Popname Promo video + rozhovor s Danem Dujsíkem

Vydáno: 18.07.2023

 

Popname shop působí na naší scéně už několik let. V poslední době se kolem událo několik novinek a tou nejaktuálnějších z nich je čerstvý týmový Promo video. Přizvali jsme si k rozhovoru i tvůrce videa, Dana Dujsíka, který nám Popname blíž představil a pověděl vše podstatné.

 

Jakub Imramovský - bs flip

 

Ahoj Dane, než se pustím do hlubších vod našeho rozhovoru, představ našim čtenářům, co vlastně Popname je, co znamená, jak dlouho už funguje a co je jeho náplní.

Ahoj! Popname je skateshop, původem ze Sedlčan, který vznikl v roce 2009. Soustřeďuje se na skate a lifestylové prémiové značky, vycházející v klasických i limitovaných kolekcích. Nike SB Dunk, Butter Goods a Stüssy se u nás a na Slovensku jen tak nevidí. Bylo na čase posunout se o kus dál a tak byla v říjnu loňského roku otevřena nová kamenná prodejna jako zlatý střed mezi Stalinem, Vltavskou a Výstavištěm.

 

Na webových stránkách jsem našel seznam riderů, kteří od Popname získávají podporu. Je tenhle seznam aktuální nebo se seznam rozrostl či naopak ztenčil?

Na otázku “Kdo teda všechno jezdí za Popname?” se mě poslední dobou ptá celkem dost lidí. Seznam riders na našem webu je v současné době aktuální. Ke známým tvářím jako je Makak, Eda nebo Kubo Križo se postupně přidala i mladší krev. Jde o takovou rodinu, kterou spojuje jedna vášeň - skateboarding a také vize či směr, kterým se Popname ubírá.

 

Hynek Laštovka - nosebonk

 

Během letošního Go Skateboarding Day se po tradičním pražským downhillu ubíraly kroky většiny na Stalina, kde se konal contest pod záštitou právě Popname. Co se na místě dělo a jak to probíhalo?

Go Skateboarding Day v Praze se uskutečnil díky českého Converse, kterému posílám obrovské díky! Dali jsme hlavy dohromady, vymysleli program, nechali postavit speciální překážku (velký highfive posílám Tomymu Haze za zvěcnění představy ve skutečnost - postavení překážky). Na Stáčku se odjel Best Trick contest o cash a věcné ceny od Popname a Cons.

 

Po contestu na Stalinu se potom většina přesunula do nově otevřený kamenný prodejny Popname. Jaký byl program tam?

Na Veverkovce jsme vyhlásili vítěze, rozdali hlavní ceny, pofelili a užili si zbytek dne. Pro lidi byl připraven taky free catering v podobě pizz a drinků. Na závěr se oficiálně představil nový český Converse Cons formou krátké reklamy a proběhla premiéra Popname street montáže.

 

Část Pop Name crew / zleva: Daniel Dujsík, František Adam Fujan, Hynek Laštovka a Jakub Imramovský

 

Kdo má na starosti skejtový marketing? Myšleno tak, kdo má na starosti skejtry, eventy, výstupy apod.? A zastává tahle osoba i pomyslnou funkci týmovýho manažera?

Marketing má na starost náš boss, jeden ze dvou zakladatelů. Ten se stará o většinu věcí. Respekt za to, jak oba firmu vedou a kam ji dokázali za tu dobu vyzdvihnout. Vše funguje na “friendly bázi”, a tak se na výběru team riderů podílí i ostatní. Přijdeme s návrhem na nového člena, proběhne vzájemná debata a buď je schválen nebo ne. Záleží o co zrovna jde, ale snažíme si navzájem pomáhat, například my s Kubem formou tvorby promo materiálů (lifestyle a produktové fotky, videa) a jiných záležitostí.

 

Jak už jsme nakousli skejtový tým, vím, že jste byli společně natáčet v Barceloně promo video. Další záběry pochází z Prahy. Natáčelo se i na jiných místech? A jak probíhal výběr spotů? Vybíraly se spoty podle vkusu riderů nebo se obecně přišlo na spot a děj se vůle Boží?

Snímek vznikal v ulicích Prahy a Barcelony, kde jsme na týden vyrazili s částí naší crew. Vše začalo myšlenkou natočit krátký minutový edit ze scény společně s Maciekem, který od nás nově dostal podporu, jako vděk za support a zkrátka být produktivní. To se ale klasicky zvrhlo. Byli jsme hladoví natáčet víc a víc, jako to je po celý náš skejtový život, a tak jsem nakonec přišel s návrhem vytvořit první větší serióznější projekt. Vzhledem k tomu, že se blížil zmiňovaný event, tak mi dávalo smysl spojit to dohromady. Cíleně jsem setupnul deadline, což bývá ve výsledku dost stresující, ale zároveň to člověka donutí něco dělat a nehnít na jednom místě. I přes to rád pracuju pod tlakem. Bral jsem to stylem “kdo chce, má chuť  a věří mé vizi, tak mu rád něco natočím nebo vyfotím.” Je to každého z nás vizitka.

Vzhledem k času, zraněním a prioritám jako je práce nebo škola, jsme byli omezeni cestovat po republice a Evropě a sbírat materiál jinde. Podívali jsme se i do Berlína a Drážďan, ale záběry se použily jinam nebo jsme si neodnesli to, co bylo v plánu. Například Imra měl vymyšlené triky, které by chtěl udělat, ale občas byl problém vymyslet, kde je vrátit. V době robotismu, přehlcenosti kvalitním skateboardingem na světové úrovni je potřeba být hodně picky ve výběru spotů a triků. Když jde o fotogenický spot nebo kreativní cesta, jak jej využít, tak jsem vždycky pro, protože.. less is more!

 

František Adan Fujan - bs nosegrind

 

Video bylo k vidění už na eventu přímo v Popname shopu 21. 6. Jaký byly ohlasy?

V životě je důležité nemít žádné očekávání a toho jsem se držel. Šlo hlavně o ten pocit - vytvořit video, na které se člověk koukne za pár let a vzpomene si na ty skvělé i krušné zážitky a vděk za příležitost být součástí Popname. Jsem obecně perfekcionista, a vím, že to vždy může být lepší. Neustále se učíme a byla to další super zkušenost v mnoha směrech. Příště musím přetahovat, třídit a popisovat záběry hned po session a nenechávat věci na poslední chvíli. O zábavu máte jinak postaráno haha.

Co se týče ohlasů, jsem vděčný za jakýkoliv feedback, ať už pozitivní nebo negativní. Pokud se někomu líbilo, jakýmkoliv způsobem ho zasáhlo nebo inspirovalo, moc mě to těší. Pokud se někomu nelíbilo, čekal lepší trik, edit nebo song, tak se hold nedá nic dělat. Sto lidí, sto chutí. Děkuju všem!

 

Na správným tripu vznikne vždycky i spousta fotek, budou další fotky než v našem článku k vidění i někde jinde?

V procesu výroby je nové již čtvrté vydání našich Popname novin, které se dostávají k nákupu a jsou dostupné taky u nás ve storu. Tam se objeví nejen moje fotky z tripu do Barcelony, ale hlavně interview se Zápražkou včetně fotek od Kuba!

 

Jaký jsou plány do budoucna, co se týmu týče? Bude se nějakým způsobem rozšiřovat? Kam povedou jeho další cesty za skateboardingem?

Jedním z hlavních cílů je budování komunity okolo kamenné prodejny na Veverkově 6. Team prozatím není v plánu rozšiřovat.

 

Foto + video: Daniel Dujsík