S „Vans AVE pro“ na piknik do Dolních Břežan

Jak jste si už asi všimli, značka Vans vydávání zásadních modelů ráda provází jejich zevrubným otestováním. Weartest se nevyhnul ani maximálně technicky vychytaný novince – botě Vans AVE Pro. A jak funguje? Na to se můžete mrknout v reportu z Dolních Břežan, kam se sjeli pozvaní zástupci skate médií, lidi ze skateshopů i samotní rideři.

 

Video: Radim Brunovský

Foto: Peter Mercell

 

David Toman vypálil všem rybník, když přes piknikáč vysázel asi deset triků, mezi nima třeba i tenhle flip

 

 

Nejdřív ale něco málo k tomu, o co tu běží nejvíc. Legendární Anthony Van Engelen od značky Vans dostal možnost navrhnout maximálně technickou botu, která bude splňovat všechny požadavky moderního skateboardingu. Výsledkem je model AVE Pro.

 

Nekompromisní bota pokročilý konstrukce do vínku dostala bezešvou Rapidweld technologii, Duracap vkladku pro bezstarostnej skateboarding po prodření první vrstvy semiše nebo podrážku UltimateWaffle se zabudovaným odpružením. Ta poskytuje nejlepší možnej boardfeel, zvýšenou ochranu proti primu a zároveň drží nohu na svým místě.

 

V pekelný rychlosti si dojel Štěpán Bareš pro tenhle backside ze země

 

A teď už k samotný akci. Na basketovým hřišti byl toho dne hlavním tématem piknikáč jak vystřiženej z americkýho videa. Právě na něj nedá Anthony Van Engelen dopustit a najdete ho ve všech jeho zásadních profilech. Na místo byli pozváni například Vans rideři Štěpán Bareš a Vojta Freitag, místní David Toman, Honza Malý, Marek Knytl s Davidem Luu, Erik Tacina, Michal Gálík, Javor, kameramanská legenda David Chvátal a pár dalších.

 

Marek Knytl se svým best trickem, kdy odjel fs lipslide bigspin, to všechno bez skočky ze země!

 

Během odpoledne se kromě volnýho skejtování odehrály i tři best tricky. Na vrchní hraně stolu exceloval Mára Knytl s lipslidem bigspin naskočenym ze země, spodní hranu ovládl Adam Löfler s noseslidem nollie heelflip out a přes stůl ze skočky nejlíp lítal David Toman. Za zmínku stojej třeba jeho double flip a 360 flip. Toť vše, užijte si přiložený video Radima Brunovskýho a fotky Peťa Mercella.

 

Pohoda na place, plnej žaludek, vychlazená Plznička a společná láska, skateboard.

 

Testovací okénko (mutecrap)

 

Na místě je přidat i osobní názor, protože jak bylo uvedeno už výše, na testovačku byli pozváni i zástupci skejtovejch médií a mezi nima i já. Jde tedy čistě o můj osobní názor, kterej je z mojí hlavy a nikde není psáno, že se s ním musí kdokoli ztotožnit.

 

Pro naši redakci už to byl v pořadí třetí wear test a každej z nich byl speciálně ušitej na míru botě a jezdci, jehož jméno se s botou pojí. Anthony Van Engelenem si můžeme spojit s piknikáčem, na kterým dává skoro v každým svým videu a proto se tahle kombinace hodila nejvíc. Výběr místa padl na basketbalový hřiště v Dolních Břežanech, který je svým graffiti lookem ideálním streetovým místem přesně pro tenhle druh akce.

 

Na místě o nás bylo skvěle postaráno a kromě studenýho pivča a nealka, byla připravená pro každýho i pizza na přání a po skejtování přišla řada i na grilování a DIY hot dogy. Takže super odpoledne ve společnosti kamarádů a českýho skejtovýho výkvětu.

 

K botě samotný musím říct, že jsem nikdy nebyl příznivce skejtování ve Vans botech, byly na mě tvrdý a tvar boty nekomunikoval s tvarem mojí nohy a nedostavoval se tak potřebnej boardfeel. Na chození ale posloužily vždycky skvěle a svojí pevností tak slibovaly dlouhou životnost. Tohle se ale změnilo s příchodem modelu Ave pro. Tahle bota, sic má krapet sportovnější vzhled, tak nabízí dá se říct všechno, co jsem doposud postrádal. Skvěle padne na nohu a tím, že je technicky hodně náročná, tak nikde netlačí a jednotlivý části boty plní svoji funkci přesně tak, jak se to po nich chce. Celá špička je vyztužená, takže až dojde na prodření vrchní vrstvy semiše, čeká nás ještě hodně ollíček, než se na dostaneme na ponožku. Vyztužená je i zadní část, která drží patu na svým místě. Textilie na bocích má zase na práci dostatečný odvětrávání boty a noha tak může příjemně dejchat a není to potom takovej humáč, když se doma zujeme. Neméně důležitou vychytávkou je i podrážka, která má v sobě takový plátek, který má za úkol zeshora držet klenbu nohy a zespoda bránit nohu před nechtěným primem. Za zmínku ještě stojí, že na botě není ani jeden šev a je kompletně lepená.

 

Za mě týhle botě letí stopro palec nahoru a pokud si tuhle cestu bude Vans držet, určitě si najde spoustu nových uživatelů. Možná, že corový přívržence Vans naopak její vzhled odradí, ale to už je na každým z nás, jak se k tomu postaví. Pro mě první Vans bota, ve který jsem schopnej jezdit. Díky za skvěle strávený odpoledne, který bylo perfektně připravený a my si tak všichni na místě mohli jen užívat.

 

 

 

Video / Radim Brunovský

 

 

 

Galerie / Peter Mercell

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding