Slawex Skate Contest vol. 5 – report

Slawex Skate Contest oslavil své páté výročí závodem, který se uskutečnil, jak lze vyčíst z názvu, v malebném městečku Slavičín. 20. července přálo skaterům opět krásné počasí, a tak mohlo vše proběhnout bez jakýchkoliv komplikací. Jak probíhala celá akce  a kdo si odnesl vítězství se dočtete níže.

 

Foto: Bohumil Bor, Martin Holý

Video: WHStudio

 

 

Už kolem 11 hodiny dopoledne se slavičínský skatepark začal hemžil známými i neznámými ridery z Moravy i vzdálenějšího okolí. Dvě hodiny byly věnovány tréningu a odbitím jedné hodiny mohl contest začít. Odstartovala jej, jak již bývá zvykem, mladší kategorie, do které se přihlásilo celkem 14 jezdců. Vzhledem k počtu si kluci hned po kvalifikaci střihli rovnou finále. Během něj to nejvíc zabil mladý zabiják Jáchym Slavičínský, který si vyjezdil první místo. Druhý flek bral lokál Filip Číž a hned za ním skončil Jáchymův mladší brácha Adam.

 

Výsledky mladší kategorie:

  1. Jáchym Slavičínský
  2. Filip Číž
  3. Adam Slavičínský

Vítězi mladší kategorie

Hned poté následovala kvalifikace těch starších urostlejších závodníků, kterých se sešlo celkem šestnáct. Skrz semifinále se do finálového souboje probojovalo 6 riderů, mezi kterými byl Zdeněk Balcar, Robert Jurenčák, Tomáš Nálevka, Jirka Houka, Erik Argaláš a Aleš Jež. Diváci měli během finálového jamu vidět napínavou podívanou. Porotě tak na chvíli zavařili mozkové buňky a při rozhodování o vítězi to neměla jednoduché. Třetí místo obsadil Erik Argaláš, Aleš Jež skončil druhý a absolutním vítězem se stal Jirka Houka.

 

Výsledky starší kategorie (street):
  1. Jirka Houka
  2. Aleš Jež
  3. Erik Argaláš

Vítězi starší kategorie

Prostor dostali i skateři libující si ježděním v rampě. Finálová partička ve složení Tom Zeravčík, Martin Bryndač, Karel Říha a Jirka Houka převedla technické kousky. Celý contest uzavřel Boardmania Best Trick soustředěný na hlavní centrále, tedy funboxu, rohu s transferem, tyčce a také bedýnce. Ti, kteří odjeli nejlepší trik na dané překážce, dostávali cash rovnou na ruku.

 

Výsledky Miniramp contestu:

1. Karel Říha
2. Jirka Houka
3. Martin Bryndač

 

Výsledky Boardmania besttricku:

Pyramida – Jirka Houka (nollie fs heelflip transfer)

Grind box – Jirka Houka (nollie fs heelflip tailslide)

Rail – Jáchym Slavičínský (bs boardslide přes celý rail)

Funbox – Ondřej Pecl (fs 360 indy)

 

Vítězi Miniramp contestu

 

 

Velké díky patří všem pořadatelům, jezdcům i divákům za účast na této akci a v neposlední řadě také sponzorům Boardmania, Ambassasadors, Nugget, Meatfly, Socket Hardware za věcné ceny a společnosti TVD a.s. za finanční podporu.