qp Bowl XII byl opět pohodovou víkendovou session

Rok se s rokem sešel a legendární, již dvanáctý ročník černovického bowlového soustředění byl opět tady. Tenhle mejdan, který každoročně pořádá Colda, má v sobě prostě něco navíc. To něco je poctivý skate feel po celý víkend, který už zažijete málokde. Spousta skejtrů  sem jezdí s rodinami a berou to jako prodloužený dovolenkový víkend pod stanem. Někdo přijede jen tak pojezdit, dát si pár piv, koupačku, pokecat s přáteli a celé to vlastně dohromady skvěle funguje. To samozřejmě umocňuje plac, kde je bowl umístěn. Les, pole, louka, rybník, klid a pohoda.

 

Text: Miraz

 

 

Akce se konala v sobotu 27. července. Natěšenost všech, ale přispěla k myšlence, že bude ideální začít se sjíždět už ve čtvrtek před akcí, kdy shodou okolností od Coldy (majitel + stavitel bowlu a skrytá legenda, ale neříkejte mu to) odjížděla poslední, čtvrtá parta ze zrovna  probíhajícího F.O.T.R.a. Stres, pracovní vytíženost, týdenní  F.O.T.R. a nečekaný mejdan už dva dny před akcí organizátora trošku rozhodil, tudíž jeho výraz v sobotní večer mluvil za vše. Ale kdo Coldu zná, ví že si to moc bere a my ho máme rádi. Všechno dopadlo na jedničku a buď dobrý.

 

 

Skejtovat se tedy začalo už čtvrteční odpoledne a mohli jsme vidět samé známé tváře. Dorazila parta z Lišova, Plzně, Havířova, Olomouce, Budějic, Tábora, Hrušovan nebo Prahy a začalo to tam padat. Abyste rozuměli, tohle není závod! Prostě se celý víkend skejtuje a v sobotu večer se vyhlásí ta největší pekla, která jsou odměněna flaškou rumu, salámem, hliníkovým odlitkem Coldovy pravačky a cenami z kůže, které věnovali brašnáři Píla a Vejce z EGGO. Takže popořadě!

 

 

Volek Challenge na počest našeho kamaráda (R.I.P.) zandal malej Franta Havránek, který k velké radosti svého otce přelétl vlnu kickflipem.

Za svůj celovíkendový skateboarding byl odměněn další mlaďas a to Šimon Mikeš z Lišova, neskutečnej talent a mozek na správném místě.

Nejdelší grind pak předvedl Jakub „Panker“ Halfar a bylo vidět, že svět neprojel jen tak pro nic za nic .

Petr Muller z Olomouce zandaval celý tři dny a i když občas hodil fakt hroznou, vstal , vymačkal hnis, oklepal se a ukázal, jak se skejtuje u Baumaxu.

Černoch z Helly bohužel musel odjet dřív, ale kdo ho někdy viděl jezdit, dá za pravdu, že jezdí s takovou lehkostí a noblesou, že se na jeho ježdění opravdu pěkně kouká.

Martin Bryndač a Filip Slivka předvedli parádní technický sérky a Bryndy přidal ještě pár airů, takže flašky si určitě zasloužili.

 

 

Jak se jezdí ve středním věku ukázal Martin Jurášek, který jezdil celý víkend na switch a většinu času na boso. V životě jsem si nemyslel, že se dá vypít flaška Jamesona okem. Ale pustit se do kalby s ním a s Vaškem Putem znamená, že je možné všechno.

Po skončení sobotní sesh zahrály kapely Dr. MULLO a MULLETHEAD, rozjel se grill a pohodová párty končila až v nedělních ranních hodinách.

My děkujeme všem, co přijeli strávit víkend právě sem, děkujeme kapelám a všem, kteří přiložili ruku při úklidu.

 

Děkujeme za Váš skateboarding a vidíme se zase za rok v Černovicích.