Weartest nejnovějších Vans Berle Pro otestoval i zdi Plechárny!

Po předchozích weartestech modelů bot Chima Pro 2 v Maxspacu a TNT Advanced Prototype na DIY Playgroundu firma Vans uspořádala další podobnou akci. Tentokrát se jednalo o představovačku nových bot Berle Pro. Dějištěm byla pražská Plechárna a hlavním tématem zdi a wallridy. Na event byli opět pozváni Vans rideři, zástupci médií, lidi ze skateshopů a pár dalších šťastlivců.

 

Během dne se hledal ten, kdo dokáže vyjet nejvýš (tady exceloval Honza Malý s Igorem Hanečákem), dále o nejlepší double combo na wallridu (Honza Malý s bs wallridem, kterým nadjel Mateje Uhlera ve fs wallridu neměl konkurenci) a o wallride přes největší mezeru (David Luu dal 2,50 m, Igor Hanečák se Štěpánem Barešem přejeli 3 metry a všem vytřel zrak znovu Honza Malý s 3,30 m). Den se neobešel bez občerstvení  – pizzy, burrit a doprovodného programu v podobě graffiti a tattoo koutku. Akci zpříjemnila také homeless session přes nákupní košík. Tady to bez pochyby nejlépe sedlo Martinu Pekovi, což ostatně uvidíte na videu Marka „Mitche“ Lováse a na fotkách Peťa Mercella. – oficiální vyjádření organizátorů akce

 

 

Celá akce tedy byla plná nejrůznějších výzev, které byly v duchu stylu jízdy Elijaha Berle. Neskutečný wallridy střídaly nesmysly na nákupním vozíku, tattoo koutek Igora Hanečáka se všemi možnými motivy skejtovejch tetování, skvělá pizza od Mamut Pizza Baru (kterou měl na svědomí taky skejťák), to všechno se během weartestu stihlo! Velký dík za tuhle super událost letí Vansu a především organizátorům!

 

A co se samotných bot týče, jedná se o zcela netradiční kousek z dílny Vans. Sám jsem měl možnost Berle Pro vyzkoušet a užít si skvělou atmosféru weartestu v Plechárně. Už jen samotné motto „LESS SOLE CRUSHING  MORE GROUND BREAKING“ napovídá, že se nejedná o klasickou měkkou vansku. Takže jestli od boty čekáš skvělej boardfeel (který je u Vansu samozřejmostí), Berle není zrovna ideální volba, ale pokud hledáš boty, které tě podrží a nezrakvíš si v nich nohu, tak je Berle právě ta bota, kterou hledáš!