Premiérové full-length video HUF “Forever” je konečně online!

Vydáno: 02.09.2023

I když spousta lidí říká, že full-length videím už odzvonilo a dnešní zrychlená doba jim nepřeje, v posledních týdnech to tak určitě nevypadá. Po Lakai “Bubble” nebo Palace “Beta Blockers” přichází konečně čas na online premiéru slibovaného prvního full-length videa od HUF - “Forever”!

Co je potřeba zmínit hned na úvod, za videem stojí hlavně Tyler Smolinkski, který odvedl skvělou práci a video je po stránce zpracování v naprostým topu - ať jde o edit, záběry, skvělá intra k partu, prostřihy nebo i hudbu! A jak už vyplývá z názvu, celé video je věnováno památce na Keitha Hufnagela, který tuhle značku založil, ale v roce 2020 po boji s rakovinou bohužel zemřel. Keith Forever!

Video odstartuje prvním partem Dick Rizzo a kde jinde video odpálit, než právě skejtováním v New Yorku. Spousta kreativních triků, wallies komba nebo přejezd taxíku - to k tomu prostě sedí! A Dick se navíc podílel i na Art Direction celého snímku. Po něm přišel na řadu kratší part Sam Narvaez, která rozjela slušný triky na zídkách, a po ní byl už na řadě Caleb McNeely, který za zvuku kytar přidal hodně na speedu a jeho part dal videu zase pořádnou dávku energie!

Po proložení pěknou montáží z vyhazování ze spotů (ať už jde o volání cajtů nebo třeba stříkání hadicí s vodo na Masona) jsme se přesunuli k partu zatím poměrně neznámého skejtra Daikiho Hoshino. Ten ale přišel s perfektním all-round partem, kde zabil jak na railech, tak rozjížděl slušné flip out komba a už teď se těšíme na další záběry! Co by to bylo za video bez montáže, ta nemůže chybět ani v HUF "Forever" a objeví se v ní Tyler Bledsoe, Drake Johnson nebo třeba taky Elissa Steamer, Dennis Busenitz + spousta dalších. Na montáž pak plynule navazuje i kratší part Erika Herrery, který nemá teda klasický full part, ale jeho poletů ve flipech ze všeho by nebylo nikdy dost!

Na part Nicka Matthewse jsem se popravdě těšil snad nejvíc ze všech, protože jeho záběry za  poslední rok mluví za vše. Velký pop ani variace backside smina nemůžou chybět, jenom škoda, že part není o něco delší - i tak ale radost. Na Nicka v super stylu naváže Salomon Cardenas, který svou lehkostí a wheeličkama v nejlepším stylu prostě musí bavit snad všechny!

Celé video skvěle graduje a o jeden z posledních partů se pak postaral Brad Cromer. Ten je stálice nejenom na scéně, ale i v HUF týmu, a jeho flipy se neokoukají nikdy. Z jeho partu mi nejvíc utkvěl v hlavě cab flip do manuálu na bangu, který jsem si musel dát parkrát na repeat a určitě si zaslouží, aby se objevil na Skateloop

Ač se to vůbec nezdá, video strašně utíká a před námi jsou už poslední dva party. Mnozí asi čekali, že se o last part postará Mason Silva, ale ten nakonec skončil jako předposlední. Jeho part je ale naprostá pecka, ať už jde o kink raily, raily s dropem, obří heelflipy nebo  třeba fs pop do fs nogru na railu? Titul SOTY tomuhle týpkovi nikdo nedal jen tak pro nic za nic!

Z výčtu jmen z plakátu je teda jasný, že last part tentokrát urval Cyrus Benett a nutno říct, že jeho part je fakt banger. Po sestřihu sketchy dopadů se rozjede part plný hodně težkých crusty spotů, rozjíždí grindy na zídkách, který prostě jet nemůžou, projíždí grindy do zatáček, flipuje ven, vrací spoustu triků z bumpů přes rail, k tomu přičtěte New York vibe a máte tady recept na super last part! A last trick na ikonickém NY Courthouse?! Úlet!

Po tomhle partu nás už čeká pouze vzpomínka na Keitha a klasické závěrečné titulky se spoustou behind the scenes záběrů, ze kterých je na první dobrou jasný (stejně jako i po dobu celého videa), že HUF tým je opravdu rodina a jedna velká parta. Za sebe musím říct, že mě tohle video fakt extrémně bavilo (jak po straně skateboardingu, tak i zpracováním), čtyřicet minut uteklo jako voda a je skvělý vidět, že full-length videa mají pořád svůj prostor!

 

A pokud byste si po videu potřebovali něco od HUF doplnit do šatníku, vybírat můžete třeba na Ambassadors.eu