Štvanická ČAS Game of Skate se jela do noci

Druhý zářijový pátek proběhlo na Štvanici další kolo série závodů GOS pod hlavičkou České asociace skateboardingu. Jako pořadatel tohoto kola byl klub Mystic Skatepark Štvanice.

 

Závod odstartoval kolem páté odpolední, to aby měli všichni dostatek času dorazit ze školy, práce či z jiného města. Už během zahřívání bylo jasné, že podívaná to bude vskutku prvotřídní. Dorazila slušná sestava technických jezdců, kteří předváděli triky jež bylo těžko očím pobrat.

První souboje vybral los, který rozmíchal přihlášenou šestadvacítku rajdrů. Ten mnohdy svedl dohromady jezdce co by se neztratili ani ve finále a tak první kola byla opravdu parádní podívaná.

 

Vše odstartovaly holky, kterým rozhodně smekám klobouček za parádní výkon, který nasadil laťku tohoto contestu opravdu vysoko. Následovala kategorie U14 a kdyby se tito borci rozlosovali dohromady s dospělejma, určitě by se neztratili. Vítězem této kategorie se stal Honza Kotlár a.k.a. Pikulík z Havířova před druhým Danem Kotlárem (nejsou to bráchové). Honza tímto vítězstvím ještě neřekl vše a zasáhl celkem zásadně do kategorie Open.

Po odjetí holek a U14 proběhlo vyhlášení a předání cen nezletilým.

 

V kategorii Open byla již většina starších osmnácti let a ti měli možnost občerstvit se Havanou, která byla partnerem akce.

Nejen los může zamíchat kartama a to platí i pro tenhle případ, kdy se přes hvězdnou gos partu dostal do finále ještě nezletilý, vítěz kategorie U14, Honza Kotlár, který nakonec ve finálovém battlu podlehl a vítězství bral Honza Malý.

 

Štvanická parta a vítězové tamní Game of Skate (zleva: Béda, Petr Karlíček, Honza Malý, Deddy, Smouví a Honza Kotlár)

 

Všem jezdcům moc děkujeme za parádní zábavu a ducha kamarádství , který se táhnul celým závodem.

 

Holky:

1. Antonie Bakošová – SA Praha
2. Kristína Straková – ČAS
3. Laura Žáčková – Mystic
Adriana Pošíková – ČAS

 

U14:
1. Jan Kotlár – Skate klub Havířov
2. Dan Kotlár – 3BSport
3. Alexandr Lovchikov – ČAS

 

U23 a U23+ (Open)
1. Jan Malý – ČAS
2. Jan Kotlár – Skate klub Havířov (U23)
3. Smou ví

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding