Ride For Skatepark Bohnice – petiční happening na podporu výstavby skateparku v pražských Bohnicích

Jsou místa, kde potřebný skatepark vyroste lusknutím prstů a radnice jde podoboným projektům naproti. Potom jsou ale i místa, kde se komunita snaží radnici přesvědčit, že skatepark je opravdu potřeba, ale obec na to neslyší a veškerá jednání se zbytečně dlouho protahují bez vidiny cíle. To je případ i pražských Bohnic, kde už několik let podobné jednání probíhá. Bohničtí proto neváhali a uspořádali petiční happening, aby dokázali, že chtěný skatepark své uživatele mít bude.

 

Foto: Jan Pelikán

 

Téměř před třemi týdny, ve čtvrtek 24. září, se uskutečnil petiční happening na podporu výstavby skateparku v pražských Bohnicích, Ride For Skatepark Bohnice. Cílem této spontánní akce bylo seznámit širokou veřejnost s vývojem aktivit od návrhu po skutečnou realizaci skateparku v Bohnicích, které probíhají bezmála tři roky a už několikrát byly velmi blízko skutečné výstavbě.

 

Foto: Jan Pelikán

Akce se vydařila na jedničku a to právě díky velkému zájmu široké veřejnosti, která nás přišla podpořit svými podpisy, velkému zájmu ze strany dětí, kterým by skatepark měl být právě určen a také díky velkému zájmu ze strany dospělých a všech rodičů.
Po postavení stánku vedle kulturního domu Krakov se zde začalo shlukovat velké množství příznivců skateboardingu, koloběžek a vůbec všech, které tento happening nějakým způsobem zajímal nebo oslovil.

Od začátku zde vládla velmi uvolněná atmosféra a během dne se za námi zastavila i bohnická legenda v podání Lukáše Daňka, Tomáše Hrotiče, Petra Komárka, Jana Smékala nebo Matěje Knapa (ti zde měli i své fotky v rámci malé výstavy známých skate osobností z Bohnic) nebo současný top skater Tomáš Stejskal.
S blížícím se časem společného downhillu v 17:00 praskalo prostranství před petičním stánkem ve švech a spíše to vypadalo na neoficiální, společnou session všech bohnických skaters a scooters.

 

Většina příznivců se pak přesunula na začátek ulice Lehnická, odkud byl avizován společný downhill – Ride For Skatepark Bohnice, který byl i takovým zlatým hřebem dne. Ta atmosféra a účast se nedá ani popsat. Trochu to mohou přiblížit skvělé fotografie od Jana Pelikána a Michala Jiráka. Tak velkou účast nikdo nečekal a věříme, že jsme ukázali alespoň část dětí ze sídliště Bohnice, které by budoucí skatepark každodenně využívaly.

 

Děkujeme všem za účast a za podpisy, které se v petičním archu během dne objevily. Těm, kteří se nemohli dostavit, děkujeme za podpis e-petice. Pokud jste jí ještě nepodepsali, budeme rádi, pokud tak učiníte.
E-petici „Budeme mít skatepark v Bohnicích“ najdete na tomto odkaze. Elektronická petice má aktuálně asi 200 podpisů, papírová verze asi 400 podpisů.

 

Osobně lze petici podepsat na těchto místech:
Knihovna KD Krakov – Těšínská 600, Praha 8 – Bohnice
Pizzerie Veverka – Olštýnská 1/607, Praha 8 – Bohnice
Skateshop Darkslide – K Brusce 281/9, Praha 6 – Hradčanská
D.I.Y. Skateshop – Štěpánská 37, Praha 1

 

Fotogalerie: Jan Pelikán

 

 

Fotogalerie: Jarda Kučera

 

 

Fotogalerie: Michal Jirák

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding