej jam.

 

Vítěz páteční předkvalifikace má tu výhodu, že se nemusí v sobotu namáhat, protože postupuje přímo do nedělního semifinále. Dalších čtrnáct riderů, který z pátku postoupili, musí v sobotu opět máknout na tom, aby se podívali v závodě dál. A vy kromě holek a kvaldy ve streetu a bowlu, uvidíte večer Lozt Mezcal a Lords of the Underground, plus DJ’s.

 

Top 15 postupujících riderů z páteční předkvalifikace

 

1. Antoine Laurent (Francie)

2. Noel Schäer (Švýcarsko)

3. Josh Junkes (Německo)

4. Noam Jimmy Be´er (Izrael)

5. Pascal Solich (Německo)

6. Dor Abuhasira (Izrael)

7. Emanuel Bacchiocchi (Argentina)

8. Filip Szalak (Polsko)

9. David Gaziev (Rusko)

10. Erik Tacina (Česká Republika)

11. Stellio Sakellarides (Francie)

12. Matthew Beer (Velká Británie)

13. Andrew Palenica (Polsko)

14. Sebastian Sarysz (Polsko)

15. Jean Semaan (Polsko)

 

Vše o závodu najdete na webu Mystic Sk8 Cup a přímý přenos dens bude na Facebook.com.

 

 

Kompletní výsledky:

 

 

Startovní listiny na sobotu:

 

 

Fotogalerie Michala Vavra: