Ryan Sheckler: „Hlavně jsem furt chlastal, až se ze mě stal alkoholik“

Ryan Sheckler a chlast? To vůbec nejde dohromady. Bohužel opak je pravdou a i megastar jako Ryan Sheckler si prošla temným obdobím, kdy neskejtoval, ale radši si užíval párty a chlast. Naštěstí se za v času vzpamatoval a ne jen o tom je následující rozhovor.

Chris Hunt: Ryan Sheckler zrovna cvičí na foam rolleru, protahuje si boky a kolení šlachy. Kecáme o všem možném, od cvičení v Naoka Fitness, protahování, až přes jeho novou svatyni. Ať se děje co se děje, Ryan je v Naoka Fitness čtyřikrát týdně.

 

Ryan: Ani nevěřím, že jsem se dožil 27mi let a můžu říct, že se cítím dobře, silně, chytřejší, více spojen s bohem, se světem a hlavně se skejtem. Ta vášeň, kterou teď ke skateboardingu mám je tak nakažlivá, že to cítí i moji kámoši a rodina. Přenáším to na lidi, protože jsem v klidu a snažím se mít každého rád.

 

 

Chris: Sheckler je mezi skatery žijící legenda, prošel si spousty zraněními, ať už se to týkalo kolen, kotníků, nebo loktů. Teď ale skáče přes dřevěné bedny jak nějaký ninja.

 

Ryan: Posledních 8 měsíců se snažím dostat do co nejlepší formy. Netrénuju, abych vyhrál závody, trénuju, abych mohl co nejdýl jezdit.

 

Chris: Shecklerovo cvičení, ale není jen o tréninku. Je to jakási jeho svatyně. Je to místo, kde se pokaždé může zlepšovat. Dny, kdy chtěl skončit se skateboardingem už jsou pryč. Ryan ztrácel své nadšení pro skateboarding, protože už nezvládal ten tlak, ať už od fanoušků, médií, nebo od sebe samého. Prostě chtěl pryč.

 

Ryan: Vstával jsem čím dál později, skoro neskejtoval a ignoroval své zdraví, ať už fyzicky, nebo psychicky. A hlavně jsem furt chlastal, až se ze mě stal alkoholik.

 

Chris: Tohle nikdy veřejně nepřiznal. V té době měl svou show na MTV, lítal soukromým letadlem, vyhrával všechny závody a později se dokonce objevil v klipu Justina Biebera. Byla to samá party a každý pro sebe chtěl kousek jeho.

 

Ani jeho bráchové nejsou ve skateboardingu pozadu:

 

 

Ryan: Alkohol mi úplně zamotal hlavu. Cítil jsem se hrozně a nesnášel se za to, nesnášel jsem skateboarding a chtěl jsem se vypařit. Prostě vzít všechny vydělané prachy, žádný telefon, nic. Tohle se mnou dělal chlast.

 

Chris: Sheckler potřeboval pauzu. Chtěl si užít trochu těch peněz, které si vydělal díky svému jménu. Už ani neskejtoval a stačilo, aby nevrátil jeden trik a přestal jezdit.

 

Ryan: Věděl jsem, že jsem v prdeli. Takže jsem udělal to, co napadne každého kluka, zavolat mámě. Vzala mě hned na odvykačku, kde jsem začal úplně od znova. Když jsem se pak znovu postavil na skejta, dával jsem do toho vše, ale zranil se. To k tomu bohužel patří. Měl jsem 6krát zlomený loket, v prděli kolena, kotníky, nebo zlomenou nohu.

V tu chvíli jsem potkal Johna Welche, silového trenéra z Cali, stejně jako já. Půlka jeho kámošů je v base, půlka doma, někteří mrtví, stejně jako u mě. Každý si myslí jaká to je pohoda žít u moře, ale není.

 

 

Chris: Shecklerův agent Steve Astephen dohodil Ryanovi cvičení v Nakoa Fitness. Welch mu nedával moc šancí, když viděl jak je měkký a demotivovaný, ale mýlil se. Ryan byl až moc motivovaný a brzy to dokázal.

Jeho tělo je teď víc odolné proti všemu. Jeho možnosti jsou teď mnohem větší, než když jen skejtoval.

 

Ryan: John je nejlepší skate trenér na světě a nejlepší na tom je, že se to stalo úplnou náhodou. Cvičíme spolu to, co všichni na světě, ale dáváme do toho maximum. Je to všechno o balancování pro kolena, vazy, svaly, prostě všechno co skater potřebuje.

Potřeboval jsem změnu. Život nikdy nebude dokonalý, ale je třeba do toho dávat vše a poprat se s čímkoliv, co přijde. O tom je život.

 

intw: Chris Hunt

Autor: Kopa Rubrika: Rozhovory, Skateboarding