Slawex Skate Contest 2020 – report

Je tomu měsíc, konkrétně 3. srpna, kdy se odjel již šestý ročník závodu Slawex Skate Contest ve Slavičíně. Počasí vyšlo opět na jedničku. Teplota se dostala až k třiceti stupňům, ale rozpálený beton jezdce i diváky zdaleka neodradil. Jak probíhal celý závod prozradí článek, fotogalerie i video z Houbary Production.

 

 

Foto: Amálka Turzová, Mojmír Zapletal, Martin Holý (Dj Duplicate)

Video: Roman Čevelíček (Houbary Production)

 

Celý závod odstartovala kategorie Young blood, kteří se nenechali zahanbit. Nejprve si mladí kluci dali kvalifikaci a hned poté odjeli rovnou finále, kde 3. místo ukořistil Mikuláš Paule. Na 2. místě se umístil Lukáš Mizera z Veselí nad Moravou, který v jízdě vracel například kickflip bs 50-50. Vítězem se stal talent Vilém Jakeš z Uherského Hradiště, kterému nedělá problém odjet v jízdě nějaký ten lipslide, 5-0 grind ze šikmého railu nebo caballerial kickflip na pyramidě. U něj se ještě máme na co těšit.

 

Vilém Jakeš – fs boardslide

Do starší kategorie street se přihlásilo 22 závodníků, ze kterých se probojovalo do semifinále nejlepších deset. 10. Jelikož sluníčko dávalo o své síle hodně znát, tak se semi jelo předváděcí 30sekundovou jízdou a sedm triků v rámci organizovaného jamu.  Během něj se předvedl například Ondřej Pecl, který do své jízdy dal doslova všechno. Další novou tváří na závodech je i Marek Michálek z Karolínky. Těmhle dvěma štěstí ale bohužel nepřálo a do finálového klání se nedostali.

 

Finálový jam si střihla pětice riderů Jiří Houka, Tomáš Nálevka, Robert Juřenčák, Tomáš Źeravčík a Erik Argaláš. Jelo se formou organizovaného jamu, kde měl každý 10 pokusů. To je číslo, ve kterém se dá udělat opravdu hodně. Robert Juřenčák ukázal svůj skills na railu, Houka naopak svoji všestranost a divákům rozhodně utkvěl v paměti vyhajpovaný skateboarding od Toma Žeravčíka. Tom tam vypálil spoustu bomb a nikomu rozhodně neunikl jeho nosebone ve tří metrové výšce, který odjížděl až na zem. Porota to neměla jednoduché, ale nakonec si odnesl první místo, již potřetí v řadě, Jirka Houka.

 

Jak už to ve Slavičíně bývá, streetem zábava zdaleka nekončí. Dění se přesunulo do minirampy, kde svým jedinečným valašským skateboardingem nejvíce oslnil porotu dobře známý Ondřej Havran. Hned za ním skončil Honza Adámek ze Vsetína, který vracel blunty a noseblunty na všechny způsoby a třetí místo bral Robert Juřenčák.

 

Člověk by si řekl, že toho bude mít parta v těchto úmorných vedrech už dost, ale opak je pravdou. Následoval slíbený Best Trick, jehož největší highlight je salto s odjezdem na skejtu. Tento zážitek byl k nezaplacení. Hřebem celé akce byl Deathrace pro všechny závodníky i nezávodníky o bečku piva od Miroslava Penčáka. Šlo doslova o život. Nejrychlejší byl Jirka Houka, vítěz také v kategorii street. Vše zakončilo vyhlášení, relax na místním koupališti a večerní afterparty v místním A-Clubu Slavičín, kde party rozproudili Dj Mirror a Dj Duplicate.

 

Velké díky patří všem sponzorům, pořadatelům, závodníkům, divákům a zkrátka všem, kteří se na této akci jakkoliv podíleli.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @tom.esbee,

 

VÝSLEDKY

 

Mladší kategorie:

 1. Wilém Jakeš (Uherské Hradiště) – Freestyle sport
 2. Lukáš Mizera (Veselí nad Moravou)
 3. Mikuláš Paule (Uherské Hradiště) – Freestyle sport

Vítězové mladší kategorie

Starší kategorie:

 1. Jiří Houka (Praha) – Picnic, Jart, Woodstyle, Mosaic, Yehlas, fus1on, poow 
 2. Robert Juřenčák (Štítná nad Vláří)
 3. Tomáš Nálevka (Uherské Hradiště) 
 4. Erik Argaláš (Slavičín) – Meatfly, Boardmania
 5. Tomáš Žeravčík (Valašské Klobouky)

Vítězové starší kategorie street

Minirampa:

 1. Ondřej Havran (Valašské Meziříčí) KVHC, Houseboard
 2. Honza Adámek (Vsetín)
 3. Robert Juřenčák

Vítězové miniramp contestu

 

Sponzoři:

Boardmania, Meatfly, Socket Hardware, Boardmania, Skaterock.cz, Nallu, Autolakovna Pukýš, Printovna.cz, Licit-Miroslav Penčák, Šuchma reality s.r.o., Petr Graclík, Město Slavičín