V třetí zastávce SLS v Huntington Beach Yuto Horigome opět nenašel přemožitele

Závěrečná zastávka nejoblíbenější série závodů Street League před velkým finále World Championship se uskutečnila tuto neděli 16. prosince 2018. Po Londýně a Los Angeles se akce přesunula do Vans Off The Wall skateparku v Huntington Beach, CA. Tentokrát se neskejtovalo v záři reflektorů, ale při příjemném slunečném počasí, jak jsme zvyklí z barcelonské Skate Agory. Pro ty, kteří neměli možnost sledovat živý přenos nebo usnuli před koncem závodu, slouží tento report. V něm se dočtete ty největší highlighty dne. Součástí je také kompletní záznam z prelims a finále.

 

Text: Daniel Dujsík

 

Podoba Vans Of The Wall skateparku v Huntington Beach, Ca

 

Samotný Vans Of The Wall skatepark v Huntington Beach je velmi rozmanitý. Každý si zde našel své a o to více bylo sledování záživnější a plné překvapení. Lístky byly vyprodány, ale přímý přenos bylo možné sledovat na webových stránkách Streetleague.com nebo ETN Live.

 

Systém Street League závodu prošel ve spolupráci World Skate zásadní změnou. Bylo zvykem, že 8 nejlepších skaterů s největším počtem bodů v sérii postupovalo do Super Crown Finals (World Championship). Teď si v tomto finále zajistí místo pouze 4 závodníci. Další čtyři místa obsadí skateři, kteří se probojují skrz čtvrtfinálové a semifinálové kolo. Pro bližší vysvětlení tohoto formátu – 4 nejlépe hodnocení jezdci postupují rovnou do finále, prvních 5 až 20 do semifinále a rideři na pozicích 21 až 35 projdou čtvrtfinálem.

 

Nový systém World Championship

Street League je event oblíbený hlavně tím, že se zde sejdou ty jména světového skateboardingu toho nejvyššího kalibru, jako je to u závodu v Tampě. Forma contestu zůstala stejná, tedy dvě 45sekundové jízdy a 5 pokusů na best trick, z čehož se počítají čtyři nejlepší skóre. Vše odstartovalo klasickým Prelims, kde jsme viděli zhruba 30 jezdců. Nejlépe hodnoceným trikem byl fs bluntslide kickflip out od Matt Bergera, který se konečně vrátil na scénu po dlouhodobém zranění nohy.

 

Matt Berger – Bennett grind

 

Z třicítky postupovalo do finále celkem osm jezdců. Jeden z členů skupiny byl Shane O’Neill. Ten zazářil bezchybnou jízdou za 9 bodů, kde vracel triky jako bigspin bs tailslide, crooked nollie flip out nebo bs bigspin boardslide na big sekci. Tato naděje na vítězství se ale v zápětí sesypala při posledním triku, u kterého si dal bolestivé primo a při best tricích sotva kráčel a zkazil několik pokusů o crooked nollie flip to boardslide. Do poloviny se držela i hvězda Nyjah Huston. Zajel 9 Club jízdu, vrátil halcab bs smith bs 180 out na dlouhém railu, ale u ostatních triků (nollie bs heelflip lipslide) mu štěstí bohužel nepřálo. Slušně se držel i evropský zástupce Francouz Vincent Milou nebo americký letec Chris Joslin. Vincent ukázal například fs heelflip přes rail a Chris bs bigspin tamtéž nebo bs kickflip transfer přes bednu až na zem.

 

Obrovským překvapením byl ledge master Mark Suciu. Ten se s přehledem dostal do finále. Nejen že předvedl své technické umění a rychlost svých chodidel, ale i triky z big sekce. Tam udělal fakie ollie do ss fs feeble grindu, nollie cabalerial nebo fs 180 to ss feeblu. Tím si vybojoval čtvrté místo.

 

Dashawn Jordan – fs noseblunt

 

Dostali jsme se ke svaté trojici, která si vysloužila místo na stupni vítězů. Třetí skončil brazilský tahoun Kelvin Hoefler, který vrátil cabalerial lipslide to fakie nebo flip fs blunt to fakie. K highlightům Dashawna Jordana bezpochyby patří 360 flip crooked grind na hubbě v jízdě, bigger flip fs boardslide a historicky první bs boardslide připsán do seznamu 9 Club. Tím zpochybnil fyzikální zákony, protože jej udělal opačným směrem nahoru. A že ty schody nejsou malé!

 

Yuto Horigome – ss fs 180 to feeble grind

 

Všechny tři zastávky Street League ovšem ovládlo Japonsko, konkrétně mladý talent Yuto Horigome. Učebnicová sérka s trojitým combem za sebou (nollie fs 180 feeble revert, nollie bs 180 to 50-50, nollie fs 270 lipslide to fakie), ss fs 180 crooked, nollie cabalerial lipslide fakie a jiné bomby dostaly Yuta na přední příčku. O vítězi bylo zcela jasno. Jako třešničku na dortu aka victory left si přichystal ss fs 180 do bs feeblu.

 

Tímto gratulujeme vítězi, čtyřem jistým finalistům Super Crown World Championship (Yuto Horigome, Chris Joslin, Kelvin Hoefler, Felipe Gustavo) a jsme zvědaví, kdo si hlavní trofej odnese v lednu. To se odjede v hlavním městě Brazílie, Rio De Janeiru.

 

Výsledky finále SLS v Huntington Beach:

  1. Yuto Horigome (Japonsko)
  2. Dashawn Jordan (USA)
  3. Kelvin Hoefler (Brazílie)
  4. Mark Suciu (USA)
  5. Chris Joslin (USA)
  6. Vincent Milou (Francie)
  7. Nyjah Huston (USA)
  8. Shane O’Neill (Austrálie)

 

Stupně vítězů – zleva 2. Dashawn Jordan, 1. Yuto Horigome, 3. Kelvin Hoefler

 

Kompletní záznam: