Stoka opět dostala šanci ožít

To, že ti někdo poví, že je něco špatnej nápad nebo, že něco nejde, to by tě nemělo odradit a měl bys dál stát za svým. Nebude to zřejmě zadarmo, ale výsledek by měl stát za to. S tímhle přístupem se hecnul a partu obvolal Ondra Havlík. I přes řeči, že je Stoka plná bahna a bordelu, nalákal šestku kámošů a víkendový výlet do Stoky mohl začít.

 

Kamera/Edit: Ondra Havlík (Creative Works)

Foto: Honza Bachroň / Josíf Gegfruit

 

Maritn Bryndač ve Stoce / Foto: Honza Bachroň

 

Součástí expedice se tak stali Tomáš Hrabaň, David Ferenc, Jakub Sekanina, Josíf a s foťákem v jedný ruce a s lahví ve druhý, Honza Bachroň. Ondra přibral ještě svoji ženu, Tamaru, páč tady pravidlo o tahání dříví do lesa neplatilo.

 

Příjezd na místo se oproti plánu trochu protáhnul. Důvody byly dva, tím prvním byla Ondrova výměna brzd, takticky den před odjezdem a ve chvíli, kdy se mělo vyrazit, se zjistilo, že auto sice jede, ale nebrzdí. Tím druhým a hlavním důvodem, byla cesta druhý části výpravy, která měla tu kliku, že jela s Báčkem. Honza totiž vlastní eReSo, Kia Rio, s maximálkou kolem 50 km/h.

 

I přes tyhle počáteční peripetie se podařilo Stoku do tmy vyčistit a vysušit, jak jen to bylo možný. Možná, že i díky pracovním pomůckám šla klukům práce tak od ruky. Ondra měl svůj malej smetáček z auta a aby posádka Báčkova auta nějak přispěla, koupila cestou ještě jeden, totožnej s tím Ondrovým. Ten byl ale v sadě s lopatičkou a to se na místě ukázalo jako ohromný plus. Bohužel zhruba po pěti minutách práce dostala lopatka K.O. přímo od svýho majitele, kterej na ní tzv. rychle lehnul. Zbytek práce tak muselo převzít duo – klacek a kus shnilý desky.

 

Po práci nastal zaslouženej odpočinek. U přilehlýho jezírka se rozdělal oheň v jehož blízkosti se strávila celá noc. Ač jsme byli vybaveni stany, někteří jedinci nebyli schopný si lehnout ani do spacáku natož si ten stan postavit.

 

Tomáš Hrabaň / Foto: Josíf Gegfruit

 

V sobotu se hned po probuzení parta vrhla do koryta Stoky a skejtovalo se celý den až do večera. Ježdění ve Stoce je fakt náročný a celá banda, která se na výlet vydala, tam byla poprvé a nutno podotknout, že se s tím popasovali statečně a vydali ze sebe maximum.

V půlce skejtovačky se objevil Martin Bryndač se svojí přítelkyní Verčou. Dorazil až v sobotu, protože se mu nechtělo první den uklízet a patlat se v blátě a tak přijel až k hotovýmu.

 

Okolo osmý večer se celá sestava zapakovala a rozprchla se domů. Největší plus měli opět ti, kteří jeli Báčkovým autem, protože ti dorazili domů až někdy kolem půlnoci. Jestli to bylo koněma pod kapotou nebo řidičským uměním Kuby Sekaniny, to už se ale nikdy nedozvíme.

 

 

 

 

MiniGalerie / Honza Bachroň

 

 

 

MiniGalerie / Josíf Gegfruit

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding