Adidas ČSP 2012 v Karlových Varech vyhrál Rišo Tury

Až do Karlových Varů si to namířil Rišo Tury ze Slovenska a dobře udělal. V našláplym finále nakonec získal největší počet bodů, což mu zajistilo vítězství a fajn prize money. V sobotu 16.6. se konal druhý závod Adidas ČSP 2012 v Karlových Varech, který se jel tentokrát jen v siciplíně streetstyle a best trick contest.

 

Další nabitý víkend je za námi a s ním i druhý závod Adidas ČSP 2012 ve Varech, kde byl opravdu var a to nejen skateovej, ale i teplotní. Možná kvůli tomu byla účast jezdců slabší než obvykle. Nicméně ti co dorazili, si to aspoň pořádně užili. Nad skateparkem v Karlových Varech je zcela nová střecha a park tím působím jako malá Štvanice. Nikdo se vám nepletl do cesty a každý měl svůj prostor. 

 

Rišo Tury kickflip crooked grind foto: Kac

 

Kvalifikačka se jela na dvě minutový kola v celkový sestavě třiceti jezdců. V rámci nižšího počtu postupovala patnácka nejlepších rovnou do finále. Bowl disciplína pro úplně mizivou účast se zrušila a například Martin Jurášek nebo Honza Kopecký se tak potkali v klafikaci streetu. Delší pauzu mezi kvali a finálem většina využila k relaxaci a ochlazováním studenými nápoji z nedaleký večerky.

 

Tomáš Javůrek caballerial kickflip over the funbox foto: Kac

 

I finále bylo přizpůsobeno pro jezdce a namísto dvou jízd měli všichni finalisti hned tři. Tím získalo finále na atraktivnosti, protože svou čistou nakonec zajel snad skoro každej. Tady pak rozhodovala opravdu jen rozmanitost jízd, složitost a provedení triků. Toho dokázal maximálně využít Rišo Tury a nakonec vyhrál před stejně skvělym Martinem Pekem. Třetí se umístil Jakub Jiruška, kterej už tradičně končí buď na stupních vítězů nebo vždy ve finále. Čtvrtý se skončil Marek Štefan.

 

Karel Raichl backside lipslide foto: Kac

 

Vše se završilo tradičním best trick contestem, kterej si nejvícužil Tomáš Javůrek, když jako první trik vrátil caballerial kickflip přes celej funbox, vzápětí odjel backside double flip a hned na to nějaký crail air v rádiusu, ale v ten moment jesm fotil Jirku Hronka a jeho neskutěčný nollie 360 flip taky přes celej funbox.
Nicméně best trick tedy vyhrál zmíněný Tomáš Javůrek se svym caballerial kickflipem over the funbox.

 

Výsledky do 10.místa: 
1. Rišo Tury (Streetmarket.sk, SM skateboards, Autobahn Wheel, Ace trukcs)
2. Martin Pek (Créme, Streetmarket.cz, LA FUEL, SOHO wheels, Vans)
3. Jakub Jiruška (Streetmarket.cz, SM skateboards, LRG, Supra CZ, Ace trucks, Type-S vheels, Hélas)
4. Marek Štefan (DVS, Matix, Ambassadors, o3v.cz, SOHO Wheel)
5. Josef Košťál (Red dragon, ambassadors, Jessup)
6. Jindra Koten (Vans, Restart skateboards,Entity kola, Social animal)
7. Vašek Drbal (Ambassadors, Jessup)
8. Jindra Fencl (Lakai)
9. Martin Jurášek (DC, Volcom, Mystic, Zero, Type-S)
10. Dan Eliášek 

 

Best trick:
Tomáš Javůrek caballerial kickflip over the funbox

 

Celkový výsledky ke stažení ZDE

Jirka Hronek nollie 360 flip over the funbox foto: Kac

Vítězové street zleva druhý Martin Pek, první Rišo Tury, čtvrtý Marek Štefan, třetí Jakub Jiruška foto: Kac

Tomáš Javůrek best trickfoto: Kac

Autor: admin Rubrika: Závody