Prosluněný Wizard Skate-Contest praskal ve švech!

V sobotu dvacátého dubna se v Líbeznicích konal již druhý Wizard Skate Contest, který jednoznačně překonal všechny dosavadní akce z líbeznického parku. Počasí vyšlo perfektně, jezdců dorazilo víc, než park zvládá pobrat a pořádný bordel mohl začít!

 

Foto: Viki Machytková

Video: Ondřej Pavlín

Text: Danny Seidel

V parku se jely dvě kategorie do patnácti a nad patnáct let + besttrick v obou kategoriích. Na konci dne se jela deathrace, kterou si vyjel svou nejrychlejší jízdou David Toman, s vidinou vítězného zvednutí flašky Jägera. Všichni ostatní zůstali ležet všude možně v parku po šílených pádech, které si deathrace přirozeně vyžádala a byla to parádní podívaná!

 

V kategorii do patnácti se přihlásilo 16 riderů. Do finále postoupilo po kvalifikaci šest mlaďochů, kteří se poprali o místa na bedně. Kategorii jasně ovládl Denis Janeček, který bral první místo. Druhý místo si vyjel Štefan Lenč a třetí místo Matěj Dejdar!

 

(Denis Janeček, Štefan Lenč a Matěj Dejdar)

 

Besttrick v této kategorii vyhrála originalita, kterou má jednoznačně zmáklou Lukáš Prokůpek se svým boneless 360 gap, kterým všem vytřel zrak!

 

(Lukáš Prokůpek, Martin Kopecký/největší hyper každé akce, Štefan Lenč)

 

Kategorie nad 15 byla hodně vypjatá a neskutečně vyrovnaná. Po kvalifikaci, kterou jelo 21 skejtrů, vybrala porota osmičku riderů, kteří jeli finále.

 

 

Každý z osmi finalistů měl minutu park sám pro sebe, a poté se jel organizovaný jam ve dvojicích. Finále přineslo velký množství triků a rozhodně to porota neměla jednoduchý. Nakonec ale musel padnout verdikt a třetí místo získal Jirka Toman, který za sebou nechal Tomáše Bartáka s bramborovou medailí.

 

 

O prvním místě se rozhodovalo mezi Davidem Luu a Honzou Malým, kteří během svých jízd podali jednoznačně nejlepší výkony. Nakonec rozhodl jam a vítězem se stal Honza Malý a druhé místo vyšlo na Davida Luu.

 

(Jirka Toman, Honza Malý, David Luu)

 

 

 

Besttrick této kategorie putoval Davidu Tomanovi za jeho neskutečný bigflip gap, který zvládl i s půjčenou deskou a můžeš ho vidět na videu níže!

 

(Martin Kopecký, David Toman, Danny Seidel/judge)

 

 

Za celou tuhle vydařenou akci letí velký dík především sponzorům: Ambassadors, Jägermeister, Kapybara Streetwear, Totalboardshop, Meatfly a Big Shock! A samozřejmě také obci Líbeznice za skvělou spolupráci a velikou podporu místních závodů!