Plan B video TRUE si rozhodně nechcete nechat ujít!

Po dlouhém, ale opravdu dlouhém čekání se konečně na svět podívalo snad nejvíc očekávané video Plan B, které nese název TRUE. A vyvolalo celkem zajímavé diskuze! Jedni ho považují za nejlepší video všech dob, jiní zase za největší zklamání. Tak se mu pojďme mrknout pěkně pod pokličku. 24 hodinová premiéra partu Torey Pudwilla!

Plan B team na premiéře. Zleva: Půlka Trevora McClunga, Shecks, Joslin, Way, T-Pud a Felipe

Plan B team na premiéře. Zleva: Půlka Trevora McClunga, Shecks, Joslin, Way, T-Pud a Felipe

 

Jestli bedlivě sledujete náš web, tak vám určitě neunikl Hankův svět, kde si kolega Hank vzal na starost první dojmy a drby ze světa co se Plan B videa týče a byl poněkud zklamán. Po čeknutí celého videa ho trochu chápu, ale rozhodně se nejedná o zklamání, co se daných partů týče, ale o celkové zpracování.

 

24 hodinová premiéra partu Torey Pudwilla:

 

Hned na začátku se vrátíme pár let do minulosti, kdy v roce 1991 Pat Duffy odjel bs lipslide v dešti na railu z 10ti schodů.

 

To jen tak na úvod a už tady přilítává Chris Joslin. Když řeknu přilítává, tak to myslím doslova, protože tenhle člověk se na zemi rozhodně nedrží. Jestli sledujete jeho instagram, kde dává asi 10 svých videí denně, tak vám dojde, že Chris nejspíš nonstop skejtuje, nejspíš ani nespí. A na jeho skateboardingu to jde znát. Chris si nejvíce jede ve flipech ze všemožných i nemožných gapů, schodů, přes raily, prostě ze všeho. Kdybych mě vypíchnout pár highlightů, které jsou jen tak uprostřed partu, jako třeba nollie bs heelflip 360 z 11ti schodů, nebo bigspin flip z obřích sedmiček, tak se nic nestane. Ale počkejte, až přijde na řadu lasttrick na spotu, kde Andrew Reynolds udělal na konci Stay gold kickflip!

 

Ani raily nejsou Chrisovi cizí, viz. tento fs nosebluntslide

Ani raily nejsou Chrisovi cizí, viz. tento fs nosebluntslide

 

Po představení Chrise Joslina vám chvíli potrvá, než se vzpamatujete a teprve teď se rozjíždí férové intro, kde jde vidět, že všichni zúčastnění do toho dali vše. Čeká vás spousta pádů, sem tam odjetý trik a v tu chvíli je jasné, že se je ještě hodně na co těšit.

 

První oficiální part vlastní technický zázrak Felipe Gustavo. A je jasné, že technický skateboarding tu bude mít hlavní slovo a to zejména na zídkách, kde to Felipe posouvá do trošku jiného levelu. Na své si zde přijdou fanoušci preciznosti, protože všechny Felipeho triky jsou vráceny v takovém perfektu, že to lépe nejde. Do sérky mu nedělá problém udělat ani takové triky jako nollie varial flip crooked grind, nebo ss fs flip do 5-0 na picnic tablu. A to je jen slabý odvar z toho všeho.

 

Felipe Gustavo - flip fs noseslide

Felipe Gustavo - flip fs noseslide

 

Na své si v dalším profilu přijdou milovníci starých Plan B videí, protože na scénu přichází jeden z prvních Plan B riderů, Pat Duffy. Pat do toho ve svých 39ti letech pořád šlape a je super vidět, že mu to tam pořád padá. Líbí se mi, že si zajezdí poměrně všude a je to takový oddech od velkých věcí a technických comb, které jinak provází celé video.

 

Pat Duffy v menším fs heelflipu

Pat Duffy v menším fs heelflipu

 

Ostudu tady svému staršímu bráchovi Ryanovi neudělal ani Scott Decenzo, což je majitel dalšího profilu. Scott je u Plan B amatérem už pěkných pár let a celkem se mu divím, že se na to za tu dobu nevykašlal. Nicméně mladší Decenzo se toho rozhodně nebojí a jde po stopách bráchy, jen si sem tam odskočí na něco techničtějšího jako třeba ss flip bs tailslide na picnic tablu. Jinak zde není nouze o velké raily, nesmyslné raily a ani ty schody Scott nefláká.

 

Scott Decenzo ve fs noseslidu

Scott Decenzo ve fs noseslidu

 

A máme tady další rodinnou záležitost, tentokrát z rodiny McClungů, ze které se zde představí Trevor. Tahle rodinka mě fakt baví a Trevorův profil jakby smet. Hned po chvilce tam pošle ze skočky do boku ss bs flip 360 a dále se to nese v Plan B duchu stylem od všeho něco. Na zídce v sérce ss nosegrind fakie bs flip out, z double setu ss bigspin flip a ani nollie flip boardslide na railu s gapem není k zahození. Prostě tahle rodinka se fakt povedla.

 

Trevor McClung v nollie flipu na známých čínských schodech

Trevor McClung v nollie flipu na známých čínských schodech

 

Ryan Sheckler už dávno není ten hezounek z MTV show a od té doby už si to asi trochu v hlavě srovnal. A protože mu dlouho nevyšel žádný jeho profil, tak jsem byl hodně zvědavý, co si do TRUE chystá. No, zas tak v pořádku to asi v té hlavě nemá, čímž mě přesvědčil hned v prvních sekundách po dropnutí opravdu nesmyslné věci. Shecks jde do všeho naplno a s postupně se rozjíždějícím songem se rozjíždí i jeho skateboarding a ke konci už jen lítá z magorských věcí. Z takových „horších“ triků můžu prozradit cabalerial flip z 11ti, nebo neskutečný bs tailslide na zdi, která mu je po ramena. Jediná škoda, že mýtus o bs flipu z El Tora nebyl skutečný.

 

Ryan Sheckler v úplně normálním kickflipu

Ryan Sheckler v úplně normálním kickflipu

 

Last part tak nevlastní nikdo jiný, než Torey Pudwill. A jak řekl v rozhovoru pro Thrasher, používá letos titul SOTY jako motivaci, aby jezdil lépe, což ve svém partu jednoznačně dokáže. Hned ze začátku, kde si dá několik opravdu strašných, jde vidět, že se při točení neflákal. Torey svá lipslidová comba posunul opět někam dál, ale těch já zrovna moc fanoušek nejsem a naštěstí je tady i spousta jiných pecek na obřích věcech, techniky na railech, nebo schodech. Čím více je song rozjetější, tím je i skateboarding nabitější a sem tam ss flip crooked na railu ze schodů, baví mě bs tailslide flip do bs lipslidu, nebo bs smithgrind fs flip out. Ale to je jen slabý odvar toho, co předvádí v celém partu. Schválně, bude tohle stačit na titul SOTY?

 

Torey Pudwill. Více asi netřeba dodávat...

Torey Pudwill. Více asi netřeba dodávat...

 

A máme tady outro a s ním i první dojmy z celého videa. Jak už si mnozí stěžovali, chybí jim tu party legend a majitelů firmy Colina McKaye a Dannyho Waye a hlavně technického génia PJ Ladda. Ti mají bohužel každý po jednom triku v outru, ale jinak se jich v celém videu nedočkáme, což je rozhodně škoda. Času na točení měli rozhodně dost a celkově by to videu přidalo plusové body, ale kdo ví, jak to bylo.

 

Poslední teaser na Plan B TRUE:

 

 

Co se triků týče, tak je Plan B video TRUE opět na novém levelu skateboardingu, ale se zpracováním už si asi kluci tolik hlavu nelámali, což je trošičku škoda. To ale neznamená, že nestojí za koupi a za těch 10 euro na iTunes se to více než vyplatí! Tak kupujte a valte skejtovat!

Autor: Kopa Rubrika: Recenze, Rok 2015