TOP | Full video of the year 2021

Vydáno: 12.01.2022

V současné uspěchané době a internetu je to se skate klipy jak na běžícím páse. I přes to se zde najdou ti, kteří si potrpí na poctivém full-length videu. Během loňského roku 2021 jich vzniklo celá řada a tady je výcuc toho nejlepšího, které se nám zaryly do paměti. O tento seznam se s námi podělil náš redaktor Dan Dujsík.

"Sto lidí, sto chutí. Rád bych se s vámi podělil o seznam TOP videí, které vznikly během uplynulého roku 2021. Jde o subjektivní názor a tak se možná v některých neshodneme. Ať už se vám trefím do noty nebo ne, snad si je užijete. O samotných street partech se dočtete v tomto článku."

 

Worble and Cobra Man | Worble III

Největším potěšením pro mé chuťové pohárky bylo rozhodně třetí full video Worble crew. A samozřejmě nechyběla ani hudební kapela Cobra Man, která tradičně doprovází diváka po celou dobu sledování. LA power disco, kreativita, level ježdění a hlavně sranda s kámoši. O tom přece ten skateboarding je a "Worble III" je tomu perfektním důkazem.

 

 

Flora Episode 2 by Justin Albert

Slast pro oči - tak bych nazval videosérii s názvem Flora, kterou má pod palcem Justin Albert, dvorní filmer a parťák Marka Suciu. Druhá epizoda (ne-li třetí, kde má sám Mareček nejlepší part), je stejně tak libová jako ta první. Vše do sebe zapadá jako dílky puzzle - hudba, střih, triky. Tohle by nemělo uniknout vašim očím. Ah!

 

 

13:37 by Fritte Soderstrom

Dalším z těch, které si u mě získalo své místo je bezpochyby snímek "13:37", o které se zasloužil švédský kameraman Fritte Soderstrom. Právě jeho filmařské skills z čela lokálních riderů dodávají videu neuvěřitelný zážitek a za to má u mě velký respekt. Trikově stojí taky za to a věřím, že bude bavit nejen mě ale i ostatní.

 

 

Emerica | THIS

Láska která nerezaví. Emerica vydala skvost "THIS", který se zkrátka nedá nemilovat. Hlavní roli si střihli ostřílení zabijáci Figgy a Collin Provost. Ty doplnili teamoví kolegové ale co víc.. za objektivem a editem stál kromě dalších i kameraman Jon Miner, který se podílel na tvorbě legendárního videa Stay Gold.

 

 

The Mason Silva SOTY Trip: "Spritz and Destroy"

To je tak, když vezmete na společnou cestu skatera roku Masona Silvu a jeho talentovanou crew. Vidět všechny jako je Louie Lopez, Ishod Wair a další zaručuje kvalitní podívanou od začátku do konce.

 

 

DC Shoes: Sabotage "No Love Lost"

Nostalgický skate edit, který vzpomíná na legendární, dnes již neexistující spot, Love Park ve Filadelfii. Místní Sabotage crew na zdejších mramorech zažila mnoho a tohle je skvělá ukázka celé story.

 

 

"48420" Chapter One

Pro tentokrát se přesuneme do Česka, kde se zrodila suprová streetová montáž. Za tou stojí polský rodák Maciek Szwejda, milovník kamery Sony VX1000, který během svého ročního pobytu v Praze trávil svůj čas především v ulicích se svými felláky jako je Honza Malý, Hanzi Hellebrand a další.

 

 

Quasi | GRAND PRAIRIE

Quasi team dal nohy dohromady a dal vzniknout snímku "Grand Prairie", které má svůj jedinečný feel. Tomu napomáhají i rideři jako Gilbert Crockett, Bobby DeKeyzer, Dick Rizzo a taky Justin Henry, který se stal profíkem.

 

 

Adidas | MERIDIAN

Když se chopí kamery Chris Mulhern, je o kvalitu postaráno ve všech směrech. Nezaměnitelný vibe filadelfijských spotů, 4:3 v HD kvalitě a skateboarding jak se sluší patří. Vězte, že ne vždy to je jen o ježdění jako takovém, ale i o hudbě, záběrech a nádechu.

 

 

Primitive Skate | Testing 4

Hvězdný team a jejich již čtvrtý počin ze série Testing. Co dodat, krása střídá nádheru.

 

 

Bronze 56K | ***REUBEN***

Skejtové edity plné zajímavých a vtipných prostřihů doplněné o diy animace mě nepřestávají bavit. "***Reuben*** není vyjímkou.

 

 

Vans | Nice To See You

Vans loni představilo skejtový film "Nice To See You", na němž se podílelo zabijáků z celého světa a několik talentovaných filmmakerů pod vedením Greg Hunta. Jeden z těch, který si nejvíc zaslouží pozornost je Nick Michel. Ten si vysloužil úvodní part, kde ukáže své umění na ne úplně jednoduchých spotech. Tento rok se dokonce stal profíkem u Frog Skateboards. Nejde samozřejmě jen o něj, ale o celý team. Skvělá to práce. It was nice to see this!

 

 

Supreme | STALLION

Supreme otevřel během roku hned dva nové kamenné story. K této příležitosti kontroverzní filmer William Strobeck nám naservíroval tradiční street montáž, která se neobejde bez chytlavého soundtracku, podivínů a ryzího street skateboardingu v podání teamu a lokálů. Vedle berlínské spatřila světlo světa i montáž z italského Milána. Já si ji užil na sto procent.

 

 

Pizza Skateboards | Ethereum

Od videa "Ethereum" z dílny Pizza Skateboards jsem neměl žádné očekávání a byl jsem mile překvapen. Co na něj říkáte vy?

 

 

Chocolate Skateboards | Bunny Hop

Kdo by nemiloval firmu Chocolate. Vše, na co jste zvyklí - stejně tak si oblíbíte i full video "Bunny Hop", kde kromě ostatních zazářil i nový profík Carlis Aikens, kterému styl rozhodně nechybí. 

 

 

"Abychom tady nebyli do půlnoci (i když by mi pohoda u skejtových videí vůbec nevadila), nebudu vás trápit mými rozvášeněnými reakcemi. Tady je další sousto pro ty, kteří ještě nemají dost stejně jako já. Díky a snad bude rok 2022 stejně tak nabitý ať už ve světě, tak i u nás!" - Daniel Dujsík

ACE Trucks | Our Turn

Pop Skateboards Promo

Vans Europe | Delay Scene

Skate of Mind | GET LOST

J'SUIS PAS BEN by Ben Chadourne