Slawex Skate Contest 2018 – report

Dne 11. srpna 2018 se ve Slavičíně uskutečnil čtvrtý ročník závodu Slawex skate contest. Dočkali jsme se také kompletního reportu s fotkami a videem, tak na to pojďme nahlédnout z blízka.

 

 

UŽ během příjezdu závodníků to kvůli nepřízni počasí nevypadalo zdaleka nadějně. Celý skatepark byl pod vodou a všichni netrpělivě čekali, co se bude dít. Prosby nakonec byly vyslyšeny a odbitím 12 hodiny přestalo pršet a obloha se začala protrhávat. V ten moment nastoupili pořadatelé, vysušili kaluže a rampu a mohlo se jít na věc. Už v tu dobu pivečko amojito teklo proudem, jak to na Moravě bývá zvykem a nechyběly ani specialitky z grilu lokálního pana śefkuchaře Chestera.

 

Do závodu se zaregistrovalo 28 jezdců. Úvod odstartovala mladší kategorie, ve které bylo 8 přihlášených. Dále závod pokračoval kategoriíí starších, kde si to kluci rozdali formou skupinového open jamu po 3 lidech. Hned po kvaldě starších následovalo finále mladších, do kterého se probojovali 4 riders (Radek Kovalčík, Filip Číž, Lukáš Mizera a Sebastian Skalík). Tihle čtyři mlaďoši to všichni vzali zodpovědně a snaha byla znát. Nejvíc se zadařilo Sebastianovi, který jezdil velké raily a vracel různé flipové variace. Tím si zajistil první místo.

 

Výsledky mladší kategorie:

 

1. Sebastian Skalík
2. Lukáš Mizera
3. Filip Číž
4. Ondra Kovalčík

 

 

Po finále mladších následovalo semifinále starších, které se jelo formou organizovaného jamu a postoupilo do něj 10 riders. Kluci vraceli čistě a hlavně bomby, jako by jim nikdo neřekl, že se jede teprve semifinále. Z něj pak postoupilo do velkého finalle šest nejlepších. Tihle riders jeli organizovaný jam po třech. O vítězné prize money se poprali Petr Kopka, Erik Argaláš, Tomáš Nálevka, Jirka Houka, Aleš Jež a Robert Juřenčák. Porota to neměla vůbec lehké. Velkou šanci měl Tomáš Nálevka, který ovšem v půlce zlomil prkno. Nejvíc to zabil Jirka Houka svým flip fs boardslidem, nollie heelflipem přes transfer, fs nosebluntem a dalšími kousky, které mu vynesli první místo.

 

Výsledky starší kategorie:

 

1. Jiří Houka
2. Aleš Jež
3. Robert Juřenčák
4. Erik Argaláš
5. Petr Kopka

 

 

Tento den plný skateboardingu uzavřel závod v mini rampě a také Best Trick systémem cash for trick. Do miniramp contestu se přihlásilo 19 riderů, kteří si dali 1 jízdu po minutě, z nichž nejlepších 5 postupovalo rovnou do finále. Finále se mělo původně jet formou organizovaného jamu, jelikož je rampa pouze 5 m široká. Parta na to měla ale jiný názor a v této minirampě se najednou objevili 3 jezdci, což rozpoutalo neskutečné peklo. Hodně porotu i diváky překvapil Tom Žeravčík, který například ve 2metry vysokém rádiusu udělal blunt flip to fakie. Nádhernou technikou parádub ukázal Karel Říha z Brna, Havran aka Valašská zrůda,  který je v bowlech pečený vařený. Všestranností nešetřil Jirka Houka a získal první místo jak na streetu, tak v mini rampě.

 

Výsledky Miniramp contestu:

 

1. Jiří Houka
2. Ondřej Havran
3. Karel Říha

 

 

Na závěr patří poděkování městu Slavičín a TVD – Technická výroba, a.s. za finanční podporu a také A-clubu Slavičín za afterparty. V neposlední řadě patří velký dík sponzorům celé akce, kterými byly Boardmania, Meatfly, Ambassadors, Socket Hardware, OwlLongboards, Spotten Streatwear a Škola skateboardingu Ostrava.

 

Gratulujeme vítěžům, a příští rok se vidíme znova!