Pamela Rosa a Nyjah Huston vítězi WS / SLS World Championship v Sao Paulo

Super Crown, poslední letošní zastávka Street League a zároveň další závod World Championship. Tohle všechno nabízelo Sao Paulo skejtrům a divákům po celém světe od minulého týdne až do neděle, kdy se odjelo finále. Pamel Rosa a Nyjah Huston si vyjeli zlato.

 

Poslední letošní zastávka skejtovýho svatostánku jménem Street League je za námi. Do Sao Paula se vypravila i naše česká výprava ve složení Maxim Habanec, Honza Navrátil, Tomáš Vintr a Martin Pek. A právě poslední jmenovaný zažil něco, co není zrovna příjemný. Když Martin odjel svoji kvalifikaci, všichni měli hroznou radost, protože Martin zabil, ale porota byla celou kvalifikaci a následně i čtvrtfinále zřejmě ve zvláštním rozpoložení a Martina poslala se svým skóre zhruba o třicet míst vzad, než všichni předpokládali. Hlavou ale kroutili i skejtři z ostatních zemí, na něž padlo divoký hodnocení. Nu což, co se dá dělat, pro kluky to bylo nepříjemný, ale zase je to alespoň o kus posunulo a stmelilo.

Výsledky z kvalifikace SLS v Sao Paulo, dál postupovalo prvních 21 skejtrů

V kvalifikaci začala a bohužel  zároveň i skončila cesta český repre, ale pocit, že Maxim Habanec je 47. skejtr světa, je taky hodně příjemný. Z kvalifikace postoupil dál zástupce Slovenska, mašina na triky, Rišo Tury, kterej obsadil konečný, krásný 17. místo, což je číslo neskutečný a jsme za Riša hrozně rádi, že to dokázal dotáhnout až sem.

 

Rišo Tury a jeho krásný 17. místo na SLS v Sao Paulo, do finále postupovalo top 8 riderů

 

Z kvalifikace až do finále se probojovala dvojka Angelo Caro z Peru a Yukito Aoki z Japonska. Ty museli přežít čtyřdenní hektickej skateboarding a přitom neustále sázet, což se jim vyplatilo a bylo z toho 7. místo pro Angela a 6. místo pro Yukitu. Samotný finále bylo hrozný zvěrstvo a tomu odpovídalo i skóre od rozhodčích, který šlo hodně krát dost nad devět bodů. Ať už šlo o Nyjahův cab flip fs boardslide na railu s gapem nebo třeba Gustavo Ribeiro a jeho crooked nollie flip ven na stejném railu. O skejtrech z Japonska by to bylo na delší povídání, protože se vždycky někde zjeví, nikdo je nikdy neviděl a hrozně zabíjejí nebo dělají triky, který taky nikdo nezná a nikdy nikdo neviděl. Kam doba spěje a jak to bude vypadat za nějakých 5, 10 let, kdo ví? A na závěr pokusy o „obyčejný“ boardslide Dashawna Jordana? Je normální jezdit triple set na railu nahoru? Asi ne. 

 

Osmičlenný finále nakonec vyústilo nejlíp pro trojici Nyjah Husto, Yuto Horigome a Gustavo Ribeiro

 

Sao Paulo nabídlo mnoho a opět umožnilo skateboardingu posunout se dál. Atmosféra ve vyprodaný hale byla úžasná a lidem to nekazilo ani to, že měli koupený lístky a přitom nebyla už šance z tribun na skatepark vidět. Inu, nemůže být vše dokonalé.

 

Pro veškerý dění kolem reprezentace sleduj Instagram Czech Skateboarding, kde máš veškerý info přímo před nosem.

 

 

WOMEN RESULTS

 

GOLD Pamela ROSA – BRA
SILVER Rayssa LEAL – BRA
BRONZE Aori NISHIMURA – JPN

4 Candy JACOBS – NED
5 Mariah DURAN – USA
6 Gabriela MAZETTO – BRA
7 Alexis SABLONE – USA
8 Yumeka ODA – JPN

 

Top 3 Ladies SLS Super Crown v Sao Paulo (zleva): 2. Rayssa Leal, 1. Pamela Rosa, 3. Aori Nishimura

 

MEN RESULTS

 

GOLD Nyjah HUSTON – USA
SILVER Yuto HORIGOME – JPN
BRONZE Gustavo RIBEIRO – POR

4 Kelvin HOEFLER – BRA
5 Jamie FOY – USA
6 Yukito AOKI – JPN
7 Angelo CARO – PER
8 Dashawn JORDAN – USA

 

Top 3 Muži SLS Super Crown v Sao Paulo (zleva): 2. Yuto Horigome, 1. Nyjah Huston, 3. Gustavo Ribeiro

 

Semifinále Muži

 

 

 

Finále Ženy

 

 

 

Finále Muži

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding