Skate test: Emerica Empire G6

Po delší odmlce tady máme další test skate bot. Tentokrát přišla řada na značku Emerica a to konkrétně na jejich teamovou botu s názvem Empire G6, která se chválí technologií G6. Tak schválně jak to dopadlo.

 

Na začátek si připomene pár základních kritérií, podle kterých je každá bota testována:

– každá bota je testována 30 dní ježdění na skejtu (pokud tolik dní vůbec vydrží), v průměru 3 hodiny denně

– netestuju originální vložky, protože žádné mi nešetří nohu tak, jako skate vložky Footprint insoles

– všechny boty hned od začátku zakapávám sekundovým lepidlem a po náznaku prvních dírek používám Shoe goo.

 

 

Základní informace:

Nestává se moc často, že by značka dělala takové haló kvůli teamové botě. Většinou se nejvíc propagují Pro modely jednotlivých team riderů, ale tentokrát Emerica chtěla ukázat, že i teamové boty stojí za to. To byl taky jeden z hlavních důvodů, proč jsem si je do testu vybral, no a ten další, že jsem chtěl otestovat technologii G6, která je zabudována v podrážce a má více tlumit dopady a déle vydržet.

Cena: 2490,- Kč – jarní barevné kombinace se dají sehnat i levněji.

 

 

Pohodlí:

Co mě nejvíc zaujalo hned po vytáhnutí boty z krabice je její lehkost. Nejedná se o úplně jednoduchou botu, tak jsem čekal, že bude těžší, ale je snad o polovinu lehčí než boty s vulkanizovanou podrážkou. Hned po nazutí boty nastalo pro mé nohy neuvěřitelné pohodlí, díky polstrování uvnitř boty. Nikde ani trochu netlačily, nohu pevně drží a tím, jak je bota lehká, tak pomalu ani nevím, že ji mám na noze. Originální vložky taky poskytovaly značný komfort a i při prvním dni ježdění byly super, ale ve finále jsem zase dal radši přednost svým Footprint.

 

 

Boardfeel a grip:

Než jsem v nich poprvé stoupl na skejta, tak jsem v nich asi měsíc chodil. Díky silnější konstrukci tak možná ze začátku nebudete mít takový boardfeel, jako třeba u bot s vulkanizovanou podrážkou, ale po hodině ježdění už vám to vůbec nepřijde. Gum podrážka sedí na gripu jako přilepená a už u prvních ollie a flipů bylo znát, že tyhle boty budou tahat samy. Navíc díky G6 vložce a asi i Footprint vložkám byly neskutečně pohodlné. Každý dopad ze schodů jako bych dopadl nohama do polštářů.

 

 

Trvanlivost (Jak vypadá bota po měsíci skejtování):

Tady myslím, že obrázky mluví za vše. Boty jsem jezdil lehce přes měsíc a i přesto jsou stále dál pár týdnů jezditelné. Podrážka vydržela neuvěřitelným způsobem a tím, že se nijak nešoupala, pořád držela na gripu jako nová. Když jsem z boku sjezdil bílou gumu, tak hned pod ní je vrstva G6 technologie. Co se špičky týče, tak i přes milion flipů a práce s Shoegoo jsem nesjel ani první vrstvu a kdo mě zná, tak ví, že je flipy rád. Trochu se otrhaly boky kolem kotníků z heelflipů na normal a switch, ale nic hrozného. Tkaničky taky nebylo třeba měnit a co jsem si nejvíc pochvaloval, že i když jsem stokrát dopadal ze schodů a botu všelijak dopady namáhal, tak i po měsíci stále perfektně drží svůj tvar a nezvětšila se ani o centimetr.

 

Video recenze od Active skateshopu:

 

 

Celkový dojem a hodnocení:

Jestli jste recenzi dočetli až sem, tak vám je asi jasné, že celkový dojem je naprosto úžasný. Rozhodně je to jedna z nejlepších bot ve kterých jsem kdy skejtoval a 100% bych do nich šel znovu. A že to přeháním? No, není nic lehčího, než začít googlit, koupit a přesvědčit se o její kvalitě sami! Věřte mi, nebudete litovat!

Autor: Kopa Rubrika: Recenze, Skateboarding