Potkali se u Kolína na „Bojkot Festu“

Bojkot fest 2019 byl nářez se vším všudy. Konečně se dostavilo skvělé počasí, spousta diváků, hezký holky, skejtři z celý ČR. Celý den se vraždilo, pivo teklo proudem a metal jel až dlouho do noci. Povedená oslava patnácti let let skateparku pod mostem se vším všudy.

 

Neskutečná Záhulova show, která málem zbořila kolínskej bowl

Dopoledne ovšem patřilo dětem a už kolem desátý hodiny se tu sjelo kolem třiceti dětí do patnácti let. V jedenáct začal závod pro dvě kategorie do 13 a do 15 let. Obě skupiny měli patnáct minut jam a padlo spoustu hezkých tríčků.

 

 

V pravý poledne se rozjela registrace a trénink pro starší 15 let. Během chvíle bylo přes pětadvacet jezdců a bylo jasný, že bude na co koukat. Jména jako Leslie, Jamie, Honza Malý, Jirka Staněk a spoustu dalších ze všech koutů ČR. Do bowlu se dostavilo dalších šestnáct lidí v čele s Jurdou, Záhulem, Ivo Práškem a Danem Daušem, který zabíjel i na streetu. Ve dvě hodiny odpo se rozjel první jam na menší sekci, kde dvě skupiny jezdců zabili spoustu technickejch triků. Leslie kino krux na šikmý bedně, Jamie svoje motanice, Honza Malý spoustu triků, ale na best trick to nakonec nestačilo. Ve tři se šlo na větší sekci s railem, kde už to bylo víc vyhrocený. Nejvetší bombou byl ale na konec nollie flip backlip na railu s těžkým rozjezdem. Hrozná bomba!!! Ve čtyři startoval wallride contest, kde od prvního pokusu bylo jasný, že to bude one man Záhul show. Vítězná samolepka šla rozhodčímu na čelo.

 

Martin Jurášek si do Kolína přijel pro Best Trick

 

V pět hodin se rozjela kvalda v bowlu pro šestnáct bazénovejch zabijáků. Od začátku se rozjelo hrozný peklo v podání štvanický party. Jurda tu byl už na otvíračce v listopadu, kdy se ale vůbec nedalo jezdit. Od první jízdy bylo ale jasný, že jde jen o to kdo ho bude následovat do finále. Spousta zajímavých jmen,hezkých jízd a super triků, ale místo bylo jen pro pět finalistů. Jurda, Korpus, Záhul, Bryndač a Dauš. Finále bylo hodně našlápnutý a triky si můžete vychutnat ve videu.

 

 

Finálový jam se zvrhnul do úplného hardcoru a následný best trick všechno završil. Jurda zabil finále i best trick a jeho fs smith na zábradlí u bowlu se stal vítězným. Další nbd přišlo po závodě v podání Záhula a padlo neskutečné wallride 50/50. Konečná a vyhlášení. Pak už se rozjela afterparty a oslava patnácti let kolínského parku pod mostem. Následné ukončení akce za asistence policie už byla jen vtipná tečka za celým dnem skateboardingu a zábavy.

 

 

Nezbejvá nic jiného, než poděkovat všem kteří dorazili na Bojkost fest 2019, takže všem lidem, skejtrům, organizačnímu týmu, bez kterého by to nešlo a taky všem kapelám. Přikládáme výsledky a vidíme se tu opět za rok !!!

 

Galerie z Bojkot Fest 2019 na Facebook.com.

 

Výsledky:

 

Kids do 13 let:

 

1. Šimon Pechr – heelflip
2. Matěj Hoffner – boardslide
3. Jenda Honzík – ollie drop
do 15 let:
1. Olcek Harbych – bs 360
2. Marek Špinka – 5050
3. Kuba Finek – boardslide

 

Street:

 

sekce 1.

 

1. Jamie z Opavy ( Ty kryso ) – half cab noseslide to bs tailslide
2. Pepa Košťál – 360 flip lipslide
3. Leslie ( És, Nomad, Boardmania ) – kino krux

 

sekce 2.

 

1. Jan Torba – nollie flip bs lipslide
2. Dan Dauš – fs transfer
3. Jamie z Opavy ( Ty kryso ) – ss fs flip

 

Waalride challenge: Záhul ( Racoon, darkslide )

 

Bowl:

 

1. Martin Jurášek ( DC, Final, Mystic skates, Volcom )
2. Filip Korpus ( Black flys, Consolidated skateboards )
3. Záhul ( Racoon, darkslide )

 

Bowl best trick: Martin Jurášek ( DC, Final, Mystic skates, Volcom ) – fs smith stop na zábradlí

 

A velké DÍKY všem sponzorům:

 

Město Kolín

Bojkot skateboards

SkateLocal

Monster energy

Koli Kolín

Totalboard shop

Skateandstreet.cz

Škola skejtu

Poke Poke Kolín

Naostrov

matesART sítotisk

JAVOR 67
Cipajsz

Go harry gooo

Velkej cajk bar

Skaterock.cz

Boardmag.cz

 

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody