Skate Contest v režii ostravské školy skejtu

V Sobotu, 1. června Skate škola Ostrava společně s městským obvodem Ostrava-Poruba a dalšími sponzory a partnery otevřeli závodní, betonářskou skateparkovou sezónu v Moravskoslezském kraji.

 

 

K Ostravě skateboarding odjakživa již nějaké to desetiletí nezaměnitelně patří a po menším úpadku scény před pár lety, o kterou se nyní stará léta prověřený skater, srdcař, trenér Martin (Bern) Bernačík a jeho originální škola skateboardingu, nabrala zde scéna zase opět plné obrátky.

 

 

Do závodu se přihlásilo dohromady 48 riderů jak z Ostravy tak i Polska, Prahy, Havířova, Bohumína a dalších okolních měst, což je paráda.
Závod byl rozdělen do čtyř kategorií a každý měl klasicky jednu minutu na to, aby ukázal co nejlepší sérií triků v celém skateparku a postoupil do semifinále a finále.
Před vyhlášením velkého finále si každý mohl, jako bonus, zajet disciplínu Best trick contest, ve které vyhrává nejobtížnější trik na určené překážce.

 

 

Závod v kategorii holek vyhrála první místo Verča Pholová, kategorii kluků skate školy ovládl Aleš Kadula. V kategorii Randoom young bloods do 18 let šlo prvenství do Havířova Dominiku Urbánkovi a v kategorii nad 18 let kraloval polský zabiják Pavel Wolak.

 

 

Všem výhercům gratulujeme a zúčastněným děkujeme. Tímto všechny zveme 10. 8. 2019 na Český skateboardový pohár do nového betonového skateparku v Havířově.

 

Těšíme se na Vás, a nyní už čekujte fotky s videem.

 

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding, Závody