Supra tým na skok v Praze

Po šesti letech do našich končin opět zavítal Supra tým. Při jejich jednodenní návštěvě na ně čekala autogramiáda ve Snowbitch skateshopu v pasáži Světozor a následně demo na Stalinu.

 

Foto/video: Jirka Novosád

 

Krátce po pátý hodině odpolední dorazila parta v čele s maskotem a legendou, Chadem Muskou do pasáže Světozor, kde na ně čekalo pár desítek fanoušků, lačných po podpisech, fotkách a pokecu. Vevnitř na ně čekalo hvězdný složení Chad Muska, Tom Penny, Lizard King, Spencer Hamilton, Clint Walker, Sascha Daley, Dee Ostrander a anglická spojka, kterou sebou kluci dovezli, Ben Grove z Manchesteru.

 

 Chad Muska a Lizard King, kouzelná dvojka, která podepisovala všechno, co si fanoušci (a fanynky) zamanuli

 

Vystát si frontu na svoji osobní chvilku trvalo klidně i hodinu, protože mnoho z fandů sebou mělo spoustu materiálu, kterej bylo potřeba ocejchovat. Povětšinou šlo o archivní Shortys kousky, kde k dokonalosti chyběl už jenom Muska sign. Sám Chad, i zbytek týmu občas sami žasnuli, co všechno lidi sbírají, protože občas šlo o fakt pěkný kousky. To už se bílžila sedmá hodina večerní, shop se vyprazdňoval a i sama banda se chystala k odjezdu na avizovaný demo na Stalinu. Dee Ostrander ještě stihnul vrátit sketchy flipa ze schodů před shopem po vzoru Lizarda, kterej tamtéž flipoval před šesti lety. Určitě by to odjel líp, ale security bohužel už víc pokusů neumožnila.

 

Věčně usměvavý Tom Penny

 

Jestli na autogramiádu dorazilo třeba sto lidí, na Stalinu jich čekalo tak tři sta. Aby taky ne, kdy se ti zase poštěstí vidět tuhle sebranku skejtovat ve svý zemi? Nejdřív se jezdilo na hlavní ploše, kde se kluci rozježďovali a oťukávali si stalinskej povrch a hrany. Ještě než se demo plně rozjelo, bylo mírně přerušeno, protože na spodní části Stalina byla zmerčena problémová parta, která znepříjemňuje svojí agresivitou život na Stalinu a v okolí, hlavně mladším a slabším ročníkům. No, a když se z horní části vydal na spodní, kompletní, třísethlavej dav, po partičce už najednou nebylo ani vidu, ani slechu. (Nedávno proběhla médii zpráva o útoku na jednoho mladšího skejtra, kterej to zle odnesl a ještě mu byl ukradenej skejt. Touhle informací jsme rozhýbali mediální vody a snad se i strážci pořádku začnou trochu hejbat a vymýtěj tenhle póvl. Mlaďas už je v pořádku a jako dar obdržel od Záluse, skejtra srdcem i duší, novej komplet). Po návratu na horu si kluci nacházeli už svoje místa, kde se jim jezdí nejlíp a tím udali defakto směr, jakým se bude demo ubírat.

 

 Spencer Hamilton, čerstvý profík za Primitive (ti mají dorazit do Prahy na demo 7. srpna)

 

Všichni si oblíbili skočku, ke který ještě přihodili brankovou konstrukci, přes kterou se lítalo. Triky prozrazovat nebudeme, na ty si počkejte do videa. Na chvilku se k Supra riderům přidal i českej Snowbitch a Supra skejtr, Martin Švec, kterej ze skočky přes branku vyslal pěkný kino. No a jelikož Spencer Hamilton na skočce začínal sérku a končil ji ze schodů, celej dav fandů se přemístil, stejně jako ostatní Supra skejtři, ke schodům. Tam proběhlo ještě několik bangerů a slunce začalo pomalu zapadat.

 

 

Clint Walker, Dee Ostrander a Sascha Daley při autogramiádě

 

S koncem dne tak nastal i konec návštěvy Supra týmu v matičce Praze. Na závěr proběhlo ještě menší překvápko, kterým bylo rozhazování Supra produktů, povětšinou čepic, triček a hlavně stickerek. Kdo chtěl, mohl ještě s pro riderama pokecat a ulovit poslední podpisy.

Na to, že kluci dorazili z Anglie, kde za sebou měli návštěvu Manchesteru a Londýna a z letiště frčeli defakto rovnou na autogramiádu, tak byli neustále příjemný a vydrželi nekonečně dlouho rozdávat úsměvy, podpisy, fotky a ve finále ještě dvě hodiny skejtovat, prostě profíci od a do z.

 

Další příjemná Supra návštěva je za námi, díky Snowbitch.cz za starost o kluky a my už se teď těšíme, až kluci budou znovu objíždět Evropu a zavítají opět na návštěvu i do naší země.