Volcom Open Skate Jam v Plechárně – report

Zimní skejtovou sezónu odstartovala akce s názvem Volcom Open Skate Jam, která se uskutečnila 18. listopadu v pražské Plechárně. Viděli jsme báječný skateboarding a pohodu, která k němu bezprostředně patří. Přinášíme vám krátký report doplněný o fotky a video.

Text: Daniel Dujsík

Foto: Robert Pavlů

Video: Pavel Vágner

 

V sobotu se odjel Volcom Open Skate Jam v pražské Plechárně a přilákalo celkem 35 riderů. Vytápěná hala byla obdařena zbrusu novými překážkami a bylo na co koukat. Viděli jsme skvělé triky mladých i starších, napínavé finále a nechyběl i Best Trick na spešl Volcom bedýnce.

 

Vše začalo v 16:00 závodem mladší kategorie do 15 let. Ti si to rozdali v neorganizovaných tříminutových jamech v několika skupinách po třech lidech. Mohli jsme zde vidět začátečníky tak i pokročilejší, kteří postoupili do samotného finále. Největší souboj svedla talentovaná trojka Drahokoupil, Kontra a Janeček.

 

Denis Janeček 5-0. Photo:

 

Nikola Kontra vracel triky jako například 50-50 fs out na hubbě, grind a fs lipslide na railu a vysloužil si tak třetí místo. Před ním se na druhém fleku umístil Petr Drahokoupil, kterému se dařilo trochu víc a udělal bs lipslide a fs lipslide na railu, crooked a další. První místo bral mladý zabiják Denis Janeček, který vrátil fs smith na railu na zemi, fs boarslide na šikmém, bs ollie přes áčko až na zem a zakončil jam kickflipem na stejné překážce.

 

Výsledky kategorie do 15 let:

1. Denis Janeček

2. Petr Drahokoupil

3. Nikola Kontra

4. Dominik Václavík

 

Vítězové mladší kategorie do 15 let: zleva 1. Denis Janeček, 2. Petr Drahokoupil, 3. Nikola Kontra, 4. Dominik Václavík. Photo:

 

Další etapa zahrnovala contest starší kategorie s věkem nad 16 let. Zde už se fanoušci mohli těšit o úroveň kvalitnějšího skateboardingu. Kvalifikace se odjela formou dvouminutových jamů po třech jezdcích, nichž se pak do finále probojovalo celkem devět. Finále nabralo solidní obrátky a padaly pěkné kousky, které rozjásali publikum.

 

Fanda Šesták 5-0 grind. Photo:

 

Ve třech finálových jamech po třech lidech jsme mohli vidět ladný styl Kryštofa Mizura s učebnicovým bs 180 nosegrindem na bedně, 360 flip a halfcab flipem přes pyramidu, Davida Luu, Jakuba Jirušku, Kiko Nguyena, dále Erika Tacinu v bs hurricanu do fakie na railu nebo Fandu Šestáka, který procruisřil celou halou a vrátil fs kick v radiusu, fs lipslide na áčkovém railu nebo 5-0 z radiusu přes mezeru do dalšího radiusu.

 

David Luu fs smith. Photo:

 

V dobrém světle se předvedl i Marek Knytl, který si díky ss heelflipu přes skočku na délku, bs bigspinu a 360 flipu přes áčkovou pyramidu až na zem zajistil třetí místo na bedně. Na druhém místě skončil progresivní mlaďoch Honza Navrátil, jenž zajel bez dvou pokusů o last trick čistý jam. Překvapil s triky jako bs blunt na šikmé, bs 50-50 bs 180 out ze země přes celou hubbu, halfcab heel a ss fs press flip na pyru, bs smith a switch barley grind na tyčce na zemi.

 

Martin Smolák kickflip to fakie. Photo:

 

To ale nestačilo na lokála Martina „Smouví“ Smoláka, který dokázal, že v Plechárně je pečený vařený. Nasázel tam bs biggie fs boardslide to fakie, kickflip v radiusu, nollie flip a halfcab flip transfer, flip fs boardslide na šikmé tyčce, bs flip až na zem a další bomby a bylo vymalováno. Smouví se tak stal zaslouženým vítězem Volcom Open Skate Jamu 2017.

 

Výsledky starší kategorie:

1. Martin Smolák

2. Honza Navrátil

3. Marek Knytl

4. Fanda Šesták

5. Erik Tacina

6. David Luu

7. Jakub Jiruška

8. Kryštof Mizur

9. Kiko Nguyen

 

Vítězové starší kategorie a vítěz Best tricku: zleva 2. Honza Navrátil, 3. Marek Knytl, 1. Martin Smolák, 4. Fanda Šesták, Jakub Jiruška (best trick). Photo:

 

Na závěr večera se vymezil prostor pro překážku ve tvaru Volcom diamantu, kde byl uspořádán Best Trick pro mladší i starší. Cenu za top trik mladých získal Péťa Drahokoupil za crooked grind nollie pop shoveit out. Ve starších vyhrál Jakub „Pašík“ Jiruška za nollie crook no heelflip out.

 

Volcom diamant best tricks:

do 15 let / Petr Drahokoupil – crooked grind nollie pop shoveit out

16 + / Jakub Jiruška – nollie crooked grind no heelflip out

 

Všem patří velká gratulace a děkovačka za účast jezdců a fanouškům! V pražské hale Plechárna se uvidíme znovu na jaře 2018, tentokrát na akci Ambassadors Game of S.K.A.T.E, kde se ukáže, kdo je králem flatgroundu. Facebook event na AMB GoS najdete zde.

 

Níže přikládáme video z produkce Pavla Vágnera a fotky Roberta Pavlů.

 

 

 

Hlavním partnerem zimní sezóny a skate haly 2017/18
Volcom Skate / Volcom

 

Partneři zimní sezóny a akcí:

 

Ambassadors / skate hardware – distribuce
VANSky / skateboard shoe
Dakine Czech&Slovakia / bags – travel
NEFF Headwear Czech Republic / doplňky – street wear
Jägermeister / #NeprestavejteLovit
ExcelentCZ / Cheers
Plechárna Černý Most & Praha 14 kulturní

 

Za mediální podpory:

 

skaterock.cz
Board magazine