TWS – Riddles in Mathematics = nuda na druhou

Transworld vyslalo do světa další full length video s názvem Riddles in mathematics. Jedná se o jejich 29. video a už při pohledu na jména, která zde mají profil je jasné, že to bude kvalitní podívaná. Ale pozor, jména bohužel video nezachrání, když kamera a hudba stojí za prd.

Cover videa

Cover videa

 

Za celým videem jako už posledních pár let stojí Chris Thiessen a hned na začátek musím říct, že jeho styl točení mi vůbec nesedí, právě naopak. Záběry s fisheye tvoří 90% videa a Chris si hodně libuje v tom, strkat je skaterem až do zadku. Tím pádem úplně zaniká celý spot a jeho těžkost, protože jediné co přes celou obrazovku vidíte jsou boty a skate. No nic, mrkněme aspoň na koho se tedy můžete těšit.

 

Autor videa Chris Thiessen s Leo Vallsem na premiéře

Autor videa Chris Thiessen s Leo Vallsem na premiéře

 

Intro už asi moc v módě nejsou a taky jdeme rovnou na první part, který vlastní Ben Gore. Ten si jede hodně rychlý skateboarding plný netradičních spotů, ale hrozně mi to tu kazila již zmíněná kamera. Spoty hodně zanikaly a kdyby polovina záběrů nebyla na fisheye, part bych si určitě víc užil. Kickflipů a heelfipů tady uvidíte víc, než dost, ale nějaký switch, nebo nollie by občas neškodilo. Na začátek taková pohodička.

 

Bobby Worrest začne svůj part rozbitím kameramanova fisheye, ale při jeho stylu točení se není čemu divit. Nicméně Bobby už video dodá trochu víc energie a nebojí se ani sem tam nějakých schodů, nebo railů. Kvalitním oživením partu je taky hostovačka Brada Cromera, který se tu rozhodně neztratí. Nakonec to bere zase do ruky Bobbík a zakončuje to bs tailslidem ve velkém stylu.

 

Ben Gore ollie to wallride

Ben Gore ollie to wallride

 

Máme tady montáž, kterou ve velkém stylu odpálí Stevie Perez. Trochu mi tady pak chybí více známých skaterů, jak tomu bylo kdysi v Transworld videích. Většina jmen kupodivu ani mě nic neříká, teda až na konec, který svým popem zakončí Jake Johnson. Následuje druhý song, kde opět nechybí zběsilá kamery a sérky zakončené bs 5-0 na zídce mě zrovna moc nenadchly.

 

Následuje part Leo Vallse u kterého bych byl nejradši, kdyby mi někdo ty minuty života z jeho partu někdo vrátil zpátky. Jeden powerslide za druhým, propojené s divnými triky, ještě horší kamerou a nudným songem. Někdo tady tento skateboarding asi miluje a říká mu kreativní, ale pro mě to byla jedna velká nuda. Rád bych tady vypíchl aspoň jeden dobrý trik, ale jde to celkem těžko, když si žádný nepamatuju.

 

Menší fakie bs flip Bobby de Keyzera

Menší fakie bs flip Bobby de Keyzera

 

Mou lehkou nasranost však spravilo jméno majitele dalšího partu, kterým je Bobby de Keyzer. Tento Kanaďan má sakra pop a do dělá  na zídkách triky, které se jen tak nevidí, jako třeba ss bs nosebluntslide bigspin out v sérce. Jestli si někdy pustím nějaký profil z toho video, tak je to právě Bobby, ale stopro s jiným songem, protože ten originál se ani nedá nazývat hudbou.

 

Lastpart patří čerstvému profíkovi jménem Yaje Popson. Yaje si jede od všeho něco, sem tam nějaký rail, flip, wallride atd. Nicméně celkový dojem z jeho profilu mi kazil hrozný song. Možná v 5 ráno se 4 promile a nějakým tím kokešem v sobě bych si tento part více než užil, ale ve střízlivém stavu opravdu ne. Song bohužel dělá více jak polovinu partu a tady se to opravdu nepovedlo.

 

Yaje Popson ve ss crooku

Yaje Popson ve ss crooku

 

A to je konec dámy a pánové. Následují krátké titulky, kde jsem luštil, koho všeho jsem teda v montáži viděl, ale moc jsem toho nerozluštil.

Celkově mě video obrovsky zklamalo a možná to bude tím, že jsem vyrůstal na klasikách od Transworldu jako The Reason, nebo First love a tohle se za mě prostě nepovedlo. Ať už to byla zběsilá kamera, nonstop záběry s fisheye, nebo otřesná hudba. Jestli patříte mezi ortodoxní fanoušky Magenta skateboards, nebo Polar, tak to pro vás asi bude video roku, ale za mě určitě ne. Video můžete koupit zde, tak kupujte a posuďte sami.

 

Trailer k videu:

 

 

Autor: Kopa Rubrika: Recenze, Skateboarding, Videa