Skate test: Converse Cons One Star Pro OX

Po menší pauze je čas vrhnout se na další skate test bot. Tentokrát padla volba na boty Converse Cons One Star Pro OX, kterou jsme poctivě potrápili třicetidenním skejtováním. V následujícím článku se dozvíš, jak to celé dopadlo.

Text: Daniel Dujsík

 

Na začátek si připomene pár základních kritérií, podle kterých je každá bota testována:

– nejsem žádnou firmou na boty sponzorován, dělám to pro vás, čtenáře. Když je bota super, napíšu to. Když je bota na hovno, napíšu to.

– každá bota je testována 30 dní ježdění na skejtu (pokud tolik dní vůbec vydrží), v průměru 3 hodiny denně

– netestuju originální vložky, protože žádné mi nešetří nohu tak, jako skate vložky Footprint insoles

– všechny boty hned od začátku zakapávám sekundovým lepidlem a po náznaku prvních dírek používám Shoe goo.

 

Takto vypadají boty po 30denním testu. Překvapily mě

 

Základní informace:

Firma Converse má opravdu bohatou historii. Boty byly především určené pro basketbal, nicméně posledních pár let už máme možnost nosit i modely skejtové. Ke značce CONS mám vztah, seznam team riderů nese jména mých oblíbených skaterů jako je Louie Lopez nebo Sean Pablo, a proto jsem si vybral k testu právě jí. Výběr skate modelů u nás není tak slavný, ale přesto jsem si našel své, a to červené Converse One Star Pro OX z broušené kůže. Vždy jsem chtěl Consy zkusit, líbí se mi jejich jednoduchý nemohutný design, tak jsem byl zvědav, jak se v nich jezdí.

 

Cena: 2390 Kč – v ČR už k dostání ve stejné barvě bohužel nejsou. Dají se sehnat i levněji. Já je třeba vychytal za 690,- ve Footlockeru.

 

Podrážka po měsíci skejtování

 

Pohodlí:

První dojem z boty byl rozhodně pozitivní. Díky vnitřnímu měkkému polstrování po bočních stranách se člověku tolik nepotí noha a cítí se v ní pohodlně. Okolo kotníku a pevné paty je vyplněná linie potažená kůží, ze které jsem puchýře neměl. Během testu se bota výrazně neroztáhla a nerozplácla, což je taky plus. Jazyk padal mírně na stranu, ale ne natolik, aby mě to otravovalo jako u jiných bot. Originální vložkou je Lunarlon (technologie od Nike, protože odkoupil Converse v roce 2002), která není k zahození, ale i přes to jsem raději vsadil na vložky Footprint.

 

Boardfeel a grip:

Na boty jsem si okamžitě zvykl i přes to, že jsem je nijak nerozcházel a rovnou jsem je zkusil vzít čerstvé na skejta. Olliečka, flipy, prostě všechno šlo tak, jak má a vůbec jsem nevnímal, že mám nové boty. Bota jako celek nemá tak pevnou konstrukci a proto bezvadně sedne na nohu. Pro někoho to může být mínus kvůli ochraně. Nejvíce mě zaujalo vroubkované lemování podrážky, gumový pruh nad ní a klasická Cons podrážka. Díky tomu jsem měl super boardfeel od začátku do konce a odrazilo se to i na delší trvanlivosti.

 

Levá vs. pravá - vroubkovaná podrážka a gumové lemování očividně pomohly

 

Trvanlivost (jak vypadá bota po měsíci skejtování):

Flipová strana vydržela a bota se výrazně nerozplácla i přes zmiňovanou měkčí konstrukci. Podrážka razantně neztratila vzor, ale za to se u špičky odlepila, kvůli čemu mě pak při dopadech z vyšších věcí bolel palec a otravovalo mě to. Podrážku jsem zalepil a v botě se tak ještě nějakou dobu jezdit dá. Na tkaničky jsem použil sekundové lepidlo jen před prvním ježděním a do posledního dne se neroztrhly. Stejně tak jsem shoe goo použil na flipovou stranu pouze dvakrát.

 

Po 20 dnech se odlepila svrchní část podrážky

 

Celkový dojem a hodnocení:

+ jednoduchý design

+ pohodlí a zvyk již od prvního dne ježdění

+ vroubkovaná podrážka a gumové lemování

+ povrch z broušené kůže

+ dlouhá trvanlivost

 

– vysoká cena

– nízká dostupnost v ČR

– odlepená podrážka na svrchní straně

– pro někoho nedostačující ochrana chodidla