V Litoměřicích vyrostl v klubu „Cloud“ z čista jasna indoor skatepark

Kolik je v Český republice míst, kde si můžeš v teple a suchu zaskejtovat ve skateparku v jakoukoli roční dobu a dát si u toho jakejkoli drink na baru? Takový místo je nejspíš jenom jedno a je jím čerstvě otevřenej litoměřickej indoor skatepark v hudebním klubu Cloud.

 

Na severu Čech, ve městě Litoměřice se můžou radovat. Vyrostl jim tam toziž krytej skatepark, kterej je umístěnej v hudebním klubu Cloud. „Nápad na vytvoření místa, kde by se scházeli lidi podobnýho ražení, jako máme my, jsme dostali s kolegou ve chvíli, kdy jsme přemýšleli nad tím, jak nalákat lidi do našeho klubu i přes týden.“ říká jeden ze dvou majitelů, Marek Petrus. Rozměry i tvary překážek jsme si vymysleli s kolegou Josefem Splavcem sami a sami si je i vyrobili. Základem je kovová konstrukce, dřevěnej podklad a plech na vrchu. Otvírací doba je prozatím stanovena od 15:00 do 23:00 a vstup se zatím neplatí. Jakmile ale bude všechno hotový (dodělaný copingy v minirampě, nainstalovanej rail na funboxu), začne se vstupný vybírat. V plánu je měsíční permanentka za 1500,- Kč (která opravňuje ke každodennímu vstupu a jedna návštěva tak vyjde na 50,- Kč). Komu se nevyplatí permice, ten zaplatí jednorázovej poplatek za každou návštěvu ve výši 60,- Kč. Jelikož mají kluci dobrý vztahy se společností Red Bull, mají příslíbeno, že na místě proběhne čtyřikrát ročně exhibice Red Bull pro ridera ať už skatera, nebo jezdce BMX. Součástí exhibice bude pak samozřejmě zážitek z ježdění s profíkem a projekce adrenalinovejch videí z produkce Red Bull. 

 

Místo je vytápěný, je k dispozici bar, hudba, takže by byl určitě hřích Cloud nenavštívit a nezajezdit si na novým místě ať je venku jakkoli hnusně. Určitě tam nikdy nebudete sami, jelikož s indoor prostorama je to u nás bídný a na severu je skejtuchtivejch lidí až až. Klub Cloud najdete na adrese: Tyršovo náměstí 6, Litoměřice

 

360° foto (po kliknutí budeš přesměrován)

 

 

Požádali jsme Járu „Myšáka“ Kudílka, kterej se zúčastnil otvíračky, aby nám poslal pár svých postřehů:

 

Skatepark v Litoměřicích mě fakt překvapil. Skejtovaní super, sem tam bych něco poupravil, ale pro začátek to stačí. Překážky jsou kombinace dřeva a plechu. Dobrý jsou i větší schody (sedmičky) z minirampy, na který se dá rozjet celkem pěkně z vršku z plošiny mini a jelikož je podlaha dřevěná, tak ani ty pády potom tolik nebolí. Můžete si tu dát točený pivko za příznivou cenu 33,- Kč a pro kuřáky je výhodou, že si vevnitř můžou i zapálit (což spousta z nás v dnešní době ocení). Jsou zde dva rozjezdové radiusy a jeden menší beng ze stage, který vás rozjedou na funbox, který se skládá z menší pyramidy, bedny a tří schodů. Vedle toho je udělaná bedýnka na zemi. Popravdě mi tam chyběl centrální rail, ale myslím že kluci to tam časem dodělají. Jinak otevíračka proběhla v cajku a udělala se parádní session s pivkem a kámošema. Přesně jak to má být.

 

 

 Myšákův Backside a Kickflip ze schodů z otvíračky indoor skateparku

 

 

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Skateboarding