TOP / Full video of the year 2020

I přes nepříjemnou situaci ve světě jsme se dočkali výborných počinů nejen v podobě street partů, ale i full-videí. Rok 2020 je za námi a tak není na škodu si připomenout si ty nejlepší, nejzábavnější a nejšílenější, zkrátka ty, co nás oslovili. Náš redaktor dal dohromady tradiční TOP list, tak schválně, jestli se vám trefil do noty.

 

Text: Daniel Dujsík

 

Giddy #11: The Long One

Nejzáživnější video, které mě za rok, možná i za poslední dva, chytlo nejvíc je “Giddy #11: The Long One”. Za sérií Giddy stojí kameraman Romain Bataard, který se do poctivého natáčení pustil při přestěhování do Paříže. „Giddy #11“ má vše, co bych od kvalitního videa očekával – skvělý filming a edit doplňuje chytlavý soundtrack, dobrá trik a spot selekce a hlavně friendly vibe a vtípky, o které taky není nouze. A o tom přece ten skateboarding je. Pokaždé, když chci nahecovat, nasát atmosféru, poslechnout hudbu v pozadí nebo se jen pobavit, sáhnu vždy po něm. Za mě bezpochyby číslo jedna v TOP listu! Respekt Romainovi za jeho cirkusácké filming skills.

 

 

Primitive / Fourth Quarter

Světlo světa spatřil během roku snímek “Fourth Quarter” od Primitive. Od nich taky nic jiného nejde čekat. Hvězdná čtveřice Viana, Neal, McClung a Silvas odvedla stejně perfektní práci jako lidi za kamerou (konkrétně Alan Hannon, Eric Iwakura a Alex Kissinger). Kromě kvalitního skateboardingu divák nahlédne i do zákulisí života těchto profíků. Nemám mu zkrátka co vytknout. Dokonalost sama.

 

 

Volcom / Born To Blew

Pro někoho možná překvapivě, pro mě jasná volba. Volcom crew odjakživa přináší povedený content a tour video “Born To Blew” není výjimkou. Vše se odehrává v Německu, kde parta ukázala, zač je tomu loket. Při každém shlédnutí mě to udrží u obrazovky od začátku do konce.

 

 

Vans / Tom’s Tales

„Tom’s Tales” pod taktovkou evropského Vans teamu mě dostal na celé čáře. Neokoukané spoty, tváře, které člověk nevidí každý den a s nimi spojené i momenty překvapení. Evropské Vans videa mají něco do sebe a baví mě, ať už je jakékoliv. Stačila mi první minuta stopáže a věděl jsem, že tohle bude opravdová pecka. A taky že byla. Úvodní part v podání zabijáka Martino Cattaneo vás dostane. Ten se mimochodem dostal i na náš seznam TOP partů roku 2020.

 

 

Piilgrim / Chrysalis

Za značkou Piilgrim stojí skater a kameraman Mark Kendrick. Představil nové video s názvem “Chrysalis”, které si v mém srdci hned našlo místo. Fotogenické ulice Manchesteru a Londýna doplňuje kreativní skateboarding Jeremy Jonese, Keanu Robsona a dalších. Snímek je protkaný zajímavými psychedelickými vizuály a parádním hudebním podkladem. Závěrečná část patří českému odchovanci, a dnes i místní hvězdě, Jirkovi Bulínovi, který vás zaručeně nezklame. Celý projekt Pillgrim, od oblečení přes videa a celkovou image, je známkou kvality.

 

 

Emerica / Green

Pro mě jedno z nejočekávanějších videí roku 2020 bylo “Green”. Emerica duo Dakota Servold a Jon Dickson odvedlo úctyhodnou práci a highfive patří taky Jon Minerovi za kamerou. Ten se mimo jiné zasloužil o přelomové „Stay Gold“. Velké díky za tento počin!

 

 

Deatwish / Uncrossed

Video, po kterém se začaly mrtvoly v hrobech otáčet. Je řeč o „Uncrossed“ od Deathwish, které zasáhlo snad všechny z nás. Tohle by vám nemělo rozhodně uniknout, obzvlášť part Jamieho Foye a bezmozka Pedro Delfina, kterého nezastaví ani to, co je pro běžného člověka jistá smrt. Po shlédnutí jsem ještě hodně dlouho neměl slov. Čekněte a budete vědět proč.

 

 

Illegal Civilization / GODSPEED

Koncem roku jsme se dočkali full videa GODSPEED, o které se postaral filmer Davonte Jolly. Snímek přátelským vibem doslova přetéká a je ukázkovým příkladem toho, co je to skateboarding. Závěrečný part Alexe Midlera je fakt úlet a o samotném last tricku ani nemluvě. Video bylo ideální třešničkou na dortu za uplynulým obdobím.

 

 

Vans / Alright, Ok

Greg Hunt je talent, který dokáže stvořit parádu. Filmmaker má za sebou přelomové video Propeller a tak není divu, že je edit “Alright, Ok” stejně tak dobrý, ne-li lepší. V hlavní roli se předvedlo Vans duo Gilbert Crockett a Elijah Berle, jehož part patří k jedním z nejlepších, co jsme během roku viděli. I sám Dylan Rieder by měl radost.

 

 

Charge / PLUG-IN

V seznamu samozřejmě nesmí chybět očekávané video “PLUG-IN” od kluků z Charge. Jde o supr podívanou, který podtrhuje fakt, že ryzí street skateboarding u nás ještě zdaleka nezmizel. Dobrá práce hoši!

 

 

Noah Clothing / JOLIE ROUGE

Noah Clothing je ve světě známá jako oděvní značka, která má ke skateboardingu přece jen blízko. Má dokonce svůj skejtový team, jenž se představil v nové montáži Jolie Rouge. Kromě neznámých tváří se v něm objeví stylař a mistr popu Bobby Dekeyzer, který dokáže mé chuťové pohárky vždy potěšit.

 

 

Flora episode 1 by Justin Albert

Jeden z mých nejoblíbenějších kameramanů Justin Albert odstartoval novou videosérii “Flora”. Stojí za “Verso” partem Marka Suciu a tak se dalo čekat, že tohle bude stejně tak luxusní. Nechybí zde smooth sérky a NBDs, neokoukané talentované tváře a ani kvalitní hudba, kamera i střih. K estetické stránce není co dodat. Just love it.

 

 

Converse Cons / Seize the Seconds

Další tour video a další zaživná podívaná, tentokrát z dílny Converse Cons. Ben Chadourne má cit pro zachycení atmosféry, emocí a stejně tak i music taste. Proto jsou jeho videa tak libová jako “Seize the Seconds” a v kombinaci s ježděním Louieho Lopeze je to zkrátka jedna báseň.

 

 

New Balance Numeric / String Theory

New Balance trio Jordan Taylor, Davis Torgerson a Tom Karangelov ve spojení s produkčním triem Luke Murphy, Jake Leger, Russell Houghten nemůže dopadnout špatně. Přesvědčte se sami.

 

 

Former / Cheap Perfume

TOP list full-videí, které mi nejvíc utkvěly v hlavě, završuje FORMER promo s názvem “Cheap Perfume”. Release tohoto snímku jsem měl na mušce už nějaký pátek těšil jsem se na něj jako malé  dítě na Vánoce. Pán stylu Austyn Gillette a jeho parťák Jake Anderson to rozbalili ve velkém. Jakův part si své místo v partech roku našel taky. Podívejte se sami a dozvíte se proč.

 

 

 

Tento článek je posledním rozloučením za uplynulým rokem. Těšíme se na ten letošní, který nám jistě přinese další povedené videa ze světa skateboardingu.