Závod Tampa Am 2017 ovládl Gustavo Ribeiro! – report

Celkem 150 talentovaných amatérů z celého světa se tento víkend setkali v legendárním skateparku v Tampě, kde se odjel tradiční contest Tampa Am. Je za námi víkend plný skvělého a neokoukaného skateboardingu. Po napínavé a vyrovnané finálové bitvě se vítězem stal zabiják Gustavo Ribeiro! Congrats a tady je report, aby jste si připomněli ty největší highlighty z celé akce.

Zleva 2. Ivan Monteiro, 1. Gustavo Ribeiro, 3. Marcos Montoya

 

Závod amatérů Tampa Am má něco do sebe. Vidíte známé ale hlavně i neznámé skatery pod jednou střechou, které běžně nejsou v centru dění jako je to u profíků. O to větší mají motivaci se zviditelnit a ukázat svůj talent. Tento víkend se díky Tampa Am 2017 opět otřásala v základech. Vítěz si kromě peněžní výhry vyslouží také místo v kvalifikaci nejslavnější soutěže 2018 SLS Nike SB Pro Open.

 

SEMIFINÁLE A FINÁLE

Už samotné semifinále se neslo ve vyhajpovaném duchu a bylo jasné, že se diváci nudit nebudou ani při finále. Ze semifinále postupovalo deset vyvolených do finále, které se jelo klasickým systémem tři jízdách po jedné minutě, kdy se počítala ta nejlepší. Za zmínku stojí rozhodně šestnáctiletý zrzek Giovanni Vianna. Do Tampy přijel na fakie až z Brazílie a vracel bomby, které se v jízdě na závodě jen tak nevidí. Udělal například halfcab to fs 5-0 a halfcab to fs nosegrind na hubbě, cabalerial bs noseblunt na railu ze schodů nebo cab fs noseslide do fakie na šikmé bedně. Potěšením bylo vidět i Hermanna Steneho z Norska a Maurio McCoye, který udělal flip fs noseblunt na áčkovém railu.

 

Někdy se daří a někdy bohužel ne. Takový je skateboarding a to přesně by mohl vyprávět Jorge Simoes, jenž postupoval díky neskutečné jízdě z kvaldy až do finále. Tam se mu ovšem nezadařilo i přes to, že udělal fs crook bs revert přes dlouhou a bigspin 180 nosegrind na hubbě. Největším překvapením a „today’s crowd favourite“ skaterem byl Marcos Montoya. Jeho board control byla nad lidské chápání a triky jako fs hurricane do fakie a fs crook výtrh přes dlouhý rail, rychlovka var transfer s bs nosebluntem v radiusu, 360 flip noseslide nebo fs do ss crookedu z banku pochopitelně rozjásali všechny fanoušky. Zkazil ale jeden trik a tak mu to přineslo třetí místo.

 

Marcos Montoya bs smith

 

Instagramový král Gustavo Ribeiro aka skategustavo zajel čistou první jízdu, kde nasázel bomby – bs 270 lipslide, flip bs lipslide, 360 flip lipslide, kickflip fs board na áčkovém railu a biggerspin flip fs boardslide do fakie ze schodů s třešničkou na dortu 360 flip noseslidem z hubby mu vysloužilo první flek. Bylo otázkou, zda ho někdo překoná. Posledním želízkem byl Damn Am of the Year winner Ivan Monteiro. Vrátil ve své poslední jízdě 360 flip 50-50, 360 flip noseslide, bs 270 lipslide 270 out a vše završil 360 flip nosebluntem ze schodů. Tohle mu ovšem na Ribeira nestačilo a tak se Gustavo Ribeiro stal šampiónem 24. ročníku závodu Tampa Am 2017!

 

Výsledky:

1. Gustavo Ribeiro

2. Ivan Monteiro

3. Marcos Montoya

4. Maurio McCoy

5. Jake Ilardi

6. Jorge Simoes

7. Vincent Milou

8. Giovanni Vianna

9. Hermann Stene

10. Jhancarlos Gonzales

11. Yoshi Tanenbaum

12. Christian Dufrene

 

Vítězná finálová jízda Gustava Ribeira:

 

Sestřih z finále:

 

Harmonogram neděle:

 • 18:00 – Street Semi-Finals
  • 32 Skaters / 2 heats of 16 skaters
   • Vítěz předkvalifikace
   • 28 skaterů z kvalifikace Tampa Am Qualifiers
   • Vítězové Damn Am 2017
   • Vítěz Tampa Am 2016
  • 2 minutové jízdy, lepší se počítá
  • 10 nejlepších postupuje do finále
 • 22:00– Street Finals
  • 12 jezdců
   • 10 ze Semi-Finals
   • Vítěz Damn Am of the Year
   • vítěz kvalifikace Tampa Am (Jorge Simões – Golden Ticket winner)
  • Tři jednominutové jízdy, nejlepší se počítá
 • 23:00 – Vyhlášení vítězů, rozdání cen
 

KVALIFIKACE

Do contestu se přihlásilo celkem 150 jezdců. Vše začalo páteční předkvalifikací, v níž si vysloužil přímý postup do semi Jhancarlos Gonzales. Během kvalifikace si to ostatní rozdali v padesáti jamech po dvou lidech. Do semifinále postoupilo 32 riderů rozdělených do dvou heatů. V dobrém světle se ukázal například Gustavo Ribeiro, Justin Sommer, Lucas Alves (2.) nebo Zach Saraceno (3.) a další. Největším překvapením byl Jorge Simões, který vracel triky jako fs 180 alleyoop ss bs feeble revert na áčkovém railu, fs crooked to fakie přes celou rovnou nebo bs bigspin 180 to nosegrind na hubbě. Najde se jeho konkurent v další části závodu?

 

Jorge Simões fs crooked grind.

 

INDEPENDENT BEST TRICK + CONVERSE CONCRETE JAM

V sobotu se mimo jiné odjel Independent Best Trick. Hecy samozřejmě nechyběly a bylo na co koukat. Za své triky byly ohodnoceno celkem pět riderů, a to:

 

1. Jorge Simões (Backside Bigspin 180 nosegrind 180 Hubba)

2. Giovanni Vianna (Cab backside 180 nosegrind Hubba)

3. Daniel Yeager (Gap back tail kickflip na áčkovém railu)

4. JP Oliveira (Gap 360 flip noseblunt na áčkovém railu)

5. Tony Christopher (Gap 50-50 wallie 50-50)

 

Vítěz Independet Best Tricku Jorge Simões

 

Co by to bylo za Tampu, kdyby se večer neproměnil v pořádnou psychárnu. Je řeč o bazénové session s názvem Converse Concrete Jam, kde se jelo o 2000$ a první místo bere 1000$. Zabijákem celého jamu se stal Jake Wooten, který předvedl opravdu kouzelnické kousky. Jde vidět, že je v bowlu jako doma.

 

Jake Wooten at Converse Concrete Jam.