Swipe the floor - freestyle day and graffiti jam 2021 v Karlových Varech

Na konci července letošníh roku se po dlouhých 4 letech mohlo realizovat a uspořádat něco pro adrenalinové sporty v Karlových Varech. Klasickým závodům řekli organizátoři jasné NE a proto jsme se dohodli, že uděláme akci od komunity pro komunitu. Tahle myšlenka vlastně vznikla o rok dřív ve 2020, bohužel covid týden před akcí řekl NE. Letoš už nic neodradilo a 31.7.21 se stal datem kdy to vyšlo. Jen ten název akce se protáhl na: Swipe the floor - freestyle day and graffiti jam 2021. Těsně před akcí se zpřísnily covidové podmínky a bylo potřeba, aby jezdci měli antigenní test nebo očkování, to nejspíš ovlivnilo počet jezdců.

Je to krátký report a budeme se věnovat jen skateboardové sekci v disciplíně streetstyle. Pool jsme vzhledem k časové tísni neplánovali a best trick v plánu byl, nicméně čas nám i toto skrečoval. Závod byl rozdělen na kvalifikaci a finále. Přihlásilo se nám necelých 20 riderů a ty jsme rozdělili do malých skupin po třech. Od sponzorů Ambassadors, Snowbitch a Represent jsme získali hodnotné ceny a také jsme do závodu vložili startovné.

Ve finále se nám sešlo nejlepších 9 a ty jsme rozdělili po dohodě s porotou do skupin po třech do jamu po 3 minutách. Závěr streetu začal v 16:30, diváckého obecenstva už bylo požehnaně a ty motivovali riders k super trickům. Závěr byl fakt našlapaný, padali super pecky např. od Huga 540 bigrspin flip přes hranu piramidy. Od nejlepší trojce jezdců: První Alex Blažek nasázel bs grind na rovným fs feeble, boro na rovný i dolů a blunt na rovný. Dělené druhé místo Hugo a Rybka nasázeli ollie z bangu přes slidebox až na zem, heelflip ve stylu, klasický hardflip, boro dolů a Hugo lipslide, grind a boro. Třetí Lukáš Hoša vrátil bs flip pyramida, fs boro shovit out, ollie onefoot.   

Výsledky

Nejmladší účastník závodů: Ladislav Gašpar, 9 let, Karlovy Vary

Ocenění za účast něžné pohlaví: Michelle Liptáková, 25 let, Sokolov – Neibo.cz

Výsledky finále street:

  1. místo: Alex Blažek, 13 let, Č. Budějovice - Snowbitch
  2. dělené místo: Martin Rybář, Sokolov a Hugo Kuba, Plzeň – Snobitch
  3. místo: Lukáš Hoša, 14 let, Plzeň – Snobitch
  4. místo: Martin Švec, 36 let, Plzeň – Snobitch, Fallen, Unlockedskateboards

Pořadatel: Centrum pro mládež a alternativní sporty, z.s., RAPresent a pivotéka Beer and Láska

Hlavní partneři: město Karlovy Vary

Partneři: Becherovka, Skaterock, Doupovské uzeniny Pelant, Snowbitch, Aquatherme, Represent, Ambassadors, Euronics, Barvy a laky KV, pivovar Krušnohor a Ninety boyz

Mediální partneři: Skaterock.cz

Podporuje: Česká asociace skateboardingu