Tomáš Kopáček „Dedication“ part + rozhovor

Dlouho jsme vás napínali, ale nadešla slibovaná neděle 29. ledna a tak je třeba vypustit street part Tomáše Kopáčka do světa. Nebudeme tedy zdržovat. A že jste tak trpělivě čekali, máme pro vás jako bonus také rozhovor s hlavním hrdinou. Enjoy!

Kopa v póze. Photo: Vašek Žalud

 

Čau Kopa, tak tě tady zase vítám! Tentokrát to šupem nevezmeme a vyzpovídáme tě o něco víc, protože nám tady od tebe přistálo něco většího. Jak sis užil dnešní pojezd? Padlo něco nového?

Čest Danek, dnešní pojezd jsem si dal takový pohodovější po práci, rozjezdit nové topánky a užít srandu s fellákama, takže vše v pořádku! Nového nic nepadlo, ale zase jsem oprášil fs heelflip. Nechápu, jak to někdo může udělat z něčeho!

 

Fs heelflip? Ten je na kotníky nepříjemný, ale o takových věcech se nemluví! Teď si tak říkám, jak dlouho už vůbec skejtuješ?

Letos na jaře to bude už asi 15 let, ani teď přesně nevím. Ale přijde mi, že skejtuju celý svůj život. Nic jiného mě nikdy tak nenaplňovalo, miluju to!

  

Fs noseslide. Photo: Martin Grobař

 

Jak je to se starou gardou Poruba Squad, jezdí ještě někdo? Já to teda vím, ale čtenáře by to možná zajímalo. Kolik se vás tak běžně na pojezdu sejde?

Poruba Squad stále žije! Samozřejmě už to není jako dřív, protože každý pracuje, někdo už má rodinu, ale když se zadaří, což je tak jednou za rok, tak se v parku sejde kompletní sestava. A třeba Ota Veselka když chce, tak to pořád strašně zabíjí, to samé Mates Bujnoch a nebo největší král Gargy. To je člověk s neskutečným talentem a udělá snad každý trik, co si usmyslí, nebo dokonce vymýšlí svoje haha. PS 4EVER!

 

Přesuneme se k tvému street partu, který jsi právě vyslal do světa. U nás v České Republice za tohle palec nahoru stojí. Co bys nám o něm řekl? Kde všude jsi natáčel a jsi s celým videem spokojený?
Upřímně s tím až tak spokojený nejsem a dost věcí, které jsem chtěl natočit tam nejsou. Ale záběry stárnuly a já už nechtěl dýl čekat. Navíc je v Ově problém s kamerou. Zrcadlovku tu mají tak dva lidi a ti věčně nemají čas a když už se teda nějak sejdem, tak já chci většinou na spoty, kde se mnou nikdo nechce, jako schody a raily, takže se musím přizpůsobit většině hehe. Nicméně part se točil převážně v Ostravě, něco málo v Praze, v Brně a nejvíc rád jsem za záběry z Manchesteru, kde jsem loni na podzim pár měsíců bydlel. Thanks Isaac, you rule!
 

Kopa je s popem dobrý kamarád. Bs ollie. Photo: Vašek Žalud

 
V Manchesteru? Co přesně jsi tam kromě skateboardingu dělal? Říká se, že na spotech v UK není jednoduché skejtovat. Jsou těžké a hodně dirty. Je to tak?
Dostudoval jsem a chtěl jsem si zkusit žít jinde, tak jsme se s přítelkyní s Michalem Včolkem sbalili a jeli do Manchesteru pracovat a samozřejmě skejtovat hehe. Anglické spoty určitě lehké nejsou a hodně lidí tam povrchy na spotech neřeší a prostě jezdí na čemkoliv. Ale některé spoty zas byly naopak úplně dokonalé a v ČR by takové člověk jen těžko pohledal. Hlavně ta skejtová komunita tam byla neskutečná. Všichni byli nejvíc přátelští, psali ti, kdy jdeš skejtovat, že se jde točit a když se šlo na streety, tak nás bylo klidně i 20 a všichni zabíjeli.
 
Kéž by takové hecy a progress s velkou partou byly i tady! Proč jsi vůbec vybral pro své video název „Dedication“? Má to hlubší smysl? A jak bys nám vysvětlil to, že se místo pátku přesunul na neděli?
Každý kdo mě aspoň trochu zná, tak ví, co pro mě skateboarding znamená. Nikdy jsem na něho ani na vteřinu nezanevřel a vždycky jsem tomu dával maximum. Miluju pocit z odjetého triku, z nového triku, miluju, když si dám strašnou, když vyjde nějaké nové video, prostě miluju skateboarding od A-Z se vším všudy, tak proto ten název. A vydání se bohužel muselo odsunout na neděli. Promluvil mi do duše marketing Horsefeathers a jelikož se teď vše točilo kolem závodu v Papírně, tak jsem nechtěl, aby můj part nějak zanikl. Přeci jen jsem na něm makal dlouho, tak aspoň chci, aby to vidělo co nejvíc lidí a snad si to užijou!
 
Vyšel jsi školu jako pan inženýr, strávil jsi 3 měsíce v Manchesteru. Co děláš teď za práci? Pochlub se. Přece jenom jezdit nemůžeš jezdit věčnost a je třeba si najít nějakou férovou práci.
Nejradši bych jenom skejtoval, ale to bohužel nejde hehe. Pracuju pro Cartec, což je dealer vozů Bmw a MINI a právě pro MINI pracuju. Času na skejta mám pořád dost a navíc je to práce, která mě naplňuje a baví, i když už to není jako dřív, že přijdu ze školy ve 2, beru skejta a jdu jezdit do padnutí.
 

Fs overcrook. Photo: Martin Grobař

 
To je hlavní, že tě práce baví a nejsi tam za trest. Přemýšlel jsi o tom, že by jste v cizině zůstali? Proč zůstáváš nadále v Ostravě a proč ses třeba nepřestěhoval alespoň do Prahy za skejtem a na výšku, jak to udělali ostatní?
Dobrá otázka a víceméně ji dostávám celý život. Znám hodně skaterů, kteří se odstěhovali do Prahy za skateboardingem a lepším životem, ale po nějaké dobré se vrátili zpátky. Já na střední věděl, že na výšku půjdu do Prahy, ale postupem času mě tahle myšlenka opouštěla, až jsem nakonec ani sám nevěděl, proč bych se tam měl přestěhovat. Mám tam super felláky, to jo, ale žít mě tam asi neláká. Navíc jsem zjistil, že svým sponzorům dokážu dělat reklamu i na druhé straně republiky. Ostrava je prostě moje město, znám tu každý roh, mám tu nejlepší přítelkyni, rodinu, felláky a hlavně peckový skatepark, Trojhalí a PTG plazu v Katowicích za rohem. Nic mi tu nechybí! A když už bych se teda měl někdy přestěhovat mimo Ostravu, tak to nebude nikde v ČR, ale někde v zahraničí.
 
Schválně, co odpovíš teď. Tu otázku jsi musel čekat. Chystáš v blízké době něco nového? Přiznej se!
Budu dělat, že je to mířeno na skateboarding, soukromý život si radši nechám pro sebe. V plánu je toho víc než dost, těšit se můžete na další part z Trojky a s nadcházející sezónou další točení na streetu a třeba z toho bude další part, kdo ví.
 
Ten prstýnek! No jo, tak zůstaneme u skejtu, když jinak nedáš. Pecka, tak to se těšíme! Už se blíží půlnoc, tak se vlastně pomalu můžeme i rozloučit. Chceš někoho pozdravit, poslat pozdrav, hate nebo popřát lidem opožděně do nového roku?
Lidem, který vděčím za to, kde jsem, je víc než dost a snad o tom ví, tak to vemu jen ve zkratce. Dík jak cip tobě za rozhovor, Davidu Štruncovi za filming a střih, všem kameramanům, přítelkyni, rodině, chlopakům na deskorolce, sponzorům za několikaletý support, Langošovi, Michalu Čejkovi, Ondrovi Képtančíkovi a díky všem, kteří si pustí můj nový part. Enjoy and keep on skatin!