Video a foto z první zastávky ČSP Junior 2024 v Jihlavě

Vydáno: 27.06.2024

 

První zastávka ČSP Junior 2024 proběhla v Jihlavě 25. května za významné podpory města Jihlava. Závod je letos nově posílený o kategorii street U23, takže jsme mohli vidět i skateboarding o vyšší kvalitě, za což jsme moc rádi. Od startu závodu panovala přátelská nálada a jako první byla na řadě kategorie boys U10, kde určitě musíme vypíchnout jedno jméno a vítěze kategorie Pavel Pokorný z klubu SK Štětí.

Super styl a flipy ze schodů prakticky na každou. Slečny si odjely rovnou finále ve všech věkových kategoriích a tady je potřeba zmínit Lauru Žáčkovou, která nenechala nic náhodě a jasně ukazuje, kdo je teď u nás jednička v dívčím skateboardingu.

V dalším pokračováním závodu se jela kvalda a finále pro kategorii U15, kde dominoval Vilém Vlček.  Při kvalifikaci nově přidané kategorie U23 se přihnala první letošní bouřka, ale to se dalo čekat, když je závod naplánovaný v Jihlavě. Mezitím jsme všichni sledovali další postup v hokeji při mistrovství světa a poté už jsme vysušili skatepark a celý závod se mohl už v klidu dojet.

V kategorii U23 nám to nejlepší ukázal Vilém Jakeš a hned za ním skončil Tomáš Vančura a Alex Bláža. Tímto děkujeme všem zúčastněným skejťákům i místnímu klubu Young Blood Jihlava za pořadatelský support.

Kompletní výsledky najdete na Czechskateabording webu a fotogalerii na Facebook.com.