Refresh Movember – Skate & Music Underground

Třetí ročník skejtovýho dýchánku, kterej našel svoje propojení s hudbou a beneficí a to vše, úhledně zabalený v kníratým balíčku. Spousta informací, fotek a video.

 

Text: Mutecrap

Foto: Sosy Sokol

Video: Luboš Konečný (www.forpix.cz)

 

 

Listopad je už docela tradiční měsíc knírů. Když jsme pár let zpátky přemejšleli, co se skejtu prázdným podzimem, napadnul náš štětskej Beer club, kde se skejtovat dá a bylo to odzkoušený při jednom propršeným Refreshi. A jelikož sami nosíme kníry a snažíme se fungovat skrz Movember už několik let, napadlo nás tyhle dvě věci spojit a neudělat jenom obyčejnej skejtovej event, ale dát tomu další rozměr, spojit to s vystoupením kapel a zároveň vše propojit s veřejnou sbírkou.

 

Honza Malý – Hardflip ze skočky při Best Line

 

Letos probíhal už třetí ročník a jak už je to s jarním Refresh contestem, tak i tady se snažíme rok od roku růst a dělat contest lepším nejen pro skejtry, ale pro všechny, který zavítají ať zafandit nebo jenom na kukačku.

 

Fanoušci a skejtři v jednom

 

Pro tenhle rok jsme rozšířili závodnickou část a přidali jednu disciplínu navíc. Povedlo se nám totiž ve spolupráci s lokální buňkou Strany svobodných občanů, kteří jsou skateboardingu nakloněni, vybudovat celoročně přístupnou, krytou minimini rampu a tak bylo jasný, že dorazí zase nějakej ten závodník navíc.

 

Vláďa Blecha a jeho 360 flip X foot

 

Nenechali jsme proto nic náhodě a dveře klubu se otevřely už někdy kolem jedenáctý hodiny dopoledne. Tah to byl dobrej, všechno bylo dopředu všem oznámený, takže měl každej dost času se povozit, potrénovat a sociálně se sbližovat s ostatníma. Každej měl i tak dost času k registraci do závodu, kde po vyplnění přihlášky a složení startovnýho, který putovalo do benefiční kasy, obdržel každej rider Monster Energy drink a možnost, popíjet na baru ledovej Jägermeister za symbolickou desetikačku, která taky putovala do benefiční kasy.

 

Štefan Lenč, nejlmladší rider den – bs boardslide při Best Line

 

Po registraci, kterou měl každej kníratej skejtr zvýhodněnou, jsme se vrhli rovnou na první disciplínu dne, kterou byla Best Line. Tady bylo principem objet čtyři překážky a na každý zabít. Když se povedlo vrátit všechny čtyři triky, mohlo se pokračovat dál stejným systémem třeba až do aleluja. Kvalifikace se jela na dvě kola, takže měl každej skejtr dvě šance na to, dostat ze sebe všechno. Po kvalifikace přišlo na řadu šestičlenný finále, který se jelo stejnou formou, jako kvalda.

 

Tomáš „Cipajs“ Cidlinský – fs 5-0 při Best Line

 

Bohužel už v kvaldě bylo pro některý složitý si zapamatovat čtyři překážky a na každý z nich dát trik a tak si to vynahrazovali třeba tak, že dali třeba dva triky na jedný, jim příjemný, překážce a tím pádem vlastně vyřadili sami sebe, i když neskutečně zabíjeli. Jelikož skejtování si říká o dodržování pitnýho režimu, mohli skejtři krom lákadel na baru a ledovýho Jägermeistera využít i spešl chlaďák, kterej byl pro skejtry plnej ledovejch Monster Energy drinků.

 

Štěpán Folkmann – 360 double flip

 

Jelikož lidstva bylo hodně a času klasicky málo, nezdržovali jsme se vůbec ničím a nekompromisně jsme se okamžitě vrhli na druhou disciplínu, kterou byla všemi oblíbená Game of Skate. Vzhledem k tomu, že přihlášenejch riderů bylo víc, než pojmul pavouk, muselo se přistoupit na variantu, že se v prvním kole jelo sedm battlů ve trojicích. Tím se vše potřebně vyselektovalo a ve druhém kole už jelo vše dle zajetých zvyklostí a soutěžilo se ve dvojicích. Byly k vidění nehorázný pekla, který i skejtrův mozek těžce pobere, ale byly k vidění i battly, ve kterých měli kluci co dělat, aby vůbec nějaký triky odjeli. To byla ale otázka jenom prvního kola, kde se to probralo a dál už šli skejtři, který si nedali nic zadarmo. Jelikož bejt speaker a DJ v jedný osobně je docela shit job, byl jsem moc rád, že se muziky chopil Marek Knytl aka Zuris a hypoval to, jak jenom mohl.

 

DJ Marek „Zuris“ Knytl

 

Po skončení Game of Skate nastal čas pro patnáctku přihlášených do Minimini Ramp Jamu. Kluci byli rozdělení do pěti heatů po třech jezdcích. K dispozici měli vždycky minutu na rozježdění a potom další tři minuty pro samotnej jam. Vše probíhalo klasicky, střídáním po pádu. Po týhle kvalifikaci se pro ty nej udělalo ještě šestičlenný finále, kde už šlo fakt do tuhýho a bylo vidět, že menší rozměry mini rampy svědčej hlavně technice, protože i když bys před tou mini seděl na židli celej den, tak na tyhle triky prostě nepřijdeš.

 

Jakub Jirásek – wall plant

 

Po skončení Minimini Ramp Jamu už odbíjela skoro osmá hodina večerní a na pořadu dne byla ještě poslední disciplína, oblíbenej oldschoolovej Hippie Jump. Na startu se shromáždila zhruba dvacítka skokanů a mohlo se začít. Jednoduchý pravidlo, že se začíná na šedesáti centimetrech a do jednoho metru se stoupá po deseti, přičemž na každou vejšku má skater dva pokusy. Od jednoho metru se stoupá už jen po pěti centimetrech a na každou vejšku jsou pokusy tři. Skejtři postupně odpadávali, až nakonec zůstali dva, který jako jediný překonali level 120 cm. Laťka se posunula o dalších pět čisel a ty nakonec zdolal v limitu svých pokusů pouze jeden z nich.

 

Ondra Jaroš s jednou ze svejch radiusovejch technik

 

V tu dobu už byl klub plnej nejen skejtrů, ale i diváků a návštěvníků, který přišli i na večerní koncerty, takže atmosféra byla naprosto dokonalá a při každým úspěšným přeskoku nebo pořádným pádu byl na místě solidní bordel.

 

Ervín Musil při Hippie Jumpu

 

Hippie Jumpem byl utnutej závodní skejtovej den, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen za přítomnosti fotografů a kamer.

 

Best Line

 

1. Petr Gzyl

2. Marek Knytl

3. Aleš Novotný

 

Vítězové Best Line: (zleva) 1. Petr Gzyl, 3. Aleš Novotný, 2. Marek Knytl (zaskakuje pan Klobouk)

 

Game of Skate

 

1. Pan Klobouk
2. Honza Malý
3. David Toman

 

Vítězové Game of Skate: (zleva) 3. David Toman, 2. Honza Malý, 1. Pan Klobouk

 

Minimini Ramp Jam

 

1. Ondřej Jaroš

2. David Dibelka

3. Pepa Rybář

 

Vítězové Minimini: (zleva) 1. Ondřej Jaroš, 2. David Dibelka, 3. Pepa Rybář (toho času v bankomatu)

 

Hippie Jump

 

Tomáš Moravec – 125 cm

 

Vítěz Hippie Jumpu, Tomáš Moravec, kterej přelít jako jedinej 125 cm

 

Nejstarší a nejlmladší skater

 

Vláďa Blecha a Štefan Lenč (věkovej rozdíl týhle dvojky je neuvěřitelnejch 22 let)

 

Nejstarší a nejmladší skater vedle sebe

 

Po vyhlášení probíhala ještě dražba krujzru od Cipajs Cruisers s tématickým designem, který sá váže k akci a vyvolávací cena byla symbolická stokoruna. Jelikož skejtr je tvor nemajetný, nečekaly se žádný divy, ale bylo příjemným překvapením, když se deska dostala k majiteli za krásnejch 1 600,-, který stejně tak, jako ostatní získané příspěvky, putovaly do kasy. Do tý přibylo ještě dalších 1 500,-, který byly vybraný jen tak mezi lidma z dobrý vůle. Celkem bylo tedy vybráno 4 500,-

 

Tyhle prostředky budou předány jednomu z nás, kterej měl v životě bohužel tu smůlu, že ho zasáhla rakovina varlat. Kompletní výtěžek bude tedy věnován Adamu Čaladínovi! Drž se bro a snad jsme alespoň trochu pomohli.

 

Kdyby někdo z vás v sobě našel kousek empatie, neváhejte, klikněte na Adamovo jméno a nechte se nasměrovat, kam a jak příspěvek poslat ;)

 

Po dražbě se už na podium vyškrábali téměr lokální punkáči Švindl z nedalekých Litoměřic, který svojí show připravili publikum na to hlavní, na rakouskou bandu Escape Artists, který svojí show udělali takovej bordel, že hluchý slyšeli a beznohý pařili.

 

Tohle byl třetí Refresh Movember, naše podzimní srdcová zálěžitost, která spojuje nejen skejtry formou sranda contestů, ale i lidi, kteří mají rádi hudbu a není jim lhostejný osud a zdraví ostatních. Děkujeme všech, kteří akci podpořili ať už po sponzorské stránce, finančním darem nebo jen svou přítomností. Bez vás by nikdy nebylo možný tenhle event uskutečnit.

 

Takže zase za rok, s knírem a dobrou náladou na Refresh Movember.

 

Partneři:

 

Auto Štěpánek

Ambassadors

Monster Energy

Jagermeister – nepřestávej lovit

Knotek & Knotek

Socket Hardware

Sema Cars

Sozol Servis

Robo Tattoo Štětí

Cipajs Cruisers

Impure griptapes

Mondi

 

Mediální partneři:

 

Skaterock.cz

Boardmag.cz

Česká Asociace Skateboardingu

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody